מטבע איאוס | EOSIO (EOS) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
EOS

בשנת 2018, לאחר שנה של גיוס כספים דרך מכירת מיליארד מטבעות, פרויקט EOSIO עשה היסטוריה: ה ICO (הנפקת מטבע ראשונית – Initial Coin Offering) הגדול ביותר בעולם מטבעות הקריפטו, אשר גייס 4 מיליארד דולר.
הפרויקט נולד מתוך שאיפה לייצר רשת בלוקצ’יין התשמש כ”מערכת הפעלה” כמו Windows או iOS, עליה מתכנתים יוכלו לפתח תוכנות ואפליקציות חדשות בקלות. הרשת תספק להם את הבסיס אותו הם צריכים, ובתמורה – EOSIO תהפוך לרשת הבלוקצ’יין האולטימטיבית – עם התוכנות והאפליקציות הטובות ביותר אשר ימשכו אליה כמות אדירה של אנשים.

אלו היו השאיפות של יוצרי הפרויקט, ועם התחלה מסחררת פרויקט EOSIO והמטבע הטבעי שלו, EOS, קמו לתחייה וכיום לוקחים חלק משמעותי בעולם הקריפטו.

בכתבה הזאת ננסה להבין למה EOS משמש, מי עומד מאחורי הפרויקט, ומה הם היתרונות והחסרונות שלו.

תחילת הדרך של EOSIO

בשנת 2017 הקימו דן לארימר וברנדן בלומר חברה פרטית בשם Block.One אשר פיתחה את פרוטוקול EOSIO. לארימר הוא מפתח מוערך בקהילת מפתחי הבלוקצ’יין. חוץ מ EOSIO, הוא הקים את בורסת הקריפטו המבוזרת הראשונה, BitShares ואת רשת המדיה החברתית לקריפטו הראשונה, Steemit [1].

לארימר הוא המנהל הטכנולוגי הראשי של Block.One, והוא המפתח המוביל מאחורי תוכנת EOSIO, הוא ידוע גם בכך שייצר מנגנון קונצזנוס חדש המשמש בהפעלת הבלוקצ’יין של EOSIO, הנקרא DPoS – Delegated Proof of Stake, עליו נדבר בהמשך.

בשנת באפריל של שנת 2017 החל ICO ראשון, בו יוצרי EOSIO שיחררו מיליארד מטבעות EOS. ה ICO נמשך לחודשיים, ולאחר מכן חודש שנית ב 2018. בסופו, הפרויקט הצליח לגייס למעלה מ 4.3 מיליארד דולר.

כיצד הרשת עובדת?

רשת EOSIO עובדת כמו מחשב. כמו כל מחשב, יש לה שלושה רכיבים מרכזיים:
רוחב פס (דיסק) – נחוץ להעברת מידע ברחבי הרשת
חישוב (CPU) – כוח העיבוד הדרוש להפעלת אפליקציות על הרשת
אחסון המדייה (RAM) – משמש לאחסון נתונים בבלוקצ’יין שלה

רשת EOSIO מספקת את הרכיבים האלה אשר היא יצרה, ונותנת למפתחים הרוצים לעבוד על הרשת, צריכים לקנות את הרכיבים האלה ממנה באמצעות המטבע הטבעי של הרשת, EOS.

כדי לאבטח את הבלוקצ’יין שלה, EOSIO משתמשת במערכת הנקראת delegated proof-of-stake DPoS – “הוכחת הימור מואצלת” [1].

DPoS משתמשת במערכת הצבעה בזמן אמת כדי להחליט מי יכול ליצור את הבלוק הבא בבלוקצ’יין שלה. המשמעות היא שכל מי שמחזיק EOS יכול לסייע בהפעלת הרשת, אולם ככל שיש לך יותר מטבעות, כך גדל הסיכוי שתבחר על ידי התוכנה.

כל מטבע EOS יכול להיות נעול (Staked) כדי לייצג קול אחד שניתן להשתמש בו כדי לתמוך בפיתוח הפלטפורמה.

שווי פיננסי

בתחילת הדרך של EOS, מטבע אחד היה שווה כ 4$. לאחר נפילה קלה בתחילת הדרך, EOS הגיע לשיא שלו במאי של 2018, עם שווי של 22$ למטבע.
לאחר צניחה נוספת, הזינוק האחרון של EOS היה במאי, עם שיא של 14$ למטבע. אך כיום, מטבע EOS שווה לבערך 4$.

מבחינת שווי השוק נכון לכתיבת שורות אלו בספטמבר 2021, ל EOS יש כ 3.6 מיליארד דולרים. במחזור של 24 שעות נסחרים EOS בשווי של כמיליארד דולרים. 

זוהי תמונת המצב העדכנית:

יתרונות של EOS

רשת EOSIO נבנתה כדי להישאר. הבסיס שלה הוא חזק, ונבנה על ידי צוות חזק של מפתחים הדואגים לשפר את הרשת בכל הזדמנות. העדכון האחרון של הרשת היה במאי האחרון. השאיפה של EOS היא לייצר מערכת הפעלה שתהיה בסופו של דבר שימושית לכל אחד.
התקדמות לכיוון רשת אולטימטבית – בתכנון של EOSIO, הרשת שלהם תוכל להגיע למצב בו לעסקאות לוקח שניות בודדות להתבצע, וניתן יהיה לבצע מיליון עסקאות בשנייה. לצורך השוואה, על הרשת של ביטקוין ניתן לבצע 7 עסקאות בשנייה נכון להיום, ועל ויזה 1337. ואם כי הם עדיין לא שם, הרשת כן מהירה בהרבה מרשתות אחרות – 10,000 עסקאות בשנייה.

חסרונות של EOS

למרות ההתחלה האדירה שלה, נראה שהרשת לא הצליחה להתרומם למקומות הגבוהים בעולם הקריפטו. המחיר של המטבע הטבעי EOS נשאר יחסית יציב. מידי פעם מזנק או נופל, אך ניתן להבין מכך ש EOS הוא מטבע שמיועד להשקעה לטווח הרחוק, אולי אפילו רחוק מאוד.
סקנדל שנחשף בתחילת ספטמבר של 2021 חושף שייתכן שה ICO שהצליח לגייס מעל 4 מיליארד דולר התרחש בזכות 21 אנשים בלבד אשר “פימפמו” את המטבע. מה שאומר שאפילו השווי הראשוני של המטבע, 4$, היה דרך מניפולציה ולא בדרך ישרה.

כיצד ניתן לרכוש את המטבע?

האופציה הראשונה והטובה ביותר היא דרך בינאנס. EOS קיים בבינאנס וניתן לרכוש אותו ישירות בכרטיס אשראי ישראלי, או דרך המרה של מטבעות אחרים כגון ביטקוין או אתריום.

אופציה נוספת היא דרך חלפנית הקריפטו Changelly, המאפשרת להכניס אליה מטבעות ראשיים כגון ביטקוין או אתריום, ולהמיר אותם למטבעות אחרים פחות מוכרים, כגון EOS.

ארנקים מומלצים

במקום הראשון עומדים ארנקי החומרה עליהם אנחנו ממליצים במיוחד – טזוס ולדג’ר, אלו ארנקים המתחברים למחשב האישי שלכם בצורת דיסק און קי והם המאובטחים ביותר. הם גם תומכים במספר הרב ביותר של מטבעות, כאשר EOS הוא אחד מהם.

ארנק נוסף הוא ארנק דסקטופ למחשב האישי שלכם הנקרא Atomic Wallet. ניתן להוריד אותו גם כאפליקציה לסמארטפון שלכם. הוא ארנק בטוח במיוחד עם צוות מפתחים הדואג לשפר התוכנה באופן קבוע.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

  • כל האמור אינו מהווה המלצה להשקעה במטבע EOS או בכל מטבע קריפטו אחר. תוכן עמוד הינו למטרות לימוד והעשרת הידע בתחום.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
בדיקת גרף
ico מה זה?

סקירה – מה זו הנפקה? בשביל ללמוד מה זה ICO, צריך לקחת צעד אחורה ולהבין מה זה IPO. המשמעות של

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *