מטבע אאווה | Aave (AAVE) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
AAVE

Aave היא מערכת הלוואות מבוזרת המאפשרת למשתמשים להלוות, ללוות ולהרוויח ריבית על נכסי קריפטו – וכל זאת ללא מתווכחים, “מידלמן”. מטבע ה Aave הוא אחד מהמטבעות הוירטואלים המרשימים ביותר אשר משמשים חלק מרשת הפיננסים המבוזרת, ה DeFi.
Aave, הפועלת על בלוקצ’יין את’ריום, היא מערכת של חוזים חכמים המאפשרת ניהול נכסים על ידי רשת מחשבים מבוזרת המריצה את תוכנתה.
המשמעות היא שמשתמשי Aave אינם צריכים לסמוך על מוסד או אדם מסוים שינהל את כספם. הם צריכים רק לסמוך על כך שהקוד של Aave יעבוד כפי שהוא כתוב.

מי עומד מאחורי Aave?

Aave היא חברה למטרות רווח שהוקמה בשנת 2017 על ידי סטני קולצ’וב וממוקמת בשוויץ. קולצ’וב הוכשר למשפטים בהלסינקי והתחיל את Aave עוד כסטודנט.

החברה, ששמה המקורי היה ETHLend, גייסה 16.2 מיליון דולר בהנפקת מטבע ראשונית (ICO) בשנת 2017, במהלכה מכרה מיליארד יחידות מהמטבע הוירטואלי הטבעי שלה –  AAVE – במקור, בשם LEND.

300 מיליון יחידות מטבע AAVE נשמרו בצד לטובת צוות המפתחים של Aave.

ההבדל המרכזי בין ETHLend ל Aave הוא בדרך שבה הכסף עבר בין לווים ומלווים. בעבר, ETHLend ניסה לתאם בין מלווים ולבין לווים בשיטה שנקראת עמית לעמית (peer to peer או p2p). בשנת 2018 שונה שם החברה מ ETHLend  ל – Aave, שפירוש השם בפינית הוא “רוח רפאים”.

איך עובדת הרשת של Aave?

הדרך הטובה ביותר לתאר את Aave היא כמערכת של מאגרי הלוואות (lending pools).

משתמשים מפקידים כספים שהם מעוניינים להלוות, אשר נאספים במאגר. הלווים רשאים אז לשאוב מאותם מאגרים כאשר הם לוקחים הלוואה. מטבעות אלה ניתנים לסחר או להעברה על פי רצון המלווה.

כמו מערכות הלוואה מבוזרות אחרות ב- Ethereum, על לווים של Aave להציג ערבונות לפני שהם יכולים ללוות. יתר על כן, הם יכולים רק ללוות עד לשווי הערבונות שהם מפרסמים.

לווה רשאי לפרסם ערבונות ב- DAI, למשל, וללוות ב- ETH. זה מאפשר ללווה להשיג חשיפה למטבעות וירטואליים שונים מבלי להחזיק אותם באופן מוחלט.

כדי להקל על פעילות זו, Aave מנפיקה שני סוגים של אסימונים: א-אסימונים (aTokens), המונפקים למלווים כדי שיוכלו לגבות ריבית על פיקדונות, ואסימונים של AAVE, שהם המטבע הטבעי של Aave.

מטבע ה- AAVE מציע למחזיקים בו מספר יתרונות. למשל, לווים של AAVE אינם מחויבים בתשלום עמלות אם הם לוקחים הלוואות של מטבע ה AAVE. כמו כן, לווים המשתמשים ב- AAVE כערבון מקבלים הנחה בעמלות.

הלוואות בזק

Aave מאפשרת הלוואות מסוימות, הנקראות “הלוואות בזק”, המונפקות ומוסדרות באופן מיידי. הלוואות אלו אינן דורשות ערבונות מראש והן מתרחשות כמעט באופן מיידי.

הלוואות בזק מנצלות תכונה הקיימת בכל רשתות הבלוקצ’יינס, והיא שעסקאות מסתיימות רק כאשר “חבילה” חדשה של עסקאות, המכונה בלוק, מתקבלת על ידי הרשת.

הוספת כל בלוק חדש אורכת זמן. בביטקוין, מרווח זה הוא בערך 10 דקות. באת’ריום זה 13 שניות. הלוואת פלאש Aave מתקיימת אם כך באותה תקופה של 13 שניות, שכן Aave משתמשת בבלוק של של את’ריום.

הלוואת בזק עובדת כך: לווה יכול לבקש כספים מ Aave, אך עליו להחזיר את הכספים הללו, ועמלה של 0.09%, בתוך אותה בלוק. אם הלווה לא עושה זאת, העסקה כולה מבוטלת, כך שמעולם לא הושאלו כספים.

כתוצאה מכך, Aave לא לוקחת סיכון וגם הלווה לא.

לווה עשוי לרצות להשתמש בהלוואת בזק כדי לנצל הזדמנויות מסחר או למקסם את הרווחים ממערכות אחרות שנבנו על אתריום. ניתן להחליף מטבעות וירטואליים שונים באופן אוטומטי באמצעות הלוואות בזק להפקת רווחי מסחר..

יתרונות של Aave

 1. המגוון הרחב יותר של מטבעות וירטואלים אשר אפשר להלוות וללוות, עם כ 17 מטבעות שונים.
 2. אחת החברות המובילות ביותר בעולם החדש של ה DeFi, עם חדשנות עקבית והתפתחות מסחררת.
 3. מחירי עמלות, הלוואה והשאלה מהטובים ביותר בשוק המטבעות הוירטואליים.

חסרונות של Aave

 1. הפלטפורמה אינה מתאימה למתחילים בתחום הקריפטו. מומלץ להתחיל להשתמש ב Aave לאחר צבירת ניסיון.
 2. כמו עולם הקריפטו כולו, אין הבטחה שהרשת תישאר לטווח ארוך. התנודיות רבה ו Aave וגם המטבע שלה, AAVE, מושפעות מתזוזות בעולם הקריפטו.
 3. התשואות שניתן להניב מרשת Aave יחסית קטנות, כך שלמשקיעים בסכומים גדולים אין הבטחה לרווח גדול במיוחד.
מטבעות נוספים שעשויים לעניין אותך:

המטבע AAVE

AAVE ממלאת תפקיד מרכזי בניהול תוכנת Aave, ומאפשרת למשתמשים להצביע על שינויים בכללים ובמדיניות שלה.

AAVE עשוי לעניין סוחרים או משקיעים המאמינים שהלוואות מבוזרות ימשיכו לגדול בפופולריות.

נכון לימים אלו, Aave היא רשת ההלוואות הצליחה ביותר עם הפקדות השוות למעל 45 מיליארד דולרים. ישנם מעל 46 אלף משתמשים ייחודים ב Aave – הרשת צברה פופולאריות אדירה ב 2021, מה שעוזר להבין למה החזקה ב AAVE יכולה להיות שימושית במיוחד.

יתרון נוסף של מחזיקי מטבע ה AAVE היא יכולת השפעה על קבלת החלטות במערכת Aave, דבר מוכר במטבעות וירטואליים רבים – מי שמחזיק במטבע, בעל זכות הצבעה על החלטות אשר יקרו בהמשך לרשת הטבעית של אותו המטבע.

מאז שהמטבע שינה את שמו מ LEND ל AAVE באוקטובר של 2020, נשאר מחירו עומד על אזור ה 50 דולר עד אשר חווה זינוק של 900% לקראת פבואר של 2021, שמה עמד מחירו על מעל 500 דולר לתקופה ארוכה. בחודש האחרון, ביחד עם נפילה כוללת של השוק, המטבע נמצא באזור ה 250 דולר. משמע מי שהשקיע באוקטובר 2020, זכה לתשואה של כ 500%.

שווי השוק של המטבע מרשים גם הוא לא פחות, באוקטובר של 2020 עמד על כ 65 מיליון דולר וצמח בקצב מסחרר עד שהגיע תוך פחות משנה לגודל של מעל 8 מיליארד דולר. נכון לזמן כתיבת המאמר באמצע 2021, שווי השוק של המטבע עמד על כ-3 מיליארד דולרים, ונמצא בין 30 המטבעות הוירטואליים המובילים ביותר מבחינת שווי שוק.

וזה המצב הנוכחי:

הוספת המטבע לפורטפוליו

כפי שניתן להבין, AAVE, הוא מטבע מסקרן אשר מאחוריו עומדת רשת המציעה שירותי הלוואה והשאלה של מטבעות וירטואלים עם פוטנציאל אדיר לעתיד.
אז איך הופכים לחלק מהרשת ומחזיקים במטבע הטבעי שלה בישראל?

קניית המטבע בישראל

 1. דרך ראשונה ופשוטה ביותר היא דרך בורסות מסחר בינלאומיות כגון Binance ו Changelly.
 2. דרך נוספת היא קנייה ישירה מאדם אחר המחזיק במטבע AAVE. תוכלו למצוא אנשים כאלה בקבוצות בפייסבוק, וואטסאפ וטלגרם. הקנייה תתבצע בין שניכם בתנאים שתגדירו מראש.
 3. דרך נוספת היא המרה של מטבעות אחרים למטבע ה AAVE, המומלצים ביותר הם מטבעות הבסיס כגון ביטקוין ואתריום, בדגש על אתריום שכן AAVE הוא מטבע ERC-20, הנמצא על בלוקצ’יין אתריום.

אחסון של Aave

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

 1. במקום הראשון נמצאים הארנקים הקרים טרזור ולדג’ר, שני ארנקי חומרה קרים מעולים במיוחד. עליהם נמצא הארנק שלכם והמטבע הוירטואלי אשר נותן לכם גישה אליו. ההגנה היא מקסימלית, ומאבטחת אתכם מפני כל אפשרות של פריצה לארנק היקר שלכם.
 2. ארנק קר של Trust Wallet – ארנק זה מומלץ ביותר על ידי רשת Binance עצמה. הוא קיים כאפליקציה לסמארטפון שלכם ומבטיח הגנה מקסימלית למטבעות הוירטואליים שלכם.
 3. ארנק קר של Atomic Wallet – אחד הארנקים המפורסמים ביותר בעולם המטבעות הוירטואלים, קיים כתוכנה למחשב שלכם או כאפליקציה לסמארטפון שלכם. נוח, קל לשימוש ומאובטח.
כל האמור אינו מהווה המלצה להשקעה במטבע AAVE או בכל מטבע קריפטו אחר. תוכן עמוד הינו למטרות לימוד והעשרת הידע בתחום.אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
תוצרי הבלוקצ'יין
מהו מסחר סווינג בקריפטו?

מסחר סווינג זו אסטרטגיית מסחר ידועה הכוללת מינוף רווחים לטווח קצר עד בינוני של נכס נתון. באופן כללי, למסחר יש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן