מטבע הקס | HEX | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
hex

הוא פרויקט ייחודי במינו בעולם הקריפטו. בשנה האחרונה המטבע צבר תאוצה אדירה וזכה לעלייה של כ 2700% בשווי שלו ולזמן קצר אפילו הגיע למקום השלישי מבחינת שווי השוק, כאשר כביכול 10% מכל הכסף המושקע במטבעות וירטואליים, נמצא ב HEX.

הפרויקט מתגאה בכך שהוא הראשון מסוגו שנותן ללקוח את האופציה להנפיק “תעודות פיקדון” (באנגלית – Certificate of Deposit) – דרך ייחודית “לסגור” (באנגלית – Staking) סכום מסוים של כסף לתקופת זמן ארוכה ולהרוויח תשואה כל עוד הכסף נמצא במצב “סגור”, דבר שהיה אפשרי אך ורק אצל בנקים לפני כניסתו של HEX לעולם המטבעות הוירטואליים.

על פניו הפרויקט הצליח למשוך קהל רחב שמאמינים בדרך של HEX, ואכן מצליחים לראות גם את התשואה שהובטחה להם. יחד עם זאת, רבים אחרים בקהילת הקריפטו חוששים ש HEX הוא בעצם תרמית פונזי אחת גדולה שעלולה להתפוצץ ולגרום להפסדים רבים למחזיקי המטבע.

אז מאיפה HEX התחיל? מי עומד מאחוריו? כיצד עובדת השיטה של HEX המייצרת תשואה למשקיעים? ומה היתרונות והחסרונות שעומדים מאחורי הפרויקט הייחודי הזה?

 

ההיסטוריה של HEX

המייסד של HEX הוא יזם בשם ריצ’ארד הארט. לא הרבה ידוע על עברו של ריצ’ארד, ולמרות שהוא מופיע בלא מעט סרטונים ביוטיוב, יש לו אתר משלו, ערוץ סטרימינג משלו, והוא מסכים להופיע בראיון כמעט בכל פלטפורמה המציעה לו להתראיין – כל מה שאנו יודעים עליו זה שהוא מגדיר את עצמו כ”יזם סדרתי” אשר היה בעלים של מספר עסקים בעבר. הוא מעיד שעזב את העסק שלו בשנת 2003 ויצא לטייל בעולם. באותה תקופה גם נחשף לביטקוין לראשונה, והחזיק כ 50 ביטקוין שהיו שווים דאז ל 25$ בלבד.

פרויקט HEX הגיח בדצמבר של 2019. המטבע HEX הוא אסימון ERC20, מה שאומר שהרשת כולה נמצאת על הבלוקצ’יין של אתריום. ריצ’ארד מגדיר את HEX כ”תעודת הפיקדון של עולם הקריפטו”.

אז לפני שנצלול להבין איך בעצם HEX עובד, בואו נבין קודם כל מה הן בכלל תעודות פיקדון בעולם האמיתי.

 

תעודות פיקדון - Certificate of Deposit, מה זה?

בגדול, הרעיון המרכזי של תעודת פיקדון הוא להפקיד סכום מסוים של כסף בבנק. בתמורה, מקבלים תעודה המוכיחה ש”X” הפקיד 100 דולר בבנק לתקופה של שנה (לדוגמה). במהלך השנה הזאת, גם הערך של הדולר עולה וגם זוכים בתשואה על הכסף המופקד (לדוגמה – 0.03% תשואה בחודש). במידה ואכן X חיכה את כל השנה כדי למשוך את הכסף, הוא יקבל את הסכום המלא כולל התשואה. במידה ו X רוצה למשוך את הכסף לפני מועד הפירעון המיועד, הוא יקבל קנס. סכום הקנס יכול להשתנות בהתאם לסכום הכסף שהופקד, הזמן שהוגדר להפקדה, וכמה זמן עבר מאז ההפקדה ועד למשיכה.

איך HEX עובד?

עכשיו שאנחנו מבינים מה הן תעודות פיקדון – בואו נראה איך HEX עושה זאת:

ניקח את X מהדוגמה הקודמת, ונניח ש X רכש HEX ב 500 דולר.

החוזה החכם (באנגלית – Smart Contract), של HEX, שהוא חוזה המכיל קוד מסוים על הבלוקצ’יין של אתריום, נותן ל X את היכולת “לסגור” (to Stake) את מטבעות ה HEX שהוא רכש על המערכת.

כאשר X “סוגר” את המטבעות, עליו לבחור לכמה זמן הוא מעוניין “לסגור” את המטבעות וכמה מטבעות הוא מעוניין “לסגור”. 

נניח ש X בחר “לסגור” את כל המטבעות שלו לתקופה של שלוש שנים. במהלך שלוש השנים האלה קורים כמה דברים:

  1. הערך של מטבע ה HEX עצמו עולה. אם המטבעות היו שווים ל 500 דולר, הערך שלהם יכול לעלות ולהיות שווים הרבה מעל 500 הדולר הראשוניים הללו. (כמובן שהערך עלול גם לרדת).
  2. המטבעות ש X השקיע צוברים תשואה. התשואה עצמה נקבעת על ידי משתנים רבים וביניהם: סכום המטבעות שהושקעו, כמות הזמן שהם הושקעו, כמות המטבעות המושקעים בכל מערכת HEX ברגע הנתון והערך של המטבע עצמו. התשואה יכולה לנוע מ 3.69% ועד 369%, תלוי במשתנים.

 

על פי מחשבון שניתן למצוא באינטרנט אליו מכניסים שני נתונים – כמות מטבעות HEX, וכמות הזמן בו סוגרים את המטבעות הללו, חישבנו את הדבר הבא:  סגירה של 500$ במטבעות HEX לתקופה של 3 שנים, תהפוך את ה 500$ הללו לכ 785$, שזוהי תשואה של 57%. אבל זה לא הכל, שכן במהלך השלוש שנים הללו, שווי המטבע יכול לעלות, מה שיכול ליצור תשואה אדירה. לצורך השוואה, במידה והיינו עושים את אותו הדבר עם בנק, הערך היה יכול לרדת בגלל האינפלציה.

במידה ו X החליט להוציא את המטבעות לפני הזמן שהוגדר, הוא יקבל קנס. הקנס גם הוא תלוי במספר גורמים, כמו כמות הזמן שחלף, כמות המטבעות ועוד. חשוב לציין שנכון לכתיבת מילים אלו, כמות הזמן הממוצעת אשר משתמשים “סוגרים” את מטבעות ה HEX שלהם עומדת על כ 5.5 שנים. זוהי בהחלט השקעה לטווח זמן ארוך.

שווי המטבע

בזמן ההשקה של HEX, מטבע אחד עלה כ 0.0002$. כיום, שווי מטבע HEX אחד עומד על כ 0.45$, זהו זינוק אדיר. השקעה ב HEX לפני שנה, הייתה רואה עליה של כ 2700% בשווי המטבע, וזאת עוד בלי חישוב התשואה במידה ו”סגרתם” את המטבעות הללו.

hex גרף מחיר
גרף המטבע מתוך: Coinmarketcap

כיצד לרכוש את המטבע בישראל?

עכשיו כשאנחנו יודעים טוב יותר על המטבע, בואו ננסה להבין איך משיגים אותו. 

נכון לכתיבת שורות אלה, HEX לא נסחר באחת מהבורסות הבינלאומיות המוכרות. ניתן להשיג אותו דרך החלפה של מטבעות אחרים מוכרים יותר, בדרכים הבאות:

  1. אופציה ראשונה היא קנייה של ביטקוין או אתריום בבינאנס. לאחר מכן להעביר את אותם מטבעות אתריום או ביטקוין לארנק דיגיטלי. כאשר המטבעות שלכם נמצאים בתוך ארנק דיגיטלי, ניתן לחבר את הארנק לרשת החילופין המבוזרת הנקראית Uniswap. היא תומכת במטבע HEX, וניתן להמיר בתוכה ולהחזיר את מטבעות ה HEX לארנק שלכם.
  2. אופציה שנייה היא רכישה של ביטקוין או אתריום בביטוסי, והעברה של אותם מטבעות לארנק דיגיטלי ספציפי הנקרא MetaMask, שהוא ארנק דיגיטלי שחברת HEX ממליצה עליו. מתוך MetaMask, ניתן להתחבר לרשת חליפין מבוזרת ש MetaMask מציעה, ולהמיר שם את המטעות שלכם ל HEX. 

באיזה ארנקים כדאי לאחסן HEX?

אנחנו תמיד תומכים בארנקי חומרה קרים, כגון לדג’ר וטרזור. אלו הם הארנקים הבטוחים ביותר, המספקים את מירב ההגנה ותומכים במספר הגדול ביותר של מטבעות וירטואליים.
ארנק המומלץ על ידי פרויקט HEX בעצמו הוא MetaMask. זהו ארנק אשר ניתן להוסיף אותו כתוסף (Extension) לדפדפן האינטרנט שלכם. הארנק מספק אבטחה מרבית והוא תומך במערכת HEX וביכולת “לסגור” את המטבעות שלהם לצורך תשואה.

שאלות ותשובות

ריצ’ארד הארט.

תרמית פונזי: מבטיחה תשואות גבוהות שהיא מקיימת לזמן מה על ידי גניבה מהמפקידים החדשים לשלם את התשואות למפקידים הישנים. התרמית נכשלת כאשר היא אינה יכולה לעמוד בהתחייבויות הללו. ב- HEX הריבית מגיעה רק מאינפלציה שמשלמת לסטייקרס, אלה ש”סוגרים”. זה מתוכנת בחוזה החכם הבלתי משתנה ללא מתווכים. ב- HEX, אתה מרוויח תשואה משלך על ידי אינטראקציה עם החוזה.

תוכנית פירמידה: בעלת מספר רבדים. נוטה להעמיד אנשי אמצע רבים בין המוצר למשתמש, ולעתים קרובות יש מכירות קמעונאיות חלשות ומכירות חזקות של “חבילת המשווק” שלה.
ל- HEX אין תוכנית הפניה. ל- HEX אין מתווכים. ב- HEX אתה יוצר פרסים משלך, בדיוק כמו שעושים כורי ביטקוין.

בועה ספקולטיבית: אנשים פשוט מחליטים שמשהו שווה הרבה יותר, ואז הרבה פחות. הסתכלו בהסברים למעלה ולמדו מה המשמעות של המילים האלה באמת.

למה מחיר המניה עולה? רווחים? לא, זה נובע בגלל שעוד ועוד אנשים קונים מניות.

למה הבנקים משלמים לך ריבית? כי הם מלווים את הכסף שלך? לא. הכסף שלך הוא התחייבות לא נכס והם מלווים לממשלות כסף. הבנקים לא מלווים את הכסף שאתה מפקיד, הם משאילים את האינפלציה שהממשלה נותנת להם כמעט בחינם עם ההפקדה שלך כתירוץ. ההפקדה שלך היא התחייבות כלפיהם, לא נכס. מעטים מבינים זאת.

מדוע Bitcoin או Ethereum או HEX עולים? אנשים משערים, בתוספת ערך התאמת שוק המוצרים שלהם.

הפחד טוב, הוא שם כדי להגן עליך. תחושה זו היא שהופכת את ההזדמנויות הגדולות לכל כך יקרות. כך מרגיש להיות מוקדם. אתה מגלה משהו לפני כולם וממנו מגיעים הרווחים.

זוהי הסיבה מדוע ההזדמנות כה גדולה. כשזה קל, המחיר עשוי להיות גבוה בהרבה.

כן ואתה כבר מפסיד כסף. מדי יום הדפסת הכסף הממשלתית גורמת למחירים גבוהים יותר ויותר. מטבעות וירטואליים הם סוג הנכסים הרווחיים ביותר של השנים האחרונות. ביטקוין למשל לא ירד בשווי שלו במשך 3 שנים ברציפות. HEX בדרך לשם גם כן.

תארו לעצמכם כמה מסוכן היה לקנות ביטקוין כשהיה רק ​​בן שנה ועלה פרוטה. עכשיו הוא שווה מעל 40,000$. הכל יורד במחיר. מדד S&P 500, מדד של 500 מהחברות הגדולות בארצות הברית ירד ב -36% בשנת 2020.
בדרכו ל – פי 2,000,000 תשואות תוך 7 שנים מחיר הביטקוין ירד ב -94%, 95%, 81%ו -86%, בכמה בורסות הביטקוין התרסק קרוב ל -0 דולר ככל האפשר. אמזון צנחה גם ב 95% פעם. עכשיו אמזון היא 50% מכלל מכירות האינטרנט בארה”ב.
בשנה הראשונה שלה, המחיר של HEX ירד ב -81%, 73%, 59%, 67%, 87% ולאחר מכן המשיך לשיאים חדשים בכל הזמנים. ירידות מחירים הן לרוב הזדמנויות לחסרי הסבלנות לתת את כספם למישהו שירוויח יותר מהם. תנועות המחיר הגדולות של HEX למעלה ולמטה הן תכונה, לא באג. אנשים שקונים חולצות ומוכרים תחתונים מוסרים את כספם לאלו שקונים תחתונים ומוכרים חולצות.

אתה רק צריך לרשום 12 מילים במקום בטוח. אנשים אפילו הצליחו לעשות זאת במשך אלפי שנים לפני שמחשבים היו קיימים.

אז כנראה שהיה לנו אירוע ברמת הכחדה, ואתה כבר מת מכדי לדאוג לגביו. הבלוקצ’יין יכול לפעול על פני אמצעי העברת נתונים אחרים כגון רדיו, כך שהאינטרנט אינו דרישה הכרחית במיוחד.

ארצות הברית וממשלות רבות אחרות קיבלו חוקים המסבירים כי הבלוקצ’יין חוקי. גם אם זה היה משתנה, שניים מהלוביסטים הגדולים והחזקים ביותר בארצות הברית הם איגוד הסרטים (MPAA) ואיגוד תעשיית ההקלטות של אמריקה (RIAA.) הם לא אהבו שאנשים ברחבי העולם כולו גונבים תכנים ומדיה. כל סרט ושיר שנוצר אי פעם הועלה באופן פירטי לאינטרנט. הם ניסו לאסור את ,BitTorrent, רשת של הורדות פיראטיות. הם נכשלו. באותה מידה, כך גם רשתות בלוקצ’יין יצלחו הכל.

 

מחשבים קוונטיים עדיין לא יכולים לעשות דבר חזק נגד הצפנה. אם יום אחד הם יוכלו, ישנם כבר שדרוגי הצפנה המיועדים להילחם במחשבים קוונטיים. להלן כתבה בנושא, המסבירה שאין זה דבר שצריך לדאוג ממנו יותר מידי [1]

אתה גם לא יכול לגעת בתוכנה ואני בטוח שאתה קורא את זה באמצעות תוכנה מסוימת, כמו גוגל כרום. רוב הכסף בעולם מזה עשרות שנים הוא דיגיטלי בלבד. זה פלא שאתה יכול לאחסן את החיסכון שלך רק במשפט של 12 מילים המשמש כמפתח דיגיטלי. זו תכונה, לא באג.

ערך כל נכס הוא רק מה שאחרים מוכנים לשלם עבורו. דברים בעלי ערך פשוט מגובים באמונה משותפת בערך זה.

מיליארדרים רבים מחזיקים במאות מיליוני דולרים של ביטקוין.הוא הכפיל את השווי שלו ב 600 מיליון בתוך 12 שנים. כן, זה 600,000,000. הממשלה של ארצות הברית קיבלה רישיון להשתמש בביטקוין. השוק הגדול בעולם סוחר בביטקוין.

לאתריום יש קהילה רחבה וצוות מפתחים מהטובים בעולם. 14 מהמטבעות המובילים בשוק הקריפטו בנויים על רשת הבלוקצ’יין של אתריום, אלו הם מטבעות הנקראים ERC-20. לקרוא לאתריום הונאה בשלב הזה זו בורות. אתריום מהיר יותר מביטקוין וניתן לבצע עסקאות ולהפעיל אפליקציות בצורה טובה יותר מרשתות אחרות.

ביטקוין ו- HEX הם שני צדדים של אותו המטבע.
האם ביטקוין הוא פונזי? HEX הוא ביטקוין, למעט תשלום עמלות לכורי ETH. הביטקוין משלם אינפלציה לכורים כדי להגן על אבטחת הרשת. HEX צובר אינפלציה מכמות האנשים ש”סוגרים” את המטבעות שלהם.

 

יריבויות רבות הן רק תוצאה של משתמשים נלהבים מאוד. פורד נגד שברולט, אפל מול אנדרואיד, הרשימה נמשכת ונמשכת. אנשים כל כך אוהבים את HEX.com שהם עושים קעקועים של זה.

אינך יכול לבצע אקזיט מהונאה של מוצר שלם לחלוטין, שאינו ניתן לשינוי, מבוזר. HEX לעולם לא ייעלם.

ל- HEX מכתבי חוות דעת משפטיים ממספר עורכי דין במספר מדינות. מכתבי דעה טובים מאוד, מדויקים, שימושיים. HEX הוא כמעט הפרויקט השלם היחיד בקריפטו, בעוד שלכולם יש תקוות וחלומות על דברים שיקרו בעתיד, HEX קורה עכשיו והוא מוכן עכשיו. אתריום לדוגמה, מחכה כבר שנים להפוך לאתריום 2.0.

תמיד יהיו 20 מטבעות מובילים כל עוד יש 20 מטבעות בעלי ערך.
קשה להאמין שהשוק רוצה דברים שאתה לא רוצה. באמת קשה. יש כמה מטבעות ברשימה הזו שאני ממש לא אוהב, אולם צריך לכבד את כוחות השוק. הלקח הוא שאם אתה משתמש בקריפטו כדי להתעשר, עליך לכבד את המטבעות עם שווי השוק של 500 מיליון דולר עד 1 מיליארד דולר שהגיעו משום מקום. שכן הם הראו את התשואה הגבוהה ביותר בזמן הקצר ביותר. אם אתה לא יודע איך הם עשו את זה, אתה לא יודע איך יראה הדבר הבא.

כמה כספים מנוהלים על ידי בחור אחד? מדינות? קבוצות? חברות? איך זה הסתדר?
מדוע אילון מאסק לא זורק את 20% ממניות TESLA שלו לשוק? להבין שלמחזיקי נכסים רבים בכל דבר יש תמריצים גדולים יותר לראות את החברות/פרויקטים שלהם עושים טוב, כי יש להם חלק גדול יותר במשחק.
כמה מייסדי קריפטו נחותים השליכו בפומבי את כל אחזקותיהם על ראשי המשתמשים שלהם, והמטבעות עדיין קיימים. חלקם מסתדרים טוב.
כתובת המקור ב- HEX נבדקה ונמצאה שפעלה רק לטובת האינטרס של HEX.

האם ידעת ש -40% מכלל #ביטקוין נשלטים על ידי פחות מ -2000 אנשים? זה 0.1% מכל מי שיש לו ארנקים דיגיטליים. HEX נותן לך הזדמנות להיות בעל נכסים על ידי יצירת שוויון עם בעלי נכסים ותיקים יותר.

 

HEX נסחר בעיקר ב- Uniswap כאשר כל העסקאות נראות לציבור.
ל- HEX סביבת מסחר שקופה בכך שהיא נמצאת בבורסות מבוזרות.
ל- HEX יש מסחר שקוף יותר מרוב המטבעות הנסחרים בבורסות ריכוזיות לא מהימנות.

ההזדמנות הטובה ביותר לקנות BTC הייתה כשהנפח שלו היה הנמוך ביותר.

נפח משתלם לבורסה ולשוק. נפח עולה לסוחר. יותר נפח פירושו שיותר סוחרים מפסידים כסף בתקווה להחזיר אותו על ידי העברת ההפסד לסוחר אחר, או למסחר בשוק הפופולרי. הנפח לא אחראי על השווי של הרווחים שלך.

שווי השוק הוא מדד יהירות שאי אפשר להרוויח עליו כסף.

ל- HEX אין מפת דרכים או שותפויות
כל מי שעובד בקריפטו במשרה מלאה הופך להיות מוכר נטו במקום קונה נטו.

HEX הוא מוצר שהושלם בניגוד ל -99% מהקריפטו. כל מה שנבנה סביב HEX בעתיד הוא רק בונוס. HEX נטשה את הצורך במפת דרכים כשהשיקה במלואה.

יש כל כך הרבה יעילות שקריפטו מציג שהן יתרונות ברורים לאנושות – עלייה ביעילות, הסרת הסיכון של צד שלישי, הסרת “מידלמן”. אנשים צריכים להמשיך ולהתקין ארנקים דיגיטליים .. ולשם אנחנו הולכים. אנו לקראת עולם שבו כולם הולכים להיות בעלי פיסת קריפטו וזה יכול לשנות את יחסי האדם לממשלה. זה יכול לשנות את יחסי האדם לחיסכון. זה יכול לשנות את האופן שבו אנשים חושבים על עתידם. רוב בני האדם אינם חוסכים לעתידם. ב HEX, כמעט כל המשתתפים חוסכים לעתידם. וזה הופך את האנשים האלה לבריאים ומאושרים וזה עניין גדול.

תארו לכם עולם בו אנשים יכולים לחסוך בשלווה, בלי השפעות של החלטות ממשלתיות, כאשר הכסף נמצא בידיים של האנשים ובשליטה של האנשים. ככה, מטבעות וירטואליים יכולים אפילו להציל חיים.

כל האמור אינו מהווה המלצה להשקעה במטבע HEX או בכל מטבע קריפטו אחר. תוכן עמוד הינו למטרות לימוד והעשרת הידע בתחום.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן