מטבע קוואנטום| QTUM | סקירה מלאה [2021]

תוכן עניינים
קוואנטום

QTUM (מבוטא “קוואנטום”) היא טכנולוגיית בלוקצ’יין אשר מגשרת בין החוזים החכמים של אתריום על גבי הבלוקצ’יין היציב של ביטקוין תוך שימוש ב proof of stake לאימות.

הרעיון מאחורי המטבע הוירטואלי הזה הוא להפוך את החוזים החכמים לקלים ומאובטחים יותר. הבסיס לקוד QTUM הוא הבלוקצ’יין של ביטקוין, אך מפתחי QTUM הוסיפו שכבות לבלוקצ’יין הביטקוין המאפשרות למכונה הווירטואלית של אתריום לחוזים חכמים לפעול על גבי הביטקוין. ככזה, QTUM מרוויחה מהתפתחויות חדשות בקהילות הביטקוין והאת’ריום, וניתן להעביר חוזים חכמים שנבנו על אתריום בקלות גם ל- QTUM.

מטרת הפלטפורמה

למרות שניתן ליישם את הטכנולוגיה לפיתוחים מגוונים, החברה מתמקדת ביישומים עסקיים של חוזים חכמים. מטרתם היא להקל על המעבר ממערכות ישנות בארגונים לפתרונות מבוססי בלוקצ’יין המגדילים את האוטומציה ומורידים עלויות.
זה מאפשר פיתוח ויצירת טוקנים משל עצמך כדי להפעיל חלק מהסחורות והשירותים שלך. אך גם, ביזור בלוקצ’יין עשוי לסייע בניהול עצמי של שרשרת האספקה. לפנקס ספרים מבוזר (לדג’ר) יש יישומים מיידיים בהפחתת סיכונים ואבטחת סייבר, וניתן לאבטח ולבצע חוזים באופן אוטונומי.

פתרונות אלה נראים מבטיחים לעסקים, אך בפועל, רבות מהאפשרויות הללו אינן אפשריות עם המצב הנוכחי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. על פי צוות QTUM, לאתריום עדיין יש בעיות יציבות שטרם נפתרו.

הפתרון של QTUM מאפשר את הקלות שבתכנות אפליקציות הנמצאת ברשת אתריום בשילוב עם היציבות והאבטחה של הבלוקצ’יין של הביטקוין. בנוסף, מפתחי QTUM יספקו כלים, שרטוטים וחוזים חכמים שנבנו מראש שיאפשרו בנייה מהירה של אפליקציות מבוזרות חדשות (DApps) ומקרי שימוש אחרים מבוססי בלוקצ’יין לעסקים.

גישור על ההבדלים בין ביטקוין ואתריום

הבעיה בגישור בין הביטקוין ואתריום היא חוסר תאימות בין האופן ששניהם מאחסנים נתונים.

פנקס הבלוקצ’יין של את’ריום משתמש ביתרות חשבונות, בדומה לבנק. עם זאת, פנקס הביטקוין משתמש בשיטה אחרת, הנקראת UTXO. יתרות החשבון פשוטות וקלות יותר לכתיבת קוד, ולכן את’ריום משתמשת בהן. עם זאת, על פי צוות QTUM, עם UTXO פשוט יותר לאמת עסקאות, ומאפשר לעבד מספר עסקאות בו זמנית ללא קשר לרצף. זה הופך את UTXO למאובטח יותר.

איך זה עובד?

QTUM הוא למעשה שילוב בין יציבות הביטקוין לבין הטכנולוגיה של אתריום. ספציפית, המשמעות היא שהוא מריץ גרסה של ה- Ethereum Virtual Machine (EVM) – הטכנולוגיה שמאפשרת יצירת חוזים חכמים – על גבי הבלוקצ’יין של הביטקוין.

לכן, אם ה EVM בנוי על מערכת המשתמשת ביתרות חשבון, זהו אתגר טכני רציני לפרוס את ה- EVM על הבלוקצ’יין של הביטקוין. QTUM פותר את האתגר הזה עם שכבת אבסטרקציה הממירה את UTXO של הביטקוין ליתרות חשבון ומאפשרת העברת מידע בין ה- EVM לבין הבלוקצ’יין שמבוסס UTXO. גישה זו היא התרומה הטכנולוגית הגדולה ביותר של QTUM. לשכבה זו קוראים Account Abstraction Layer, או ALL.

מבחינת המפרט, זמן היצירה של כל בלוק הוא כ120 שניות, גודל הבלוק הוא 2 MB, סך המטבעות מוגבל על 100 מיליון, ואינפלציה שנתית של קצת פחות מ%1.

השוואה לביטקוין ואתריום

QTUM אמנם לווה הן מהביטקוין והן מאתריום, אך הוא נבדל משתי המתחרות בהרבה בדרכים מרכזיות. ראשית, השימוש בטכנולוגיית ה ALL היא מהפכנית במובן שהיא אכן משלבת את הטוב משני העולמות של הביטקוין והאת’ריום.
QTUM משתמשת גם במודל קונצנזוס של proof-of-stake, או PoS, ולא במודל הוכחת עבודה המשמש את הביטקוין, ה proof-of-work, או PoW, מה שמקל על כריית מטבעות חדשים. גישת ה- PoW של ביטקוין היא עתירת משאבים, וגורמת לרשתות המחשבים הכורות את מטבעותיה לצרוך יותר חשמל בשנה ממדינות שלמות רבות. גישת PoS מפשטת את התהליך ומביאה לצריכת חשמל נמוכה בהרבה.

עם מערכת PoS, הכורים נבחרים לאמת בלוקים המבוססים על האחזקה שלהם במערכת, כלומר כמה מטבעות יש להם, במקום מי יכול לפתור בעיה מתמטית מורכבת הכי מהר. ככל שההיקף גדול יותר, כך גדל הסיכוי של המשתמש להיבחר לאמת את העסקאות.

צוות QTUM

צוות QTUM מבוסס באסיה, ורוב מאמצי השיווק וההסברה שלו פנו לשווקים באסיה, במיוחד לשוק הסיני. יותר מאתר אחד כינה את QTUM, “אתריום הסיני”.
הצוות של QTUM צעיר, אך יש לו חוש חזק לטכנולוגיה ולאתגרים העומדים לפנינו. אנתוני די לוריו, ממייסדי את’ריום ומשקיע מוקדם ב- QTUM אמר: “בסך הכל, אני מאמין שהם הצוות הטוב ביותר מבין סין ואסיה. זה הוביל אותם לראות היכן יש צורך בשיפורים בפלטפורמות חוזים חכמים, ללמוד מטעויות של אתריום, ולהתמקד באזור שהם מכירים הכי טוב.”

מלבד די לוריו, QTUM גייסה מיליון דולר במימון פרטי בשלב מוקדם לפרויקט מ -11 angel investors שסייעו בבניית רשת הבדיקות והיישום הראשוני של הרעיון. לאחר מכן, במרץ 2017, QTUM השלימה גיוס הון בשווי 15.6 מיליון דולר תוך קצת יותר מ 5 ימים.

QTUM מעסיקה גם יועצים מ- PwC, אחת מארבע חברות ראיית חשבון הכי גדולות בעולם.

שורה תחתונה

QTUM מביאה לשולחן אג’נדה מהפכנית עם גישה טכנולוגית פורצת דרך, שבאה לשנות לא רק את כללי המשחק בעולם הקריפטו מבחינת איזה בלוקצ’יין עובד באיזו צורה, אלא גם להוות תשתית טכנולוגית חדשה ולהנגיש כלים טכנולוגיים שאולי לא היו זמינים להרבה ארגונים לפני הגעתם.

שווי שוק

QTUM עורר עניין בתחילת דרכו, כפי שניכר במחירו, שהגיעה לשיא של 85$ בינואר 2018. לאחר מכן, ההתעניינות בו ירדה ובהתאם מחירו, שהחל מספטמבר של אותה שנה להיסחר בסביבות 3$ עד תחילת 2021, שם עלה מחירו ל25$ בשיאו במאי, והמשיך לרדת לאחר מכן.

זה מצבו כיום:

איך לקנות את המטבע?

ניתן לקנות QTUM ב Binance, הבורסה הגדולה בעולם למטבעות קריפטו

 

כמו כן, אפשר לקנות QTUM גם ב Changelly, בורסה מומלצת גם כן

על מנת לקנות את המטבע, צריך לפתוח חשבון באחד האתרים, לאשרר את זהותכם, להפקיד מטבעות קריפטו או פיאט, ולקנות את המטבע!

את ה QTUM ניתן לאחסן בארנקים המובילים, Ledger ו Trezor – ארנקים פיזיים המספקים אבטחה מוגברת למטבעות שלכם עם סיכון נמוך יותר לאבד אותן. כמו כן, משקיעים מתחילים יכולים להשתמש ב-[1] Exodus. בנוסף, קרן QTUM מציעה גם להשתמש בארנק שלה, QTUM Core, שזמין להורדה מאתר האינטרנט שלה.ומאפשר גם סטייקינג על המטבע.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *