מטבע מייקר | Maker (MKR) | סקירה מלאה [2021]

תוכן עניינים
Maker

Maker (MKR) הוא כלי השירות העיקרי ואסימון הממשל לפלטפורמת ההלוואות המבוזרת, Maker. Maker הוא ארגון אוטונומי מבוזר מבוסס Ethereum (DAO) המאפשר לכל אחד להלוות וללוות מטבעות קריפטוגרפיים ללא בדיקות אשראי. הרשת משלבת חוזים חכמים מתקדמים עם מטבע יציב ייחודי לביצוע משימה זו.

מה זה Maker (MKR)?

MKR הוא אסימון ERC-20 מבוזר המייצג השקעה בפרויקט Maker. הרשת כבר מזמן חלוצה בשוק. לדוגמא, הפלטפורמה הייתה אחד האסימונים הראשונים שניתנים לסחירה ברשת את’ריום. כיום, Maker היא אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר המבוססות על ETH שקיימות. יש לציין שיש יותר מ- 2.1 מיליון ETH נעולים בחוזי CDP של Maker.

ארגון אוטונומי מבוזר

Maker היה גם ה- DAO הראשון אי פעם. DAOs לוקחים את הפונקציות של התאגידים וממירים את כל ההיבטים לחוזים חכמים. מערכות אלו מאפשרות לקהילה לשלוט בארגון בצורה שקופה. הם נפוצים בשוק כיום בין השאר בגלל ההצלחה של Maker.

אילו בעיות פותר היצרן (MKR)?

יצרנית מנסה לתקן מספר בעיות בהן נתקלת בתחום הפיננסי המסורתי. הפלטפורמה משלבת מבחר ייחודי של טכנולוגיות קנייניות למימוש משימה זו. כיום, Maker מתפקד כחלק קריטי בקהילת DeFi. DeFi מתייחס למגזר ההולך וגדל של מוסדות פיננסיים מבוזרים. מטרת DeFi היא לספק פתרונות קיימא לשירותים הפיננסיים הריכוזיים הנוכחיים הזמינים לציבור.

סוגיות שקיפות

אחת הבעיות העיקריות ש- Maker מנסה לתקן היא שקיפות. הרשת משתמשת בחוזים חכמים כדי למנוע את הצורך לסמוך על כל צד. נכון לעכשיו, מטבעות יציבים גדולים כמו Tether USD דורשים ממך אמון במאגרי הרשת. ברוב המקרים, אתה נותר להסתמך על מבקרי צד ג ‘שיוודאו את אחזקות החברה.

Maker מבטל את הצורך הזה לסמוך על ארגונים ריכוזיים. אינך צריך לחכות לביקורות חיצוניות או הצהרות חברה. ניתן לעקוב אחר הרשת כולה באמצעות הבלוקצ’יין. Maker הולך צעד קדימה. לדוגמא, צוות החברה מפרסם הקלטות מכל פגישה בדף SoundCloud של החברה עבור כל המשתמשים לבדיקה.

תנודתיות

תפקיד הליבה של MKR הוא להבטיח כי DAI יישאר צמוד לדולר. אסטרטגיית הצפנה כפולה זו מסייעת במניעת תנודתיות ומספקת למשתמשים יותר אבטחה מבחינת עמידות הפרויקט.

היתרונות של Maker (MKR)

יצרנית ממשיכה לראות פופולריות הולכת וגוברת בעיקר משום שהיא מביאה יתרונות רבים לשוק. אסימון ייחודי זה משרת מטרות מרובות בתוך המערכת האקולוגית Maker. פונקציות אלה מוסיפות לשימושיות הכוללת של אסימון זה. להלן כמה מהיתרונות העיקריים שאתה מרוויח כשאתה מחזיק ב- MKR.

ממשל קהילתי

מחזיקי MKR מסוגלים להשתתף בממשל של המערכת האקולוגית. ממשל קהילתי מספק למשתמשים שליטה רבה יותר בעתיד הרשת. במערכת האקולוגית Maker, מנגנון הממשל המבוזר מסתמך על חוזים חכמים של Active Proposal. חוזים אלה בנויים לספק למשתמשים שליטה במערכת ולהבטיח מידה גבוהה יותר של שקיפות בכל הפלטפורמה.

דפלציוני

MKR משתמש בפרוטוקול דפלציוני המסייע בשמירת ערכו לאורך זמן. כחלק ממערכת זו, דמי ריבית נמוכים ב- MKR נדרשים בכל פעם שחוזה CDP חכם נסגר. חלק מהעמלה הזו נשרף. באופן זה, המערכת יכולה לשמור על איזון תקין בין ההיצע והביקוש של נכס דיגיטלי זה.

פרוטוקולים דפלציוניים הופכים לתכונה סטנדרטית בתחום DeFi ומסיבה טובה. פלטפורמות DeFi מוקדמות רגישות לאינפלציה בשל מדיניות הנפקת סמלי התגמול שלהן. מפתחי Maker הבינו כי אינך יכול להנפיק אסימונים ללא הרף ללא שום השפעה בערך.

כיצד עובד Maker (MKR)?

MKR משרת מטרות רבות במערכת Maker. לדוגמה, אתה יכול להשתמש ב- MKR כדי לשלוח ערך גלובלי, כמו ביטקוין. אתה יכול גם לשלם דמי עסקה על מערכת Maker באמצעות אסימון זה. יש לציין כי MKR יכול להישלח ולקבל על ידי כל חשבון Ethereum, או כל חוזה חכם שמוגדר להשתמש בפונקציית העברת MKR.

ללא כרייה

שלא כמו רוב המטבעות הקריפטוגרפיים, MKR נוצר או נהרס רק בתגובה לתנודות המחירים של DAI. המערכת מפעילה מנגנוני שוק חיצוניים ותמריצים כלכליים כדי לעזור לערך של DAI להישאר צמוד ל -1 דולר. מעניין ש- DAI לרוב אף פעם לא בדיוק 1 $. ברוב המקרים, ערך האסימון הוא בין $ 0.98 ל- $ 1.02. יש לציין שכאשר הושלם ביצוע חוזה חכם להלוואות, אסימון MKR נהרס.

אסטרטגיה חדשה

Maker מציגה שני מטבעות קריפטוגרפיים ייחודיים כחלק מהאסטרטגיה החלוצית שלה, DAI ו- MKR. הרשת מפעילה גם שלושה מנגנונים עיקריים לייצוב DAI, גם במהלך נפילות קשות בשוק. הפרוטוקול הראשון המשמש לייצוב DAI נקרא מחיר היעד. מערכת זו מחשבת ערך אסימון ERC-20 בהשוואה לדולר האמריקאי.

מנגנון משוב שיעורי יעד (TRFM)

הפרוטוקול השני, TRFM, שובר את יתד הדולר כדי לדכא את התנודתיות של DAI בתנאי שוק קשים. באופן ספציפי, הפרוטוקול מתפקד בכדי לשנות את מחיר היעד לאורך זמן. יש גם מערכת פרמטר רגישות. מערכת זו עוקבת אחר קצב שינוי המחירים של DAI ביחס לתנועת הדולר האמריקאי. ניתן להשתמש בה גם לניתוק ה- TRFM במקרה של קריסת שוק.

עמדת חוב מבוטחת (CDP)

חוזי CDP הם שהופכים את Maker לאוטונומי. חוזים חכמים מתקדמים אלה הם ייחודיים למערכת האקולוגית Maker. חוזה CDP מתחיל בכל פעם שאתה שולח אסימוני ERC20 לפלטפורמת Maker בתמורה לאסימוני DAI.

אסימונים אלה נעולים בחוזה חכם בטחונות. לאחר מכן מונפקים למשתמשים DAI בקורלציה לסכומים שהופקדו. חוזי ה- CDP החכמים משחררים אוטומטית את הנכסים המבטחים בעת פירעון ההלוואה. יש לציין שבכל פעם שמשתמש מסיים CDP, הוא הורס כמות של DAI השווה לסכום שנוצר באמצעותו.

היסטוריה של היוצר (MKR)

 פותחה בשנת 2015 כדי לספק למשקיעים ולווים דרך להשתתף במערכת האקולוגית של Maker. מטה הפלטפורמה נמצא בדנמרק והרשת הוקמה על ידי מתכנת בשם רונה כריסטנסן. עד היום הוא עדיין מתפקד כמנכ”ל החברה.
מאז השקתו, Maker הצליחה להשיג שותפויות עם Digix, Request Network, CargoX, Swarm ו- OmiseGO. האחרונה בשותפויות אלה סיפקה ל- OmiseGO DEX אפשרות פופולארית ואמינה של stablecoin בדמות DAI. מאז, בורסות נוספות הוסיפו תמיכה בפרויקט ייחודי זה.
כיצד לאחסן את Maker (MKR)?
ניתן לשמור DAI ו- MKR בכל ארנק שתואם ל- ERC-20. אחת האפשרויות הפופולריות ביותר הקיימות כיום היא Metamask. ארנק זה ניתן להורדה בחינם בדפדפני Chrome ו- Brave ונדרש חמש דקות בלבד להתקנתו.

אחסון מתמשך

אם אתם מבקשים לבצע השקעה גדולה ב- MRK או אם אתם מתכננים לבצע HODLing בקריפטו זה לפרקי זמן ארוכים, ארנק חומרה הוא האפשרות הטובה ביותר. ארנקי חומרה שומרים על הקריפטו שלך במצב לא מקוון ב”אחסון קר “. אסטרטגיה זו לא מאפשרת לאיומים מקוונים לגשת לאחזקותיך. Ledger Nano S או Ledger Nano X המתקדמים יותר תומכים ב- Maker (MKR).

לסיכום

ככל שלומדים יותר MKR, כך מבינים את התפקיד החיוני שיש לאסימון הזה וממשיך לשחק בשוק. כאסימון הראשון של Ethereum וה- DAO, Maker הוכיח כי הוא נמצא לפני העקומה. כיום רשת זו פופולרית מתמיד. כתוצאה מכך, המחיר של MKR זכה לשיאים חדשים בכל הזמנים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
NFT
מה זה NFT?

הקדמה אם אתם מוצאים את עצמכם נתקלים יותר ויותר במושג NFT ורוצים להיות בעניינים, להבין במה מדובר ולדעת כיצד זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *