מטבע תטא | Theta (THETA) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
טתא

תטא (Theta) היא רשת העברת וידאו מבוזרת המשתמשת בבלוקצ’יין משלה, על מנת לתמרץ שיתוף רוחב פס אינטרנטי.

נכון לעכשיו, רשתות העברת הווידיאו אינן מותאמות למדינות פחות מפותחות, סובלות מהתקנה בעלות גבוהה ומריכוזיות. כל אלו הופכות את הרשתות האלו ליקרות מאוד לצרכן הפשוט ובעלות איכות נמוכה מאשר אלו שזמינות למדינות מפותחות. יתר על כן, תטא רואה בתשתית הנוכחית לא מספיקה לפורמטים החדשים של הסטרימינג וטכנולוגיות מתקדמות נוספות כמו מציאות מדומה ורבודה, ועל כן מנסה לשדרג את התשתית לכזו שתוכל לעמוד בעומסים שאופייניים לטכנולוגיות הללו.

תטא בונה רשת peer-to-peer (P2P) שמטרתה לפתור בעיות אלה תוך שימוש בבלוקצ’יין כדי לשמש שכבת תמריץ לשמירה על רשת התעבורה בביצועים מיטביים. כך, תטא למעשה מנסה לבצע מהפכה באחת התעשיות שגדלות בקצב הכי גבוה בשוק – תעשיית הסטרימינג, אשר שוויה ב2016 היה כ 30 מיליארד דולר, ועתידה להגיע בסוף 2021 לכ 70 מיליארד דולר.

מנגנון הפעילות של תטא

תטא מורכבת משני חלקים. הראשון הוא רשת הסטרימינג שלה. הרשת נוצרת מצמתים ברשת התורמים לרוחב הפס שלהם. רשת זו היא מה שיוצר את העברת הווידיאו המבוזרת בפועל. החלק השני הוא הבלוקצ’יין של תטא. החלק השני קיים למטרות תמריץ, כדי לתת סיבה למשתתפים להצטרף לרשת ההעברה.

כרגע, רשתות אספקת תוכן (CDN) כמו Twitch ויוטיוב מספקות תוכן וידאו וסטרימינג. אלה בדרך כלל מורכבים ממרכזי נתונים מרוכזים גדולים מאוד הפזורים ברחבי העולם. הבעיה העיקרית עם אלה היא שהם אינם קרובים מספיק מבחינה גיאוגרפית לצופים רבים, מה שמוביל להזרמת תוכן באיכות נמוכה יותר. התשובה של תטא לכך היא ליצור רשת P2P של משתמשים שחולקים את רוחב הפס שלהם. התוצאה צריכה להיות רשת גלובלית שתחליף או תשלים את תשתית ה- CDN הקיימת.

ביזור מרכזי נתונים

משתמשים יכולים להשאיל את המכשירים שלהם כצמתים ברשת שמעבירים וידאו לכל צופה בעולם. צומת הוא מכשיר אחד המשתף את נתוני הווידאו. כתוצאה מכך, מכיוון שלרשת תטא יהיו כמויות עצומות יותר של נקודות שמירה ומסירה של מידע מאשר המערכות הנוכחיות, איכות הווידיאו תשתפר. הסיבה לכך היא שהמידע שמועבר ברשת מועבר בין צמתים שיותר קרובים האחד לשני. צמתים ברשת יתוגמלו עם אסימוני תטא, ולכן הם מתמרצים להציע את משאבי רוחב הפס הפנויים שלהם.
המפרט של תטא טוען כי הפתרון שלה עשוי להפחית את עלויות האספקה ב -80 % ביחס לתשתית הקיימת. נראה כי הדבר נובע מהחיסכון בכך שאין צריך לתחזק את מרכזי הנתונים הענקיים המפעילים כיום CDNs.

בנוסף לשיפור איכות הסטרימינג, תטא גם מקווה לשפר את עמידות התשתית. כרגע, כל תעשיית הסטרימינג תלויה במספר קטן של מרכזי נתונים. זה מהווה סיכון לפיו, אם כמה שרתים נופלים או משתבשים, הסטרימינג העולמי נפגע. על ידי ביזור הרשת והממסר לאלפי ואולי עשרות אלפי צמתים, הרשת של תטא צריכה להיות הרבה יותר יציבה מהמערכת הנוכחית.

הבלוקצ'יין

מכיוון שתיאורטית יהיו עשרות אלפי צמתים שיתרמו לרשת, כתוצאה מכך יהיו מספר עצום של תשלומי מיקרו עבור שירותים. בנוסף, הבלוקצ’יין צריך להסדיר מספר דומה של תשלומים בצורת טיפים, רכישות ומקרי שימוש אחרים באסימונים.
הבלוקצ’יין מורכב משלושה סוגים של משתמשים:
Enterprise validator nodes – חברות המציעות אסימוני THETA על הזכות לעבד עסקאות ברשת. צמתים אלו כוללים את Google וסמסונג.
Guardian nodes – משתמשים שמוודאים שהבלוקים המוצעים על ידי הצמתים מסוג 1 תקינים.
Edge node – משתמשים שמשתפים את רוחב הפס שלהם או מעבירים סטרימינג ברשת תטא בתמורה ל- TFUEL.

האסימונים THETA ו TFUEL

לרשת התטא שני מטבעות קריפטו ייחודיים לה, THETA ו TFUEL.

TFUEL – מטבע אשר מגיע למשתמשים אשר מאפשרים לאחרים להשתמש בתעבורת הרשת שלהם. כל צופה אשר משתמש ברשת בעצם מעביר מידע נוסף למשתמשים אחרים ברשת. כך, צופים מקבלים כסף על השתתפותם ברשת. תטא עצמה משלמת על איחסון והפצה של התוכן, כך שהצפייה היא למעשה בחינם. שיטה זו דומה למה שנעשה ב BitTorrent, אם המכשירים שמפיצים את התוכן היו גם מקבלים תמורה כספית עבור זה.

THETA – מטבע אשר החזקתו דומה להחזקה במניות, במובן שהוא מאפשר לך להשפיע על הפרויקט ועל הכיוון אליו הוא מתקדם. ל THETA כמות מוגבלת של מיליארד מטבעות מונפקים, כך שאין סיכון לאינפלציה.

שווי שוק

מהרגע שהפרויקט יצא לפועל ב2018, ההתעניינות בו הייתה יחסית מועטה, עד למרץ 2021. בתחילת שנת 2021, ה TFUEL נסחר לפי שווי של 0.03$, ורק שלושה חודשים לאחר מכן עלה לשווי מרשים של 0.37$, עלייה של 1,000% בשלושה חודשים.

TFUEL הגיע לשיא שלו ביוני 2021, אז נסחר בשווי של 0.6$. מאותה נקודה, מחיר המטבע ירד בחצי אך נסחר במחיר יציב.

נתוניו כיום:

 

טרנד דומה ניתן לראות גם במטבע THETA; מינואר עד מרץ שוויו עלה מכדולר אחד ל 11$, ונסחר באפריל בשווי של 13$. לאחר ירידה במחיר באמצע יולי 2021, מחיר המטבע נמצא בעלייה.

ואלו נתוניו כיום:

קניית המטבעות ואחסונם

ניתן לקנות THETA ו TFUEL בבורסות בינלאומיות כמו Kraken [1], Binance, Changelly. על מנת לקנות את המטבע, צריך לפתוח חשבון באחד האתרים, לאשרר את זהותכם, להפקיד מטבעות קריפטו או פיאט, ולקנות את המטבע!

את המטבעות ניתן לאחסן בארנקים המובילים, Ledger ו Trezor – ארנקים פיזיים המספקים אבטחה מוגברת למטבעות שלכם עם סיכון נמוך יותר לאבד אותן. כמו כן, משקיעים מתחילים יכולים להשתמש ב Exodus.
בנוסף, ניתן לאחסן את המטבעות באפליקציות מובייל, ובאתרים מטעם החברה.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
Uniswap
בורסת ה-Uniswap

Uniswap היא בורסת קריפטו מבוזרת מובילה הפועלת על בלוקצ’יין אתריום. הרוב המכריע של המסחר בקריפטו מתרחש בבורסות מרכזיות כמו Coinbase

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *