מטבע מייקר | Maker (MKR) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
Maker

 Maker הוא ארגון אוטונומי מבוזר מבוסס Ethereum (DAO) המאפשר לכל אחד להלוות וללוות מטבעות קריפטוגרפיים ללא בדיקות אשראי. הרשת משלבת חוזים חכמים מתקדמים עם מטבע יציב ייחודי לביצוע משימה זו. רשת Maker אחראית על אחד הפרויקטים המעניינים ביותר בעולם הקריפטו. זוהי תוכנה הפועלת על רשת הבלוקצ’יין אשר התוצר המרכזי שלה הוא הסטייבל קוין (מטבע יציב) העונה על השם DAI. מטבע זה בדומה לט’תר למשל, צמוד לדולר.המטבע השני של הרשת, ה- MKR, הוא מטבע הנוצר על מנת לתמרץ את אלה אשר מתחזקים את מטבע ה-DAI משמע דואגים להשאיר אותו מוצמד לדולר בשוק מלא בתנודתיות כמו שוק המטבעות הוירטואליים.

אז מה הופך את Maker לפרויקט ייחודי? מה הקשר בין MKR ל DAI? מה הופך את MKR למטבע שימושי במיוחד? ואיך ניתן להשיג אותו?

תחילת הדרך של Maker

Maker נוצרה בשנת 2015 על ידי היזם הדני, רון כריסטנסן. הוא סיים את לימודיו בביוכימיה באוניברסיטת קופנהגן ולמד עסקים בינלאומיים בבית הספר לעסקים בקופנהגן. לפני כן, הוא ייסד וניהל את חברת גיוס הכספים הבינלאומית Try China.
ב- 18 בדצמבר 2017 הושקו רשמית Dai והחוזים החכמים הנלווים אל המטבע היציב הנמצאים על רשת ה- Ethereum הראשית.

בספטמבר 2018 השקיעה חברת ההון סיכון אנדרסון הורוביץ 15 מיליון דולר ב- Maker על ידי רכישת 6% מכל מטבעות ה-MKR הקיימים.

מנגנון הפעילות של Maker

הרעיון המרכזי שעומד מאחורי פרויקט Maker הוא לייצר פלטפורמה נוחה ושימושית יותר בעולם הקריפטו אשר מתעסקת בהלוואות.
פרויקט Maker פיתחו חוזים חכמים המאפשרים לכל אחד עם מטבעות ETH ועוד מטבעות רבים נוספים לקחת הלוואות בעזרת המטבע היציב של פרויקט Maker, שנקרא DAI.
על ידי “סגירת” המטבעות שלהם בחוזה חכם, משתמשים יכולים “ליצור” בעצמם כמות מסוימת של מטבעות DAI, ככל שיותר מטבעות שהפלטפורמה של Maker תומכת בהם יופקדו, הם יוכלו ללוות יותר מטבעות DAI.
כאשר המשתמשים רוצים לקבל בחזרה את המטבעות שהפקידו לפלטפורמת Maker, הם מחזירים את ההלוואה בעזרת אותם מטבעות DAI שהם לקחו בהתחלה, בתוספות עמלות שהן חלק מהפרוטוקול.
כאשר המטבעות חוזרים לרשת Maker, הם “נשרפים”. המשמעות של כך שהם יוצאים לחלוטין מהמערכת, ככה, רשת Maker שומרת על איזון ושלא יהיו יותר מידי מטבעות DAI בשוק, ובכך מחזקת את היציבות שלו גם כן.

השקה וממשל

עם ההשקה נוצרו מיליון מטבעות MKR לשליטה ותפעול של פרוטוקול ה- Maker.
כל מי שמחזיק במטבעות MKR אלה יכול להצביע על החלטות מרכזיות באמצעות תהליך המכונה הצבעת מנהלים. אם מועברת הצבעת מנהלים, הקוד בפרוטוקול Maker ישתנה כך שישקף את ההצעה הזוכה.
עם זאת, לפני שניתן יהיה לבצע הצבעה מנהלית ולהפוך אותה לחלק מהפרוטוקול, תחילה יש לקיים צורת הצבעה אחרת. השלב הזה נקרא “סקירת הצעות”, וזוהי דרך לבעלי MKR להעריך את הרגשות של כל בעלי ה MKR לגבי ההצעה לפני שהם מבצעים שינויים דרסטיים בתוכנה.
ישנו גם סוג שלישי של הצבעות בו אנשים שלא מחזיקים MKR כלל יכולים להשתתף, וזאת תחת הפורום של MakerDAO. אנשים אלה יכולים להיות בעלי DAI שרוצים השפעה על הרשת כולה.

אך בעוד שמישהו יכול להציע הצעות ל- MakerDAO, רק מחזיקי MKR יכולים להצביע עליהן. הצבעה נמדדת לאחר מכן בכמות מטבעות MKR שהתחייבו להצעה. הצעה מסוימת תנצח הצעה אחרת לפי כמות המטבעות אשר הושקעו בה, ולא לפי כמות המצביעים.

יתרונות של Maker

  1. רשת ה MakerDAO תומכת בכלכלה מבוזרת. דבר זה מבטיח שבעתיד, MKR יהיה מטבע מבוזר לחלוטין שלא נשלט על ידי אף גוף ועל ידי אנשים בלבד. מה שמוביל לפחות עמלות על הרשת.
  2. אחזקה של MKR נותנת לכם זכות הצבעה בכל אשר קורה על רשת על ה MakerDAO. היכולת לקבל החלטות על רשת משמעותית בתחום הקריפטו יכולה להיות שימושית ביותר בעתיד.
  3. אופציה אמיתית להלוואות בעולם הקריפטו, מלבד Maker תחום הלוואות בעולם הקריפטו מסורבל ופחות מאובטח.

חסרונות של Maker

  1. כמו מטבעות וירטואליים רבים, גם במקרה של ה MKR אין הבטחה ליציבות. עולם הקריפטו יודע בתנודתיות הרבה שלו וה MKR לא חסין לכך.
  2. לאחר נפילה בשנת 2020, מטבעות MKR רבים אבדו לחלוטין והרשת נאלצה להנפיק מטבעות חדשים, מה שגרם לעלייה גבוהה במחיר אך גם לחוסר איזון במטבע. למרות קיומה של הרשת שלו מאז 2015 לערך, המטבע קיבל חיים חדשים ב 2020, מה שהופך אותו לצעיר בשוק ובשל כך התנודתיות שלו רבה יותר.

מטבע ה-Maker

בהנפקה הראשונית של MKR בתחילת 2017, שווי מטבע MKR יחיד עמד על כ 25$. רק שנה לאחר מכן המטבע זינק למחיר של מעל 1000$. שיאו של המטבע הגיע במאי של 2021, בתקופה בה שוק המטבעות הוירטואליים כולו התפוצץ לחלוטין ומחירים זינקו לשמיים. המטבע הגיע למחיר המרשים ביותר של מעל ל 5400$. אז רק תתארו לכם מה השקעה ב 2017 הייתה יכולה להניב ב2021.

בשנת 2017 גייס צוות Maker כ – 12 מיליון דולר על ידי מכירת מטבעות MKR לחברת הון סיכון וחברות נוספות, אלה כללו את קרן המטבעות הוירטואליים Polychain Capital [1] וחברות סיכון אחרות כמו 1Confirmation.

בשנת 2018 נמכרו מטבעות MKR בשווי 15 מיליון דולר לאנדריסן הורוביץ. החברה אמרה אז כי בכוונתה להשתתף ב- MakerDAO על ידי סיוע בניהול מערכת DAI.

Maker גייסה 27.5 מיליון דולר נוספים בשנת 2019 מחברות הסיכון Paradigm ו- Dragonfly Capital Partners לצורך הרחבה לאסיה.

כיום, המטבע נשאר יציב על מחיר של כ 3000$. עדיין הצלחה מרשימה ביותר מאז תחילתו ב 2017. 

שווי השוק של המטבע עומד על כ 3 מיליארד דולרים. בממוצע, מדי 24 שעות נסחרים מטבעות MKR בשווי של כ 120 מיליון דולרים. אין ספק שזהו מטבע מרשים בהחלט.

כיצד לרכוש מטבעות MKR בישראל?

הדרך הראשונה והמוכרת ביותר היא דרך הבורסה הבינלאומית, Binance. שם תוכלו לקנות את המטבע באחת משיטות הרכישה המגוונות אותן מציעה הבורסה לנו כלקוחות מישראל.
ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית, על ידי תשלום בכרטיס אשראי או אם ברשותכם כבר יש מטבעות אחרים אז דרך ביינאנס תוכלו להמירם עבור ה-MKR ללא קושי.
דרך שנייה היא על ידי המרה של מטבעות בסיס מוכרים יותר ל MKR. תוכלו להמיר את הביטקוין או האתריום שברשותכם למטבע הנחשק. ניתן לעשות זאת דרך Binance או חלפניות אחרות.
דרך שלישית היא קנייה ישירה מאדם אחר. במקרה כזה, תצטרכו לקיים את העסקה ביניכם ולהחליט על התנאים. ניתן למצוא אנשים כאלה בקבוצות פייסבוק, וואטסאפ וטלגרם – זוהי דרך סבירה פחות.

ארנקים מומלצים למטבע ה MKR

אפשרות האחסון המועדפת והבטוחה ביותר עבור ה-MKR תהיה באמצעות ארנק חומרה קר. ארנקי הטרזור והלדג’ר כמובן תומכים במטבע זה וזאת המלצתינו.
ארנק לסמארטפון – Trust Wallet אחד מהארנקים המפורסמים ביותר עם מיליוני משתמשים ברחבי העולם. הוא מספק אבטחה מקסימלית ומתאים לכל סוגי מכשירי הנייד שלכם.
מטבע לדסקטופ – Exodus אחד מהארנקים המפורסמים ביותר בעל קהילה רחבה מאחוריו. לאקסודוס יש צוות מפתחים מהימן אשר אחראי לחידושים בתוכנה למחשב, וקיימת גם אפליקציה לפלאפון.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ספל ביטקוין
קניית ביטקוין עמלה נמוכה

קניית ביטקוין התבררה כמאוד רווחית עבור מי שעשה זאת עד היום. מלבד הרצון להרוויח כמה שיותר אנחנו גם רוצים לשלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *