מטבע תורצ’יין | (THORChain (RUNE | סקירה [2022]

תוכן עניינים
ריון

תורצ׳יין נבנה עבור נזילות נכסים דיגיטליים חוצי בלוקצ׳יין ללא הרשאות. הוא מאפשר החזקה בנכסים במאגרי נזילות כדי להרוויח עמלות, החלפה של נכסים באופן מיידי במחירי שוק פתוח, הלוואות על כל נכס ותשלום בכל מטבע.

תורצ׳יין ישפר ויגדיל את כל האקו סיסטם של נכסים דיגיטליים; הוא אדיש לסוג השרשרת לחלוטין ותומך בכל סוג של נכס. תורצ׳יין אינו מתחרה בשום פרוטוקול או שרשרת קיימים. אלא, הוא נבנה כדי לחבר את כולם לרשת אחת מבוזרת בעלת נזילות גבוהה יותר. שלמו עם ביטקוין, קבלו אתריום באופן מיידי במחיר השוק הנכון. תורצ׳יין מספקת את פרוטוקול הגישור עם אסימון Rune כמטבע הסדר הנזילות.

איך תורצ'יין עובד?

תורצ׳יין – פרוטוקול של שרשרת להרחבה דינמית עם נכסים עובד על בסיס קונצנזוס הוכחת החזקה pBFT עם ממשל על השרשרת.
פרוטוקול Bifrost – גשרים דו-כיווניים שניתנים להרחבה עם כל שרשרת אחרת. העברת ערך מהירה וחסרת אמון עם בחירה של ביצועים או אבטחה.
Flash Network – רשת ערוצי תשלום התומכת בכל נכסי תורצ׳יין. מוקדי נזילות משותפים המעוגנים להזנות מחירים ללא אמון של תורצ׳יין. (מערכת חסרת אמון פירושה שהמשתתפים המעורבים אינם צריכים להכיר או לסמוך זה על זה או בצד שלישי כדי שהמערכת תפעל. בסביבה חסרת אמון, אין ישות אחת שיש לה סמכות על המערכת, והקונצנזוס מושג מבלי שהמשתתפים יצטרכו לדעת או לסמוך על דבר מלבד המערכת עצמה)
Asgardex – מחובר לביטקוין, אתריום, רשת בינאנס ועוד. החלפת נכסים מיידית במחירים של מערכת חסרת אמון.

יתרונות:

פתרון לבעיית הנזילות

תורצ׳יין מספק פתרון לבעיית הנזילות ההולכת וגוברת שאנו רואים במגוון יישומים מבוזרים, פרויקטי קריפטו ובורסות. כאשר אסימוני ERC20 תפסו את מקומם בשוק וזכו לפופולריות עצומה ב-2017 וב-2018, לא לקח זמן רב עד שהמערכת האקולוגית הפכה מקוטעת, כאשר החלופות המבוזרות החלו לצוץ פתאום עם ספרי הוראות שהיו דקים מדי מכדי להתמודד עם כל קנייה או מכירה גדולה, שלא לדבר על אירוח ותחזוקת פעילות של קהילה של סוחרים. רשת Kyber ופרוטוקול x0 הצילו את המצב עם ספר הוראות משולב וטכנולוגיית ההחלפה המיידית שלהם, אבל הם עסקו רק באסימוני ERC20 מההתחלה. 2019 ראתה את עלייתו של אסימון BEP-2 ברשת של בינאנס ולמרות שהרשת של בינאנס מספקת מהירות עסקאות גדולה בהרבה בהשוואה לאתריום, עדיין יש צורך לטפל בנזילות כראוי. תורצ׳יין מציגה פתרון לנזילות ברשת בינאנס ובמערכת האקולוגית כולה המאמצת את פרוטוקול BEP-2 . תורצ׳יין מתגאה ביתרון המניע הראשון במערכת האקולוגית של BEP-2 והוא גרם לכמה משקיעים חכמים יותר לשים לב לגביו בזמן שרשת בינאנס מתחילה לקחת נתח שוק מאתריום.

חדשנות

תורצ׳יין כרגע עובדת על סט של מוצרים חדשים. החלפות ב BEP-2 יאפשרו החלפה מיידית של אסימונים כגון ONE, FTM, BNB, TOMO, ANKR ועוד רבים אחרים תמורת תשלום עמלה קטנה אשר מועברת לבעלי RUNE אשר מעבדים את העסקאות באמצעות החזקה במטבע. הבורסות Bitmax ו-Eterbase ישלבו החזקה בBEPSwap ישירות מהבורסה שלהם, מה שיאפשר למשתמשים לעשות החזקה של הנכסים שלהם ישירות מהבורסה ובתמורה להרוויח עמלות ותגמולי בלוק. Asgardex היא בורסה מבוזרת ברשת THOR ובדומה ל-DEXs אחרים המנוהלים על ידי פרויקטים של ביצועי בלוקצ’יין אחרים, והיא נועדה לא רק לספק דרך מאובטחת ואנונימית להעברת כספים אלא גם להציג את המהירויות ואת חוויית המשתמש המשופרת שמספקת רשת בינאנס. Asgardex תספק למשתמשים גישה לביטקוין, אתריום, רשת בינאנס ועוד. פרוטוקול Bifrost הוא פתרון יכולת פעולה הדדית של תורצ׳יין אשר יאפשר גשרים דו כיווניים אשר ניתנים להרחבה עם כל שרשרת אחרת יחד עם הבחירה של ביצועים או אבטחה כהעדפה, בדומה לאופן שבו רשתות פרטיות מאפשרות למשתמשים את הבחירה כדרך לתת מענה לשני הצרכים בהתאם להקשר. חבילה מבריקה של מוצרים שהולכים כולם יד ביד כדי להניע את כל האקו סיסטם.

מתבסס על Proof of Stake - יעיל מבחינת משאבים

Rune הוא אסימון מקורי של תורצ׳יין ומתפקד כפי שהייתם מצפים אם אתם מכירים סוגים אלה של פרויקטי נזילות בלוקצ’יין. RUNE משמש בעצם לכל הפונקציות המבוצעות ברשת ומשקיעים בRUNE יכולים להפיק תועלת מהחזקת האסימונים שלהם בRuneVault וקבלת יותר RUNE מהחלק של הפליטות כאשר האסימונים נשרפים בכל עסקה שמבצעת הרשת. הוא מתפקד כמו כל אסימון רשת הוכחת החזקה (Proof-of-stake) אז אין יותר מדי מה להרחיב כאן מלבד להדגיש עד כמה האסימון השתלב טוב ברשת. בהיותו פרויקט המתמקד מאוד בביצועי בלוקצ’יין ובנזילות, אלה שמחזיקים בRUNE רק ימשיכו להרוויח ככל שהרשת תגדל ותמשוך עוד שותפים ומפתחים המשתמשים בפרוטוקול תורצ׳יין. למעלה מ-78% מהאספקה במחזור נעולה על ידי אנשים המחזיקים במטבע ושומרים על הרשת יציבה וחזקה. למרות שרוב מטבעות הקריפטו עדיין מוערכים רק על סמך ספקולציות, מודל האסימון מאחורי RUNE מעניק לו שימוש אמיתי. על כל $1 דולר של אסימונים המוחזקים במאגרים, נדרש $1 דולר של RUNE כדי לגבות את זה ובהתאם לכמות הRUNE הננעלת על ידי מאמתי צמתים, המחיר כמו גם שווי השוק יושפעו בהתאם.

חסרונות

הצוות מאחוריו אנונימי

אשית, בהתחלה היה לנו קשה למצוא פרטים כלשהם של חברי צוות עבור החלק של ״צוות״/״מייסדים״, אז פנינו לחשבון הטוויטר הרשמי לבירור הנושא. מסתבר שהצוות הוא אנונימי, וזה מגניב, אבל אנחנו מבינים שאנשים מסוימים ירצו לבחון וללמוד על היסטוריית הצוות כאשר הם מחליטים לגבי השקעה. החשש הקטן היחיד שיש לנו הוא מהקטגוריה של הפרויקט עצמו: ביצועי בלוקצ’יין ונזילות. הקטגוריה מאפשרת להכיל פרויקטים רווחיים ביותר והרווחיות הזו עוברת למשקיעים שיכולים להבין את הפרויקטים הללו ברמה טכנית יותר. לרוע המזל, עבור כסף חדש שנכנס לחלל, ייתכן שתורצ׳יין לא יעמוד בראש ההעדפות להשקעה מסיבה זו. שוב, אין דאגות אמיתיות לפרויקט עצמו, זו רק תצפית.

חשיפה לתחרות

החשש הנוסף והאחרון שיש לנו סביב תורצ׳יין הוא התחרות הבלתי נמנעת בתחום, במיוחד לאור העובדה שפורמט BEP-2 עדיין חדש יחסית בזירה. קיים פרוייקט דומה – רשת Kyber [1] אשר למען האמת לא שמענו מהם הרבה במהלך השנה האחרונה, אבל זה לא אומר שהם לא נותנים עבודה. הסיבה שאנחנו מעלים את Kyber Network היא שהמודל שלהם דומה מעט לזה של תורצ׳יין בכך שהם מספקים נזילות למפתחים ובורסות. השאלה היא לא עניין של ״אם״ תגיע מתחרה ותתחרה בתורצ׳יין, אלא יותר שאלה של “מתי”. אנו תוהים איך הצוות מתכוון להילחם או לעבוד עם המתחרים האלה, שכן דברים יתחילו להסתבך אם יהיו שניים, שלושה או אפילו ארבעה ספקי נזילות מתחרים שנלחמים על אותם שותפים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
בלוקצ'יין
בלוקצ’יין – הצצה אל עולם המחר

עליית השווי העקבית של הביטקוין ויתר המטבעות הקריפטוגרפיים הביאה אל תודעת הציבור הרחב גם את הטכנולוגיה העומדת מאחוריהם – הבלוקצ’יין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *