מטבע סטוס | Stratos (STOS) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
סטוס

סטרטוס (Stratos/STOS) היא הדור הבא של רשת נתונים מבוזרת המספקת רשת אחסון, ומסד נתונים אמין. היא נולדה עקב שינוי גודל של תהליך הבלוקצ’יין תוך שמירה על היתרונות של פרוטוקול מבוזר. טכנולוגיה זו מכוונת לתמוך באחסון נתונים בכלכלה הדיגיטלית ההולכת ומתרחבת, במטרה להקל על אימוץ הנתונים המבוזרים לתעשיית הבלוקצ’יין.

ככל שתעשיית הבלוקצ’יין ממשיכה להתרחב בשנת 2021, DeFi ו- NFT הופכים למגזר הצומח ביותר בקריפטו. עם זאת, מתן תשתית נתונים מאובטחת בפלטפורמות מהווה עדיין אתגר עבור מפתחים ומשתמשים רבים. סטרטוס כאן כדי לשנות אותה על ידי מתן פתרון רשת נתונים מבוזרת שנועד להעלות את תשתית הנתונים של האקו סיסטם של הבלוקצ’יין לשלב הבא.

בעיות אחסון נתונים בבלוקצ'יין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין נוצרה במקור עם סוג אחד בלבד של נתונים: רישומי עסקאות פיננסיות. כך, הרשתות המסורתיות לא מתאימות לאחסון סוגי נתונים אחרים, ובמיוחד לקשר בין סוגי נתונים שונים זה לזה. בגלל זה, אנשים רבים לא רואים בבלוקצ’יין מסד נתונים מבוזר יעיל למקרים רבים של שימוש מסובך.

פתרון המתאים היטב לעידן DeFi חייב להתייחס לשלוש הנושאים העיקריים המטרידים את האקו סיסטם של האחסון המבוזר:

  1. סכמת נתונים פשוטה – טכנולוגיות ענן מבוססי בלוקצ’יין הקיימות כיום בשוק אינן מתאימות לתמיכה בסוגים שונים של נתונים; ניסיון לאחד מספר רב של סוגי נתונים יוצר בעיות. מבני הנתונים המוגדרים בחוזים חכמים מוגבלים מאוד.
  2. ביצועים לא מספקים – בלוקצ’יין קיים למען רישום עסקאות פיננסיות ותוצאות, כאשר אחזור הנתונים עם תנאים שונים הופך להיות קשה ביותר. אפילו בעת שימוש בחוזים חכמים להגדרת מבנה נתונים גמיש יותר, השליפה מוגבלת ברגע שנוצרה.
  3. ביצועי הכתיבה לזיכרון של הבלוקצ’יין אינם מספקים גם כן, שכן כל מידע שנכתב לבלוקצ’יין דורש תהליך של קונצנזוס הגורם להשהיה ממושכת.
  4. זיכרון יקר – התוכן בכל צומת בבלוקצ’יין זהה. על כן, כל מידע שנכתב לבלוקצ’יין יסונכרן לאלפי צמתים וכתוצאה מכך מבוזבז זיכרון אחסון יקר.

היעד של סטוס

הוא מנסה להיות סוג חדש של תשתית נתונים שנועדה לתת פתרון לאחסון מבוזר המאפשר למפתחי בלוקצ’יין להיפטר משירותי ענן מרוכזים ומונופולים. רשת הנתונים המבוזרת של סטרטוס מאפשרת אחסון נתונים, אמין ומאוזן מהדור הבא, מה שהופך את אחזור הנתונים לפשוט, יעיל וגמיש ללא קשר לגודל הנתונים.

סטרטוס מקלה על כולם בניהול נתונים מבוזר. ממפתחים ומשתמשים בפרויקטים חדשניים של NFT, DeFi ו- DApp, דרך קהילות המבוססות על ממשל מבוזר ומפעלים מסורתיים הדורשים שירותי CDN (content delivery network), ועד ספקי פתרונות בית חכם – כולם יכולים להרוויח משירותי מחשוב ענן מבוזר יעיל שאינו דורש אחסון עצום.

איך זה עובד?

סטוס בנויה על גבי חמישה “מודולים” שונים המאפשרים מגוון יישומי מוצר מבוזרים. יחד, אלה יוצרים אקו סיסטם הרמוני ועקבי:

רשת מואצת

האחסון המבוזר של סטוס לא רק מאפשר למשתמשים להעלות ולהוריד נתונים ביעילות אלא גם מאפשר למשתמשים לנגן אודיו או וידאו ישירות ברחבי הרשת מבלי להוריד אותם מראש. עבור כל משתמש או מפתח, זו תהיה תכונה חשובה. מפתחים יכולים להשתמש בתכונה זו המסופקת על ידי סטרטוס כדי לאפשר “YouTube מבוזר” או “אפל מוזיקה מבוזרת” עתידית.

NFT מותאם

פלטפורמת הNFT של סטוס מפותחת על ידי שילוב של בלוקצ’יין ואחסון מבוזר. היא מספקת למשתמשים פלטפורמת מסחר בזכויות יוצרים דיגיטליות וכן מסחר בזכויות שימוש בנכסים דיגיטליים.

לדוגמה, בשוק NFT הנוכחי לא ניתן למוזיקאים לשמור על זכויות היוצרים ולמכור מוסיקה למעריצים בצורה דיגיטלית. אך ניתן להשיג זאת בקלות בשוק NFT של סטרטוס. מוזיקאים צריכים למכור את זכויות היוצרים של המוסיקה רק פעם אחת, או רק כדי למכור את זכות השימוש, כדי שמעריצים נוספים יוכלו ליהנות מהמוזיקה שלהם.

כאשר סטרטוס תשיק את פלטפורמת ה NFT למסחר בזכויות שימוש, היא תהפוך את פלטפורמת ה NFT מפלטפורמת מכירות פומביות יוקרה לשוק מסחר דיגיטלי לכולם. מוזיקה, סרטונים, משחקים, יצירות אמנות, תבניות חוזה משפטי ומוצרים אחרים ייסחרו בקלות על הפלטפורמה לאחר שיעשו דיגיטציה.

Oracle משודרג

אורקל מציעה מארז שלם מקיף ומשולב במלואו של יישומי ענן ושירותי פלטפורמה.
מסד נתונים מבוזר של סטרטוס יכול לסייע בבניית פלטפורמת אורקל חדשה.
מבחינת אבטחת הנתונים, מה שאנשים מודאגים ממנו ביותר, סטרטוס לא מסתמך על ענישה כלכלית כדי למנוע מהצמתים לפגוע באמינות הרשת, כמו אורקלים אחרים, אך היא יכולה להשתמש ביסודו בטכנולוגיה כדי להבטיח ישירות שלא ניתן להתעסק עם הנתונים.
מבחינת מבנה הנתונים, סטרטוס מסירה לחלוטין את המגבלה שבלוקצ’יין בשוק יכול לאחסן רק מידע בלדג’ר. מסד הנתונים המבוזר של סטרטוס יכול לתמוך במבנה נתונים מגוון יותר ויכול לאסוף טוב יותר נתונים ממדים שונים ממקורות שונים לביצוע חישובים צולבים כדי להבטיח את אמינות ועושר תפוקת הנתונים הסופית.

רשת חברתית מבוזרת

המפתח למדיה חברתית מבוזרת הוא שוויון זכויות בין חשבונות והבעלות על נתוני כל חשבון. מאגר הנתונים המבוזר של סטרטוס יכול להבטיח באופן מלא שוויון זכויות ובעלות נתונים, ומונע מהקול הריכוזי להטביע את קולו של כל חשבון אישי.

מחשוב קצה ו IoT

סטוס לא רק מעודד מרכזי נתונים קטנים לגשת לרשת בכללותה, אלא גם מברך על צמתים בודדים לגישה לרשת כדי לספק שירותי מחשוב מבוזרים. למרות שכוח המחשוב של צמתים בודדים מוגבל, אלו יכולים לנצל את הזמינות הגבוהה של הרשת כדי לספק למשתמשים ברחבי הצומת שירותי מחשוב קצה הנדרשים על ידי מכשירים חכמים, רשת ביתית חכמה והתקני IoT תעשייתיים.

הסטרטוס טוקן (STOS)

STOS הוא מטבע הקריפטו של המערכת, האסימון המקורי שמאפשר את זרימת הערך במערכת סטרטוס. הבלוקצ’יין של סטרטוס אוסף ומאמת כל משימה המבוצעת בצומת המשאבים של כל מרכז נתונים, רושם את השימוש במודולי מחשוב ספציפיים, מודולי זיכרון ומודולי אחסון ולאחר מכן כותב לבלוקצ’יין לאחר תהליך הקונצנזוס. ספק השירות מקבל STOS בצורה ישירה המחושבת על ידי החוזים החכמים. משתמשי רשת נתונים ישלמו STOS על בסיס שימוש במשאבים.

להלן כלי עזר לאסימון STOS:

1. יועבר למאמתים לאבטחת רשת הבלוקצ’יין.
2. תונפק כתגמול לכרייה.
3. תיצרך בתשלום דמי העסקה.
4. תשלם מראש עבור דמי תעבורה של שירותי משאבי רשת של סטרטוס

המשקיעים

צוות סטרטוס גייס 1.83 מיליון דולר מקרנות אסטרטגיות הבאות:
Fundamental Labs, קנטיק קפיטל, פנבושי קפיטל, Particle XYZ, Spark Digital Capital, Bixin Ventures, SNZ Holding, DFG [1] Capital ו- Nothing Research.

שווי שוק

המטבע הושק ביוני 2021, וההתעניינות בו גבוהה יחסית למטבע קריפטו חדש, מה שמשתקף במחיר של דולר וחצי באמצע יוני. מאז ועד סוף אוגוסט 2021, המטבע נסחר בטווח שבין חצי דולר לדולר וחצי (נכון למועד כתיבת הכתבה באוגוסט 2021). 

קניית המטבע ואחסונו

את ה STOS עוד לא ניתן לקנות עם מטבעות פיאט, לכן יש לקנות מטבע קריפטו אחר, לדוגמה ETH או BTC, ואז להחליף את המטבע בבורסה Binance, הבורסה הגדולה בעולם למטבעות קריפטו

ניתן לקנות STOS גם ב Changelly, בורסה מומלצת גם כן

את המטבע ניתן לאחסן בארנקים הפיזיים של Trezor ו Ledger, הצורה המאובטחת ביותר לשמור את מטבעות הקריפטו שלכם.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן