מטבע נאו | NEO (NEO) | סקירה [2022]

תוכן עניינים
נאו לוגו

ניאו מציגה את עצמה כמערכת אקולוגית “צומחת ומתפתחת במהירות” שמטרתה להפוך את הבסיס לדור הבא של האינטרנט – כלכלה חדשה שבה תשלומים, זהויות ונכסים דיגיטליים חוברים יחדיו.

פרויקט זה, הידוע בתחילתו בשם Antshares [1], נחשב לבלוקצ’יין הציבורי הראשון אי פעם של סין כשהושק בפברואר 2014. פלטפורמת הקוד הפתוח מותגה מחדש לאחר מכן ל-Neo שלוש שנים מאוחר יותר.

בנוסף ליצירת קהילה עולמית של מפתחים היוצרים תשתית חדשה לרשת ומנמיכים חסמי כניסה, הצוות שמאחורי הפרויקט הזה מפעיל יוזמת EcoBoost שנועדה לעודד אנשים לבנות אפליקציות מבוזרות וחוזים חכמים בבלוקצ’יין שלה.

לעתים קרובות היא הושווה לגרסה הסינית של רשת Ethereum.

מי הם המייסדים של ניאו?

המייסדים השותפים של Neo הם דה הונגפיי ואריק ג’אנג. שניהם משמשים כיו”ר קרן ניאו, שמטרתה לקדם את אימוץ הבלוקצ’יין.

דה הונגפיי אמר שלמרות שהאינטרנט הוא המצאה מצוינת, יש לו פגמים רבים – וזה אומר שלצרכנים היומיומיים לא תמיד יש שליטה על הנתונים שלהם. היזם מאמין שיישומי בלוקצ’יין יגיעו בסופו של דבר למיינסטרים.

אריק ג’אנג היה המחבר של אלגוריתם ה-Delegated Fault Tolerance Byzantine שמטרתו להרתיע משתתפים לא אמינים מלהשתתף בפעולת הבלוקצ’יין. טכנולוגיה זו המשיכה להיות בשימוש בבלקצ׳יין של נאו. הוא גם שימש כמפתח הליבה של רשת זו, והוא ממלא תפקיד מרכזי בפיתוח Neo 3.0, הפיתוח הבא של תשתית הפרויקט.

מה מייחד את ניאו?

אחת מנקודות הערך הייחודיות של הבלוקצ׳יין של נאו נוגעת בהתפתחות המתמשכת שלו, מה שעוזר להבטיח שהוא חסין לעתיד ומסוגל להתמודד עם עליות פתאומיות בביקוש. כפי שהוזכר קודם לכן, הפרויקט פיתח את Neo 3.0, המשפר את אבטחת הרשת ומאפשר לעבד מספר רב יותר של עסקאות בשנייה.

שלא כמו בלוקצ’יין רבים אחרים, לרשת הזו יש גם שני אסימונים מקומיים NEO ו-GAS.
בעוד NEO משמש כאסימון השקעה ומאפשר לאנשים להשתתף בהצבעות הנוגעות לשיפורים בבלוקצ’יין, GAS משמש לתשלום עמלות עבור העסקאות שמתבצעות ברשת.

מעט פרויקטים אחרים של בלוקצ’יין מנהלים גם קרן פיתוח במידה שבה ניאו עושה זאת.
EcoBoost הושק עוד ב-2019, והוא הוכרז כיוזמה המספקת “תמיכה מלאה במחזור החיים לפרויקטים בעלי פוטנציאל גבוה” – כולל מענקים, תמיכה טכנית וקידום במדיה החברתית.

כמה מטבעות ניאו (NEO) יש במחזור?

בזמן כתיבת שורות אלה, יש 70.5 מיליון NEO במחזור – ואספקה ​​כוללת של 100 מיליון. אסימוני NEO אינם נכרים, ואכן, כל 100 מיליון מהם נוצרו עם השקת הבלוקצ’יין.

האסימונים הללו חולקו על בסיס 50/50 – כאשר מחציתם עברו למשתתפים במכירת אסימונים, והמחצית השנייה מחולקת בין המפתחים ומועצת הNEO. בזמנו, אושר כי הכספים הללו ישמשו להשקעה בפרוטוקול בלוקצ’יין אחר שהארגון תומך בו.

בינתיים, GAS נוצר כל 20 שניות לערך, בכל פעם שנוצר בלוק חדש. מספר האסימונים שנוצרים מצטמצם בהדרגה מדי שנה, וההערכה היא שיחלפו 22 שנים עד שהאספקה ​​הכוללת של 100 מיליון יכנס למחזור.

כיצד מאובטחת רשת ניאו?

כפי שהזכרנו קודם לכן, Neo משתמש בDelegated Byzantine Fault Tolerance וההערכה היא שהבלוקצ׳יין מסוגל לעבד אלפי עסקאות בשנייה.

לפי Neo, מנגנון הdBFT נוצר בהשראת האלגוריתם Practical Byzantine Fault Tolerance.

יש כמה קווי דמיון עם הוכחת הימור מואצלת, לאור האופן שבו שני מנגנוני הקונצנזוס מאפשרים לבעלי אסימונים להצביע עבור הנציגים שיעבדו עסקאות.

באמצעות dBFT, בלוקים מתווספים לבלוקצ’יין כל עוד לפחות שני שלישים מהנציגים מגיעים לקונצנזוס – ומקווים שזה יעזור למנוע משחקנים רעים לערער את ההתנהלות החלקה של הרשת.

איפה אפשר לקנות ניאו (NEO)?

ניתן לרכוש NEO במספר בורסות – רוב האנשים קונים NEO בבינאנס וקרקן וצ׳יינג׳לי.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
נאו לוגו
מטבע נאו | NEO (NEO) | סקירה [2022]

ניאו מציגה את עצמה כמערכת אקולוגית “צומחת ומתפתחת במהירות” שמטרתה להפוך את הבסיס לדור הבא של האינטרנט – כלכלה חדשה

טושים
איך ליצור NFT

אתם אמנים דיגיטליים או מעצבים שמנסים להפוך את היצירות אומנות שלהם ל NFT? יכול להיות שאתם יוצרים חובבים שרוצים להיכנס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן