מטבע טרה לונה | Terra (LUNA) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
Terra (LUNA)

טרה הוא פרוטוקול בלוקצ’יין המשתמש ב Stablecoins הצמודים לפיאט כדי להפעיל מערכות תשלומים יציבות מחיר באופן גלובלי. לפי המסמך הלבן שלה, טרה משלבת את יציבות המחיר והשימוש הנרחב של מטבעות פיאט יחד עם העמידות בפני צנזורה של ביטקוין (BTC) ומציעה עסקאות מהירות במחיר סביר. 

הפיתוח של טרה החל בינואר 2018, והרשת המרכזית שלה הושקה רשמית באפריל 2019. החל מספטמבר 2021, היא מציעה מטבעות יציבים הצמודים לדולר האמריקאי, וון דרום קוריאני, טוגריק מונגולי וסל זכויות משיכה מיוחד של קרן המטבע הבינלאומית – והיא מתכוונת להוסיף אפשרויות נוספות.

האסימון המקורי של טרה, LUNA, משמש לייצוב מחיר המטבעות היציבים של הפרוטוקול. מחזיקי LUNA יכולים גם להגיש ולהצביע על הצעות ממשל, מה שמעניק לה את הפונקציונליות של אסימון ממשל.

מי הם המייסדים של טרה?

טרה נוסדה בינואר 2018 על ידי דניאל שין ודו קוון. השניים חשבו על הפרויקט כדרך להניע את האימוץ המהיר של טכנולוגיית בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים באמצעות התמקדות ביציבות מחירים ושימושיות. קוון נכנס לתפקיד המנכ”ל של Terraform Labs, החברה שעומדת מאחורי טרה.

לפני הפיתוח של טרה, שין ייסד ועמד בראש החברה Ticket Monster הידועה גם בשם TMON – פלטפורמת מסחר אלקטרוני מרכזית בדרום קוריאה. מאוחר יותר הוא הקים את Fast Track Asia – חממת סטארט-אפים שעובדת עם יזמים כדי לבנות חברות מתפקדות באופן מלא.

קוון הקים בעבר ושימש כמנכ”ל Anyfi, סטארט-אפ המספק פתרונות רשת אלחוטית מבוזרת. הוא גם עבד כמהנדס תוכנה עבור מיקרוסופט ואפל.

מה מייחד את טרה?

טרה שואפת לייחד את עצמה באמצעות השימוש שלה ב-Stablecoins הצמודים לפיאט, תוך שהיא משלבת את היתרונות חסרי הגבולות של מטבעות קריפטוגרפיים עם יציבות המחירים היומיומית של מטבעות פיאט.

היא שומרת על ההצמדה שלה אחד לאחד באמצעות אלגוריתם שמתאים אוטומטית את היצע הstablecoin על סמך הביקוש שלו. היא עושה זאת על ידי עידוד מחזיקי LUNA להחליף מטבעות   LUNA  ו-stablecoin  בשערי חליפין רווחיים, לפי הצורך, כדי להגדיל או להקטין את ההיצע של ה-  stablecoin  על מנת להתאים אותו לביקוש.

טרה הקימה מספר שותפויות עם פלטפורמות תשלומים, במיוחד באזור אסיה-פסיפיק. ביולי 2019, טרה הכריזה על שותפות עם Chai, אפליקציית תשלומים ניידים מבוססת בדרום קוריאה, שבה רכישות שנעשות באמצעות האפליקציה בפלטפורמות מסחר אלקטרוני מעובדות דרך רשת הבלוקצ’יין של טרה. כל עסקה כפופה (בממוצע) לעמלה של 2%–3% הנגבית מהסוחר.

בנוסף, טרה נתמכת על ידי Terra Alliance, קבוצה של עסקים ופלטפורמות הדוגלת באימוץ של טרה. בפברואר 2019 הודיעה החברה כי פלטפורמות מסחר אלקטרוני מ-10 מדינות שונות (המייצגות בסיס משתמשים של 45 מיליון ושווי סחורה ברוטו של 25 מיליארד דולר) הן חברות בTerra Alliance.

כמה מטבעות טרה (LUNA) יש במחזור?

לטרה יש היצע של 1 מיליארד אסימונים. אם יש חריגה ממספר זה, LUNA נשרף עד שהוא חוזר חזרה לשיווי משקל בכמות האספקה. אסימוני LUNA חדשים מוטבעים באמצעות האלגוריתם של הפרוטוקול, לפי הצורך, על מנת לשמור על מחיר המטבעות היציבים של Terra.

LUNA נהייתה זמינה לרכישה לראשונה במכירה אסימונים פרטית למשקיעים ראשוניים, שכללה את זרועות ההשקעה של בורסות גדולות כמו Binance, OKEx ו- Huobi. המכירה הסתיימה באוגוסט 2018, וכתוצאה מכך גייסה טרה 32 מיליון דולר.

מתוך 385,245,974 מטבעות LUNA שהוטבעו למכירה, 10% נשמרו ל Terraform Labs, 20% לעובדים ולתורמים של הפרויקט, 20% ל Terra Alliance, 20% רזרבי עבור יציבות מחיר, 26% לתומכי הפרויקט ו-4% לנזילות התחלתית.

Terra Luna Classic
LUNC / USD
$0.00
0.25%
Rank: #
1H change: -0.20%
24H change: 0.25%
7d change: -0.20%
30d change: -14.63%
Market Cap: $0.00
24H High/Low $0.00/$0.00

כיצד מאובטחת רשת ה-Terra?

הבלוקצ’יין של Terra מאובטח באמצעות אלגוריתם קונצנזוס של הוכחת החזקה המבוסס על Tendermint, שבו מחזיקי אסימון LUNA מחזיקים את האסימונים שלהם נעולים כבטוחונות לאימות עסקאות, ומקבלים תגמולים בפרופורציה לכמות אסימוני הLUNA שהם נעלו.

בעלי אסימונים יכולים גם להאציל אחרים לאמת עסקאות בשמם, תוך שיתוף בכל הכנסה שנוצרה. טרה מציעה גם הדרכה נוספת למאמתים לגבי שיטות העבודה המומלצות שיעזרו לשמור על אבטחת הרשת.

במאי 2019, זמן קצר לאחר שהרשת המרכזית של טרה עלתה לאוויר, סיימה חברת CertiK [1], המתמחה באימות הבלוקצ’יין ובדיקות החדירה, ביקורת אבטחה של הרשת. היא בחנה את המודל הכלכלי שלה כדי לבדוק אותו מול מניפולציות בשוק, את הארכיטקטורה שלו ואת שפת הקידוד שלו.

CertiK מצאה כי “המודלים והנימוקים המתמטיים” של רשת טרה “נחשבים בריאים”, אם כי היא לא רוצה להגיב לגבי ביצועי הבלוקצ’יין.

איפה אפשר לקנות טרה (LUNA)?

האסימון המקורי של טרה, LUNA, קיים במספר בורסות מסחר במטבעות קריפטוגרפיים – כולל בינאנס, Huobi, Bitfinex, ו -Upbit –  שם הוא זמין להיסחר כנגד מטבעות פיאט, מטבעות יציבים ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
פיצול ביטקוין
פיצול ביטקוין

אם אתם עוקבים אחר תעשיית הקריפטו וודאי שמעתם את המושג “פיצול ביטקוין” Bitcoin Halving. אז בין אם שמעתם על המושג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *