מטבע בי.אנ.בי | Binance Coin (BNB) | סקירה [2022]

תוכן עניינים
BNB LOGO

מטבע BNB הוא המטבע של בורסת בינאנס. הבורסה שהושקה ביולי 2017, היא כיום הגדולה בעולם בהתבסס על היקפי מסחר יומי. בינאנס שואפת להביא את המטבעות הקריפטוגרפיים לחזית הפעילות הפיננסית בעולם. מלבד היותה בורסת המטבעות הקריפטו הגדולה בעולם, בינאנס השיקה מערכת שלמה של פיצ’רים ופונקציונליות עבור המשתמשים שלה. רשת בינאנס כוללת את Binance Chain, Binance Smart Chain, Binance Academy, Trust Wallet  ופרוייקטי מחקר, שכולם מפעילים את הכוחות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להביא לעולם את כלכלת העידן החדש. מטבע BNB הוא חלק בלתי נפרד מהתפקוד המוצלח של רבים מתתי הפרויקטים של בינאנס.

בורסת בינאנס זמינה לישראלים וניתן לרכוש בה את מטבע הבי אנ בי כמו מטבעות רבים נוספים באמצעות מטבעות קריפטו אחרים (כמו ביטקוין למשל) או אפילו ישירות על ידי כרטיס אשראי ישראלי.

מי הם המייסדים של BNB?

צ’אנגפנג זאו הוא המייסד והמנכ”ל של בינאנס. בשנת 2001, זאו הצטרף ל״בלומברג״ כראש פיתוח חוזים עתידיים של ספרי מסחר. הוא בילה ארבע שנים בחברה ומאוחר יותר הצטרף ל- Fusion Systems  כשותף.

 מאז 2013, צ’אנגפנג זאו היה מעורב באופן פעיל בטכנולוגיית בלוקצ’יין ובמטבעות קריפטוגרפיים. הוא הפך לראש הפיתוח בבלוקצ’יין, וב-2015 הקים את BigiTech . בשנת 2017, זאו השיק רשמית את בינאנס ומאז הוא מנכ”ל החברה.

 He Yi היא מייסדת שותפה ומנהלת שיווק ראשית בבינאנס. היא החלה את הקריירה שלה כמגישת טלוויזיה ב-China Travel TV בשנת 2012. מאוחר יותר, ב-2014, היא ייסדה את OKCoin, שהייתה אז בורסת הפיאט-לקריפטו הגדולה ביותר בסין. ב-2017 היא שילבה כוחות עם צ’אנגפנג זאו ויחד הם יצרו את בורסת הקריפטו הגדולה בעולם – בינאנס.

מה מייחד את BNB?

בינאנס היא מערכת אקולוגית ייחודית של רשתות מבוזרות מבוססות בלוקצ’יין. החברה גדלה להיות בורסת הקריפטו המובילה במספר מדינות, וגם הארגונים הצדדיים שלה מושכים עניין משמעותי.

 אחד היתרונות התחרותיים הגדולים שיש לבינאנס הוא השאיפה להתפתחות מתמדת. בעוד שהחברה התחילה רק כבורסת קריפטו עוד בשנת 2017, כיום, בינאנס מפיצה את שירותיה בין מספר רב של תחומים שונים. לפי אתר החברה, המשימה שלה היא להפוך לספקית שירותי התשתית לכל המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין.

 מאז השקת ה-BNB, הבורסה גם נהנתה מהתעניינות מוגברת של המשקיעים באסימון. BNB ראה עליית מחירים משמעותית בתחילת 2021, מה שהעלה אותו על מפת המשקיעים הארגוניים.

 אמצעים כמו BEP-95 שדרגו את את המטבע כדי להפוך את BNB לדפלציוני עוד יותר. בעקבות ההצעה, עמלות הגז ב-Binance Smart Chain הפכו נמוכות עוד יותר, מכיוון שהרשת שורפת חלק מהעמלות כדי ליצור ביזור אפילו גדול יותר.

כמה BNB יש במחזור?

יש אספקה ​​מקסימלית ראשונית של 200,000,000 מטבעות  BNB, מתוכם 168,137,036היו במחזור נכון לספטמבר 2021.

 בינאנס מבצעת שריפה רבעונית של היצע ה- BNB, במטרה להפחית את סך ההיצע בחצי – או 100,000,000  BNB. ב-18 ביולי 2021, היא ערכה את השריפה הרבעונית ה-16 שלה, ששוויה היה 390 מיליון דולר במחיר BNB בזמן השריפה. עם זאת, זו לא הייתה השריפה היקרה ביותר – ב-16 באפריל 2021, הבורסה שרפה שווי של כמעט 600 מיליון דולר, במחיר BNB בזמן השריפה.

 על פי הספר הלבן של בינאנס, בדיוק מחצית מההיצע המקסימלי של אסימוני BNB הוקצו עבור הנפקת המטבעות הראשונית (ICO) ומכירה פומבית של האסימון. הנפקת המטבעות הראשונית נערכה ביולי 2017 זמן קצר לאחר השקת הבורסה, ובה בינאנס גייסה 15 מיליון דולר במימון, כאשר מחיר BNB היה 0.10 דולר במהלך ההנפקה הראשונית. אם לוקחים את מחיר BNB היום, זה מייצג כמעט פי 4200 החזר על ההשקעה . עוד 40% מסך ההיצע, או כ-80,000,000 מטבעות  BNB, חולקו בין חברי המייסדים והצוות. לבסוף, 10% הנותרים מההיצע המקסימלי פוצלו בין משקיעים.

כיצד מאובטחת רשת BNB?

בתחילה, ה-BNB התחיל כאסימון ERC-20 מסורתי בבלוקצ׳יין של אתריום. מאוחר יותר, החברה הציגה בלוקצ’יין משלה, והמטבעות החלו להיות מונפקים מבלוקצ’יין של בינאנס, מאובטחים על ידי מנגנון הקונצנזוס Tendermint byzantine-fault-tolerant (BFT).

 בעוד שאסימוני ERC-20 מסתמכים על ההוכחה של החזקה (PoS), מה שמאפשר להם להיות ניתנים להרחבה ביותר, ומאפשר יצירת חוזים חכמים. בניגוד ל-PoS, הבלוקצ׳יין של בינאנס אינו תומך בפונקציונליות של חוזים חכמים. לעומת זאת, הבלוקצ’יין של ביטקוין מאובטח על ידי קונצנזוס הוכחת עבודה (PoW) , שהוא הרבה יותר מוגבל וצורך כמויות גדולות של חשמל ומחשוב.

איפה אפשר לקנות BNB?

בתור אסימון השירות הייעודי של בורסת בינאנס, הדרך הפשוטה ביותר לרכוש מטבעות BNB תהיה לרכוש אותם דרך בינאנס. הבורסה הגדולה בעולם תומכת במגוון הגדול ביותר של צמדי מסחר עם BNB, ויש לה גם את שערי המסחר הטובים ביותר עבור המטבע. מאז השקת משחקי Play2Earn, העניין במחיר BNB  גדל באופן משמעותי.  

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
משתמש בארנק ביטקוין
פתיחת ארנק ביטקוין

דרך אחסון נפוצה למטבע הפופולארי, בדומה לכסף ה”רגיל” הינה בתוך ארנק. רק שאת הביטקוין אנחנו מאחסנים בתוך ארנק דיגיטלי. בתור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן