מטבע וורג’ | Verge (XVG) | סקירה [2022]

תוכן עניינים
וורג'

Verge הוא מטבע קריפטוגרפי ובלוקצ’יין המתמקד בפרטיות, המבקש להציע רשת תשלומים מהירה, יעילה, מבוזרת, המשתפרת על בסיס הבלוקצ’יין המקורי של ביטקוין. הוא כולל תכונות פרטיות נוספות כולל שילוב רשת האנונימיות Tor בארנק שלו, הנקרא vergePay, ומתן אפשרות לשלוח עסקאות לכתובות חשאיות.

הפרויקט מתאר את עצמו כמונע על ידי קהילה, מסתמך על מתנדבים ומתגאה בהיותו קוד פתוח.

Verge הושק לראשונה באוקטובר 2014 בתור DogeCoinDark, מזלג של Peercoin (PPC). בפברואר 2016 שונה שמו לVerge על מנת למתג אותו מחדש בשביל אימוץ קל יותר בשוק ההמונים ולהבדיל את עצמו מ-Dogecoin (DOGE) שאין לו קשר ישיר איתו. הפרויקט מבוסס כעת על קוד המקור של הביטקוין.

מי הם המייסדים של Verge

Verge הושק בשנת 2016 על ידי Justin Valo [1] הידוע גם בשם “Justin Vendetta” או “Sunerok”, מפתח עם למעלה מ-20 שנות ניסיון באבטחת רשת וכמעט עשור בטכנולוגיית בלוקצ’יין. הוא פיתח לראשונה את המטבע הקריפטוגרפי כפרויקט תשוקה מהנה כדי להעצים אנשים ברחבי העולם עם תחושת פרטיות רבה יותר.

Valo הצהיר שהוא מתכנת מגיל 8 והיה מעורב בניהול רשתות לאחר התיכון, ועבד בחברה גדולה הנמצאת ברשימת ה Fortune 500. לאחר מספר שנים, הוא החליט להקים חברת אבטחת רשת משלו.

Valo התעניין לראשונה בביטקוין בשנת 2011, לאחר מכן הסתבך עם Dogecoin לאחר השקתו בסוף 2013. הוא החל לעבוד על Verge מכיוון שהוא האמין שאף אחד מהאלטקוינים שפותחו באותה תקופה לא פעל כראוי כמטבעות דיגיטליים ושפרויקטי מטבעות הפרטיות הרציניים היחידים האחרים — Bytecoin (BCN) ומונרו (XMR) — לא היו מספקים.

בשנת 2017 Valo מונה למועצה המייעצת של TokenPay (TPAY), מטבע קריפטוגרפי ממוקד פרטיות.

מה מייחד את Verge?

לפי “הנייר השחור” שלה, Verge נוצרה כדרך להגשים את החזון של מייסד הביטקוין, סאטושי נקמוטו, של מערכת תשלום אלקטרונית מבוזרת וחסרת אמון, תוך מתן פרטיות רבה יותר מזו שזמינה בביטקוין.

על מנת להשיג מטרה זו, Verge מסתמך על סדרה של תכונות פרטיות מרכזיות. הוא מנתב אוטומטית את כל התעבורה אל ומארנק vergePay שלו דרך רשת Tor, ויוצר אנונימיות לתעבורה ומסווה כתובות IP . הוא גם מציע כתובת חשאית כפולת מפתח, באמצעותה יכולים השולחים ליצור כתובות ארנק חד פעמיות בשם הנמענים כדי לסייע בהגנה על פרטיות הנמענים, כמו גם שימוש בהחלפות אטומיות להפעלת עסקאות עמית לעמית חוצות בלוקצ’יין וחסרות אמון.

Verge מחפש להגיע למיינסטרים, ולכן צוות Verge Core רודף אחר שותפויות אסטרטגיות כדי להגביר את המודעות והשימוש בו. הוא נותן חסות לספורטאים מקצועיים ושיתף פעולה עם פלטפורמות כגון המערכת האקולוגית של תשלומים ותגמולים MobiePay, פלטפורמת תשלומי קריפטו וספקית הכספומטים MeconCash, ופלטפורמת הימורים מקוונים מבוססת בלוקצ’יין Crazy8Token, בין היתר.

צוות Verge Core מסתמך לעתים קרובות על מימון המונים ותמיכה קהילתית כדי להיות מסוגל להרחיב, לשווק ולרדוף אחר שותפויות. באפריל 2018, הפרויקט גייס 75 מיליון XVG (כ-7 מיליון דולר בזמנו) כדי לכסות את עלויות האינטגרציה עם מעבד תשלומים מרכזי.

ארנק ביטקוין חם

כמה מטבעות Verge (XVG) יש במחזור?

ההיצע המקסימלי הכולל של Verge מוגבל ל-16.5 מיליארד XVG. לפי Verge, מכסת האספקה גבוהה בכוונה כדרך להבטיח שהערך של כל אסימון בודד יישאר נמוך, מה שמאפשר למשתמשים להימנע מתשלומים חלקיים. זה גם מקשה על כל אדם להשתלט על מספר רב של XVG כדי לתמרן שווקים.

למטבע הקריפטו לא הייתה הנפקת מטבעות ראשונית, וגם לא הייתה הכנה של אסימונים. מתוך כך, צוות הפיתוח של Verge אמר שהוא אינו מחזיק בכמות משמעותית שלXVG. במקום זאת, כל הXVG המופץ כיום הופץ באמצעות תהליך כריית הוכחת-עבודה של Verge blockchain שהוא מולטי-אלגוריתמי ותומך בScrypt, X17, Lyra2rev2, Myr-groestl ו-Blake2s.

Verge עובר אירוע חצייה תקופתי שמפחית את כמות הכורים של XVG אשר מקבלים כפרס חסימה ב-50%. לפי לוח הפליטה הנוכחי, התגמולים מצטמצמים בחצי כל 500,000 בלוקים.

כיצד מאובטחת רשת Verge?

רשת Verge מאובטחת באמצעות אלגוריתם קונצנזוס להוכחת עבודה דומה לזה של ביטקוין, עליו מבוסס הקוד של Verge. לפחות 51% מכל הצמתים המלאים ברשת חייבים להסכים שעסקה תקפה כדי שהיא תתווסף לבלוקצ’יין, ובלוקים חדשים נוצרים בתהליך הכרייה, שבו משתמשים מתחרים זה בזה כדי לפתור בעיות מורכבות ועתירות אנרגיה. עם זאת, בניגוד לביטקוין, Verge תומך בחמישה אלגוריתמי כרייה שונים. לדברי צוות הפיתוח, זה הופך את הרשת למאובטחת יותר, מכיוון שיותר אנשים יכולים להשתתף בתהליך הכרייה.

באפריל 2018, Verge סבלה מהתקפה על הרשת שלה שהשתמשה בניצול הקשור לאלגוריתם הכרייה בScrypt- כדי ליצור מופע של 20 מיליון XVG. בתגובה, הפרויקט יזם מזלג קשה לתיקון הבעיה. למרות שזו כונתה ״התקפה של 51%״, המייסד והמפתח הראשי Valo הכחיש זאת, ואמר כי מדובר למעשה בהתקפת זמן, הכוללת מניפולציה של חותמות זמן של חסימה על מנת להפחית את קושי הכרייה.

היכן ניתן לקנות Verge (XVG)?

XVG זמין לרכישה בבינאנס.
ניתן לסחור בו מול מטבעות פיאט כמו דולר ארה”ב ואירו, וגם מטבעות קריפטוגרפיים כגון ביטקוין ואתריום.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *