מטבע אליפסיס | Ellipsis (EPS) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
אליפסיס לוגו

אליפסיס היא פלטפורמה אשר מאפשרת סחר במטבעות קריפטו יציבים (stablecoins) תוך גביית עמלה מינימלית. מטבעות יציבים הם מטבעות קריפטו אשר שוויים זהה לזה של דולר אמריקאי אחד. היתרון בשימוש במטבע יציב הוא היכולת להנות מהיכולות הטכנולוגיות והשקיפות שקיימת בעולם הקריפטו מחד, ומהיציבות שבמטבע פיאט מאידך. כך, מטבעות יציבים בולטים כמו Tether, USDC, ו BUSD שווים יותר ממאה מיליארד דולר ביחד.

איך מערכת אליפסיס עובדת?

אליפסיס משתמשת בשיטת אישרור בלוקים הנקראת Proof of Stake, או הוכחת השקעה. שיטה זו, בניגוד לשיטה שמשתמש בה ביטקוין, מאפשרת למי שיש לו נתח גדול מהמטבע בזמן נתון, לאשרר או לדחות עסקאות. שיטה זו יעילה, מהירה ומאובטחת.

הפלטפורמה התפצלה מ Curve Finance, פלטפורמה ישנה יותר שמספקת את אותו שירות; החלפה של מטבעות יציבים מסוגים שונים. Curve היא Automated Market Maker, כלומר, במקום להיות פלטפורמה המקשרת בין קונים ומוכרים, Curve יוצרת קופה משותפת מנכס מסוים, ונותנת לו מחיר מסוים שנקבע לפי נוסחה מתמטית. כך, מחירי השוק נקבעים בצורה אוטומטית, שווה, ואחידה.

עקב הפיצול, מי שמחזיק ב veCRV, אסימון של Curve, יקבל 25% מהאסימונים שיישרפו בשנה מאז הקמת הפלטפורמה. שריפה של אסימונים היא מהלך יזום של הגוף האמון על הפלטפורמה שמוציא מספר מסויים של מטבעות או אסימונים מהסירקולציה על מנת ליצור דיפלציה בשוק של המטבע, וכך ליצור עלייה במחיר שלו. כך, אליפסיס מנסה לעודד מחזיקי veCRV לעבור מ Curve לאליפסיס על ידי הענקה של אותם מטבעות שרופים למי שעובר אליהם.

המטבע שמשתמשים בו בפלטפורמת אליפסיס הוא EPS, ודרכו ניתן להרוויח כסף מהשקעה בפלטפורמה.

Ellipsis Finance הושקה לראשונה במרץ 2021.

איך להרוויח כסף באליפסיס

 1. הפקידו כסף בפלטפורמת המסחר של אליפסיס על מנת לקבל אסימונים. אלו מכונים LP tokens, או אסימוני נזילות. מכיוון שאליפסיס היא פלטפורמה למסחר במטבעות, הפלטפורמה צריכה נזילות על מנת לבצע את עבודתה. כדי להרוויח EPS עם אסימוני הנזילות, יש לבקר בדף ההצעות באתר. בחרו את המאגר שעבורו יש לכם אסימוני נזילות ובחר “הפקדה”. אתם תתחילו להרוויח EPS מיד בכל פעם שייכרה בלוק חדש. ניתן למשוך את אסימוני הנזילות בכל עת, שכן אליפסיס אינה גובה עמלות כלשהן עבור הפקדה או משיכה, והאסימונים אינם נעולים.
 2. לאחר שהכסף שהפקדתם נכנס לפלפטורמה, אנשים שמשתמשים באליפסיס יכולים לסחור בו. אתם, בתורכם, מקבלים אחוזים מהעמלה כל פעם כשהכסף שלכם מחליף ידיים.
  לצורך ההשוואה, דמיינו כי אתם מכניסים שטר של 100 ש”ח לשוק הישראלי. כך, כל פעם שהשטר עובר ידיים, במקום שהמדינה תגבה מע”מ (מעשה ריכוזי), המע”מ עובר למי שתורם את כספו לשוק (ועל כן, מבוזר).
 3. מעבר לכך שתזכו בעמלות כל פעם כשהכסף שלכם נסחר בפלטפורמה, בכך שאתם בעלים של המטבע, תוכלו להרוויח כאשר השווי שלו עולה!
 4. בנוסף, תוכלו להביע אמון בפלטפורמה על ידי נעילת הכסף שלכם בפלטפורמה לתקופת זמן מסוימת. לאורך התקופה הזו, משקיעים אשר מחליטים למשוך את כספם ישלמו קנס, ואתם תקבלו אחוזים מאותו הקנס שהם משלמים!

80% מהעמלות שנגבות מהשימוש בפלטפורמה יעברו אל מי שמשקיע כסף נזיל, ו 20% יעברו אל בעלי EPS, בהתפזרות הבאה:

בשנה הראשונה:

 • 5% לחודש הראשון
 • 4% לחודש השני
 • 3% לחודש השלישי
 • 18% לשאר השנה (2% לכל חודש)

החל מהשנה השנייה, אחוז העמלה שתעבור אל בעלי EPS תתפזר בצורה הבאה:

 • 12.5% בשנה השנייה
 • 6.25% בשנה השלישית
 • 3.125% בשנה הרביעית
 • 3.125% בשנה החמישית

ניתן לעיין למידע נוסף גם באתר הפרויקט של אליפסיס דרך הקישור הזה [1].

לסיכום

כלומר, ישנן 3 דרכים להרוויח בפלטפורמה. הראשונה, מקבלה של העמלות המינימליות שהפלטפורמה מציעה. השנייה, מעלייה של מחיר המטבע שאתם מחזיקים. השלישית, מגביית קנסות ממשקיעים אשר מושכים את כספם מוקדם.

מבחינת המשקיעים, הכנסה של הכסף לאליפסיס מהווה השקעה יציבה, בניגוד למטבעות קריפטו פופולריים. מחירי המטבעות היציבים לא משתנים, הפופולריות שלהם רק גוברת וכך גם המסחר בהם, ולכן ההכנסה פחות או יותר מובטחת.

סך כלל מטבעות ה EPS שקיימות בפלטפורמה יעמוד על מיליארד מטבעות. המטבעות יופרשו למי שמשקיע בפלטפורמה בכמות שקטנה לאורך זמן, בצורה דומה לכך שכרייה של ביטקוין מניבה מספר קטן של המטבע ככל שעובר הזמן. 

כרגע לא ניתן לקנות את המטבע EPS בפיאט, ועל כן יש להפקיד כסף ולקנות מטבע אחר בבורסת מטבעות כמו binance, changelly, ולסחור במטבע אחר עבורו.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
טלפון נייד
צ’יינג’לי (Changelly) המדריך המלא

צ’יינג’לי (Changelly) הוא חלפן מטבעות דיגיטליים שהגיח בשנת 2016 במטרה להקל על תהליך המרת מטבעות דיגיטליים וקנייתם. הוא נותן אפשרויות

1inch
מדריך: בורסת הקריפטו 1inch

הקדמה עם ההתפתחות הגדולה של תחום ה-DeFi (Decentralized Finance – כלכלה מבוזרת), יותר ויותר אנשים חדשים עושים את טבילת האש

קופסא לתרומות
לאן נודדים כורי הביטקוין מסין?

מיזם NFT שתורם את כל הכנסותיו להתמודדות עם תופעת ההתאבדויות לצד נכונות מצד תעשיית הקריפטו לפעילות פילנטרופית; כורי הביטקוין הסינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *