מטבע אלגורנד | (ALGO) Algorand | סקירה [2022]

תוכן עניינים
אלגו

אלגורנד (ALGO) היא רשת בלוקצ’יין המתמקדת בתשלומים בקוד פתוח, שמטרתה לפתור את אחת הבעיות העיקשות ביותר העומדות בפני מטבעות קריפטוגרפיים: צמיחה הדרגתית. לשם כך, אלגוראנד משתמשת בצורת “הוכחה של החזקה” Proof of Stake (POS חדשנית המאפשרת צמיחה הדרגתית, מנגנון קונצנזוס שהוא קריטי לאבטחת בלוקצ’יין על מנת לוודא שאף אחד לא יוכל ליצור אסימונים חדשים יש מאין שהם לא הרוויחו.

המחיר של ALGO

  • היצע המטבעות הקריפטוגרפיים של אלגוראנד, ALGO, מוגבל ל-10 מיליארד אסימונים, שנוצרו בזמן השקת אלגוראנד ב-2019. רבים מהמטבעות הללו נעולים וטרם הופצו.
    חלק מהאסימונים הוקצו לארגונים שמפתחים את פלטפורמת אלגוראנד. ההקצאה כוללת את הדברים הבאים:
  • 2 מיליארד (20%) מ-ALGO הועברו לAlgorand Inc. אשר מדווחת בפירוט כיצד היא משתמשת בכספים באתר האינטרנט שלה.
  • 500 מיליון (5%) מסך המאגר הוקצו לקרן אלגורנד, המובילה את פיתוח הפרויקט.

ישנן שלושה מאגרים של האסימון שיפוזרו לאורך זמן למשתמשים:

  • כ-2.5 מיליארד ALGO יימכרו על ידי קרן אלגורנד. כ-25 מיליון ALGO נמכרו בהנפקת המטבעות הראשונית של אלגורנד.
  • כ-1.9 מיליארד ALGO מופרשים כתגמול על השתתפות ברשת אלגוראנד.
  • בערך 3.1 מיליארד ALGO יוענקו למשתמשי אלגוראנד המריצים צמתי העברת מסרים בשלבים המוקדמים.

המחיר של ALGO התחיל ב-2.19 דולר כשהושק ביוני 2019, אך המחיר ירד במהירות עד ל-0.19 דולר באוגוסט 2019, על פי ספקית נתוני השוק CoinMarketCap [1]. כאשר שוק הקריפטו עלה שוב בשנת 2020, המחיר של ALGO זינק והגיע לשיא של 1.71 דולר בפברואר 2020. המחיר של ALGO הגיע לשיא כל הזמנים של 2.37 דולר ביוני 2021.

איך עובד אלגוראנד

הבלוקצ’יין של אלגוראנד פועל באמצעות סוג של מנגנון קונצנזוס המכונה הוכחת החזקה (PoS). במילים פשוטות, בלוקצ’יין הוכחת החזקה מעניק למשתמשים המחזיקים סכום של מטבע הקריפטו המקומי ברשת זו (נעילת אסימונים בחוזה חכם) את היכולת לאמת עסקאות וליצור בלוקים חדשים. לשם כך, המאמתים מקבלים תשלומי ריבית על הנכסים שלהם.
ליתר דיוק, פרוטוקול הקונצנזוס של אלגוראנד פועל על ידי בחירת מציע בלוק ומערכת של ועדות הצבעה בכל סבב בלוק כדי להציע חסימה ולאמת את ההצעה, בהתאמה. המציע והוועדות נבחרים באקראי מתוך מאגר כל בעלי האסימונים (החשבונות המחזיקים ב-ALGO), והסבירות להיבחר היא פרופורציונלית לכמות ההחזקה בחשבון ברשת (כלומר, כמה ALGO יש לו ביחס לכול המערכת כולה .
בעלי ALGO יכולים להירשם כדי להשתתף בקונצנזוס, מה שאומר שהם יכולים להשתתף בתהליך של הצעה והצבעה על בלוקים חדשים. ALGO פועל גם כאסימון שירות. אם תרצו לבנות אפליקציה, תזדקקו לALGO כדי לשלם עמלות עסקה ולשמש כהפקדות יתרה מינימלית אם ברצונכם לאחסן נתונים בבלוקצ’יין.
ניתן לעקוב אחר פיתוח הקוד ב Algorand GitHub.

אירועים מרכזיים וניהול

אלגורנד נוסדה בשנת 2017 על ידי איש המחשבים האיטלקי סילביו מיקלי, שהגיע עם הוכחה של החזקה טהורה, בטענה שזה יעזור לפתור את בעיית הצמיחה ההדרגתית של בלוקצ’יין.
אלגורנד השיקה את ה-mainnet שלה ביוני 2019 וגייסה 60 מיליון דולר במכירת האסימון הראשונה של ALGO.
גם חברות ההון סיכון Union Square Ventures ו-Pillar Venture Capital השקיעו באלגוראנד.
ביוני 2021, ספקית תשתיות טכנולוגיה פיננסיות Six Clovers השיקה מערכת תשלומים חוצת גבולות באלגוראנד, ובאותו חודש הקימה Arrington Capital קרן של 100 מיליון דולר, שהימרה על הפלטפורמה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *