מטבע ויצ’יין | VeChain (VET) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
ויצ'יין

VeChain היא חברת Blockchain-as-a-Service עם המטרה להשתמש ביתרונות טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשביל לייעל תהליכים לוגיסטיים במפעל וברצפת הייצור.

הפרויקט קיים למעלה מחמש שנים וכבר יש לקוחות שמשתמשים במוצר; מוצרי יוקרה, חקלאות, לוגיסטיקה, מזון/תרופות וממשלות כבר משתמשות בטכנולוגיית Blockchain של VeChain.
באמצעות הטכנולוגיה ניתן לעקוב אחר פריטים בשרשרת אספקה, להבטיח את האותנטיות ואיכות הסחורה, כמו גם לשמור על בקרת האיכות של מוצרי המזון.

איך זה עובד?

ויצ’יין משתמשת בשילוב של טכנולוגיית הבלוקצ’יין והשבב החכם הביתי שלהם כדי לעקוב אחר פריטים לאורך מחזור חייהם. ניתן ליישם את השבב החכם בפריטי IoT שונים כגון שבבי NFC, עוקבי RFID או קודי QR.

טכנולוגיה זו ממלאת תפקיד חשוב בהבטחת איכות המוצר בהרבה תעשיות. תחום מוצרי היוקרה לדוגמא:
תעשיית מוצרי היוקרה מלאה בפריטים מזויפים – בשווי של מעל 450 מיליארד דולר. כאשר פריט כמו ארנק של לואי ויטון מחליף ידיים מספר פעמים במהלך הייצור וההפצה, צריך לסמוך שהפריט שלפניך אותנטי.

VeChain, כמו חברות בלוקצ’יין אחרות, מסירה את הצורך באמון זה. בכל שלב בתהליך, ניתן לסרוק את השבב החכם על כל פריט כדי להבטיח קבלה של מוצר אותנטי. מכיוון שלא ניתן לשנות את הבלוקצ’יין, אפשר לסמוך שמתקבל מידע מדויק.

למרות שזה עדיין לא זמין, סביר להניח כי טכנולוגיה זו תהיה בידי הצרכנים בקרוב. בקרוב תוכלו לבדוק את האותנטיות של משקפי השמש העומדים בשוק הפשפשים עם סריקה מהירה מהטלפון.

VeChain Tokens

בפברואר 2018 שונה שמו של ויצ’יין מחדש ל- VeChain Thor. המותג המחודש העביר את החברה מעבר לשרשרת האספקה לפתרונות dApp ארגוניים כלליים יותר הדומים לאת’ריום. הפלטפורמה החדשה משתמשת בשני אסימונים שונים: VeChain Tokens – VET ו- VeThor Tokens – VTHO.

לאחר שה VeChain עבר מהאת’ריום לבלוקצ’יין משלו, הונפקו האסימוני VET, שהחליפו את קודמיהן, ה VEN.

VeThor Tokens

כבעל מטבע VET, אתה מקבל VTHO שבו אתה יכול להשתמש כדי לבצע חוזים חכמים ולהפעיל יישומים על הבלוקצ’יין (dApps).

קצב ייצור הבסיס של VTHO לבעלי מטבע VET הוא:

0.000432 VTHO per VET per day

מספר זה הוא הייצור המינימלי, וקרן ויצ’יין תיזום הצבעות להתאמתו מחדש על בסיס השימוש ברשת.

Proof of Authority

צוות ויצ’יין לא מנסה להיות מערכת מבוזרת לחלוטין. במקום זאת, הם יישמו קונצנזוס של הוכחת סמכות (PoA) שבו 101 מאמתים ידועים מייצרים בלוקים. הרשת מסתמכת גם על צמתים נוספים לשמירה על המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין. כל הצמתים מקבלים VTHO כפרס על אחזקת הרשת. ישנם ארבעה סוגים של צמתים המובחנים על ידי תאריך הבגרות שלהם וכמות ה VET שהם מחזיקים:

  1. Strength Nodes – תקופת בגרות של 10 ימים (מינימום 1,000,000 VET)
  2. Thunder nodes – תקופת בגרות של 20 יום (מינימום 5,000,000 VET)
  3. Mjolnir Masternodes – תקופת בגרות של 30 יום (מינימום 15,000,000 VET)
  4. Thrudheim (Authroity) Masternodes –  תאריך תחילת הבגרות 21/12/17 (מינימום 25,000,000 VET)

שלושת סוגי הצמתים הכלכליים (Strength, Thunder, Mjolnir) מקבלים פרסים ממאגר ה- VTHO של קרן VeChain בנוסף לתגמול הרגיל על החזקת VET.

היסטוריה

VeChain החלה כחברה בת של BitSe, אחת מחברות הבלוקצ’יין הגדולות בסין. הצוות מבוסס בסינגפור וחברים בו מעל 150 חברים.
ביוני 2018, צוות VeChain הגיע לאבן דרך מכרעת בהשקת רשימת הפלטפורמות שלה. עם ההשקה, הרשת עברה מהבלוקצ’יין של Ethereum אל הבלוקצ’יין שלה, והצוות החל להחליף VEN ב- VET. הצעדים הבאים של הרשת הם הרחבת המערכת האקולוגית עם יותר dapps ושותפויות ארגוניות אסטרטגיות.

לפלטפורמה יש כבר מספר לא מבוטל של dapps כולל DNV GL’s My Story ו- BitOcean’s OceanEx.

סאני לו מוביל את הצוות כמנכ”ל. במשך רוב הקריירה של לו, הוא הוביל פרויקטים של IT ומערכות מידע עבור מספר מותגי יוקרה. באופן המרשים ביותר, הוא היה מנהל המידע הראשי (CIO) של לואי ויטון סין.

שווי השוק של מטבע ויצ'יין

  • עד מרץ 2021, מטבע ויצ’יין נסחר במחיר נמוך מ0.06 דולר, ובשווי שוק מקסימלי של כחצי מיליארד דולר.
  • באפריל 2021, ה VET עלה לשווי של 0.25 דולר, ולשווי שוק של 3.3 מיליארד דולר.
  • מאפריל עד אוגוסט 2021, המטבע נמצא בירידה מתונה, ובאמצע אוגוסט 2021 עת כתיבת המאמר נסחר בשווי 0.11 דולר, עם שווי שוק של מיליארד דולר. נכון להיום זהו שווי המטבע:

קניית VeChain

ניתן לקנות VET בבורסות בינלאומיות כמו Kraken [1], Binance, Changelly. על מנת לקנות את המטבע, צריך לפתוח חשבון באחד האתרים, לאשרר את זהותכם, להפקיד מטבעות קריפטו או פיאט, ולקנות את המטבע באמצעות כרטיס אשראי ישראלי.

אחסון מטבע ויצ'יין

את ה VET, כמו מטבעות קריפטו רבים נוספים, ניתן לאחסון בארנקים המובילים, Ledger ו Trezor – ארנקים פיזיים המספקים אבטחה מוגברת למטבעות שלכם ותמיכה במגוון רחב של מטבעות. כמו כן, משקיעים מתחילים המעדיפים מוצר חינמי יכולים להשתמש בארנק Exodus.
ואילו מי שאוהב להשתמש במובייל כארנק, ניתן לאחסן VET באפליקציות ארנקים של Vechain במובייל.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *