מדריך: בורסת הקריפטו 1inch

תוכן עניינים
1inch

הקדמה

עם ההתפתחות הגדולה של תחום ה-DeFi (Decentralized Finance – כלכלה מבוזרת), יותר ויותר אנשים חדשים עושים את טבילת האש הראשונה שלהם בתחום המסחר בקריפטו. יחד עם זאת, לאט לאט הסוחרים מבינים שהפוטנציאל הגדול לרווח נמצא במטבעות/טוקנים שעוד לא הושקו בזירות המסחר הריכוזיות הגדולות כמו Binance/Kraken/Coinbase ומחפשים את דרכם לתחום ה-DEX (Decentralized Exchange – מסחר מבוזר) . ניתן לקרוא בהרחבה על קניית מטבעות אלטרנטיביים במדריך המצורף.
1inch מאפשרת לנו לרכוש מגוון רחב מאוד של מטבעות מבוססי ETH (על גבי רשת ERC20), על גבי רשת Polygon (MATIC) ועל גבי הרשת של ביינאנס (BSC), וכל זאת עם ממשק מאוד נוח ופשוט מאוד למשתמש.
בנוסף למסחר, קיימת אפשרות ל-Staking וקבלת ריבית, עליה נרחיב בהמשך.

אז למה 1inch?

כדי להבין את זה נצטרך קודם כל להבין איך 1inch עובדת. איך פלטפורמת מסחר מבוזרת יכולה לקבוע לנו את מחיר השוק? איך נמצא את ה-DEX שהכי ישתלם לנו לבצע בו את ההמרה? אז זה בדיוק מה שמייחד את 1inch.
המערכת מבצעת בשבילכם את הבדיקה מהי הדרך הכי זולה על מנת לבצע את ההחלפה ומתחשבת בכלל הנתונים (מחיר, נזילות, עמלות וכו’) מזירות המסחר על גבי רשת ETH (ERC20) כגון SUSHISWAP, UNISWAP או על גבי Binance Smart Chain (BSC) כמו PANCAKESWAP וכו’.
האלגוריתם כל כך מתקדם שיש אפשרות שקנייה אחת תתפצל לקניות קטנות יותר מזירות מסחר שונות שיהיו הכי משתלמות בהתחשב בכל הנתונים, ההחלפה מתבצעת בקלות מול כלל זירות המסחר.

מסחר ב-1inch

אחרי המה והלמה נשאר לנו להבין את האיך. אז קודם כל נכנסים ללינק הבא 1inch – DEX Aggregator ונחבר את הארנק שלנו. חשוב להיכנס לכתובת app כדי להוזיל את עמלות הגז בעד 42% ע”י שימוש ב-CHI Gas Token.

בכל פעולה ברשתות המבוזרות לוקחים בחשבון שיש GAS Fees, ע”י השימוש בטוקן CHI הם מוזילים משמעותית את העמלות, לא נרחיב על זה אך נקבל את זה כמו שזה ופשוט נגיד תודה.

1inch צילום מסך

לאחר מכן נבחר בארנק הרצוי, להלן רשימת הארנקים והרשתות האפשריות בפלטפורמה.

לאחר שחיברנו את הארנק נשים לב שיש לנו בארנק יתרה של ETH/BNB/MATIC תלוי ברשת שאנחנו משתמשים בה לתשלום עמלות הגז.

כמו שהזכרנו קודם, הממשק מאוד פשוט, אנחנו בוחרים מה המטבע שברצוננו להמיר ולאיזה מטבע. ניתן לראות למטה בסימון את כלל הנתונים של ההחלפה שמחושבים ע”י המערכת, כולל כמה חסכנו בהחלפה.

שימו לב שכל פעם הנתונים ישתנו בגלל הדינמיות של השוק והעומס על הרשת, אתם יכולים גם לרענן (מסומן בצהוב) עד להשגת מחיר רצוי.

דברים נוספים שחשוב לדעת

אבטחה – נכון להיום, 1inch לא עברה פריצה כלשהי, בניגוד להמון פלטפורמות דומות אחרות שעברו פריצות וניצול באגים במערכת ואף נסגרו.
עמלות מסחר – אין עמלות מסחר ופקדונות, יתרון משמעותי ביחס לבורסאות הריכוזיות.

1inch Staking

פלטפורמת 1inch מאפשרת Staking בצורה קלה, נגישה ומהירה. כמה מילים על Staking לפני שנרחיב. כל פלטפורמת מסחר צריכה נזילות על מנת לבצע את העסקאות בין אדם לאדם. ככל שהנזילות גבוהה יותר, העסקאות יהיו זולות יותר וכשהערך של הנזילות נמוך, המחיר של העסקאות יגדל. עניין של היצע וביקוש.

כדי שהמערכת תהיה יותר משתלמת לשימוש, נעזרים במשתמשים על מנת לספק נזילות וכך תוכלו להרוויח עמלות שנתיות, חודשיות או אפילו פקדון יומי שניתן למשוך בכל זמן, תלוי בכם.

חשוב להבין שכמו בכל דבר בתחום, אין כסף בלי סיכון, אז גם כאן יש סיכונים. את העמלה מקבלים בצורת המטבע שסיפקנו לו נזילות, אם המטבע יהיה שווה הרבה פחות בסוף התקופה, זה לא היה שווה את זה. נניח שמבחינה דולרית זה השתלם לנו במהלך התקופה, אך ה-5$ שהרווחנו ביום הראשון שווה עכשיו 2$ וממשיך לרדת.

כמו מנטרה שחוזרת – חשוב לנהל את הסיכונים נכון ולא להתפתות מאחוזים גבוהים בלבד.

כמובן שעניין האבטחה תמיד נמצא על הפרק, כשהמטבעות שלנו לא אצלנו בארנק הם לא שלנו, תזכרו את זה תמיד, Not your keys Not your coins.

1inch Staking

ניכנס למעלה ל-DAO ואז בצד שמאל ל-Farming, כמסומן בתמונה.

נוכל לראות את התוכניות המוצעות לנו ולהשתתף בכל אחת מהן. שימו לב שיש תקופות נקובות אך ניתן לצאת באמצע התקופה בוויתור על העמלה המלאה. כמו כן, שימו לב ל-APY (Annual Percentage Yild – פיקדון שנתי).
לאחר שבחרנו תוכנית נלחץ על Deposit. בדוגמה הזאת בחרתי באחד מצמדי המטבעות המוצעים, OPIUM תוכלו לראות מתחת רווח יומי חודשי ושנתי, שימו לב שוב – לא להסתנוור, לנהל סיכונים.

1inch מדריך סטייקינג

לסיכום

1inch היא פלטפורמה מאוד מומלצת למשתמשים מתחילים בתחום ה- [1]DeFi וה-DEx, הפשטות שלה והעבודה שהיא מבצעת עבורנו מקלה על התהליך ואף מייעלת אותו, יש לנו אפשרות לספק נזילות ובכך גם להרוויח פיקדון על הכסף שלנו ואף מדובר בפלטפורמה שנכון לכתיבת מילים אלו לא נפרצה מעולם, מגוון עצום של מטבעות, תמיכה במספר רשתות וארנקים – והכל במקום אחד.
כל התוכן מובא למטרות ידע בלבד ואין לראות באמור להמלצה למסחר בקריפטו.

הכירו מדריכי שימוש בבורסות קריפטו נוספות:

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן