תעודת סל ביטקוין

תוכן עניינים
עגלה עם כסף

קרנות הנסחרות בביטקוין (ETF) הן מאגרים של נכסים הקשורים לביטקוין המוצעים בבורסות מסורתיות על ידי ברוקרים כדי להיסחר כתעודות סל ביטקוין. הכוונה מאחורי תעודות סל אלה היא לתת למשקיעים קמעונאיים ולמשקיעים שלא נוח להם להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים, גישה אליהם מבלי להחזיק בהם בפועל.
המשיכו לקרוא לקבלת מידע נוסף על תעודות סל של ביטקוין, איך הן פועלות ואילו אפשרויות זמינות קיימות.
.

מה זו תעודת סל של ביטקוין?

תעודת סל של ביטקוין היא קרן נסחרת בבורסה המורכבת מביטקוין או נכסים הקשורים לערך הביטקוין. הן נסחרות בבורסה המסורתית במקום בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים. תיאורטית, הביטקוין נרכש על ידי החברה, מאוגח ונמכר או נסחר בבורסה. 

הרעיון של תעודת סל ביטקוין הופיע לראשונה זמן קצר לאחר שמשקיעים וברוקרים שמו לב שמחירי הביטקוין במגמת עלייה ומטבע הקריפטו הופך לפופולרי יותר. והכי חשוב, נראה שיש הזדמנות לייצר תשואה מקנייה ומכירה של ביטקוין.

ספל ביטקוין

מכיוון שמחיר הביטקוין עלה מעל כמה אלפי דולרים, משקיעים קמעונאיים ומשקיעים ממוצעים כולם החלו לרצות לגוון את פורטפוליו ההשקעות עם ביטקוין. ברוקרים, בתגובה לדרישה לגישה של משקיעים לביטקוין, החלו לעצב קרנות נסחרות בביטקוין. בקשות לאישור של רשות ניירות ערך והבורסה (SEC) החלו ב-2013 על ידי האחים וינקלבוס (אם השם מצלצל לכם מוכר, אז כן אלו אותם 2 אחים תאומים שהגו את הרעיון של פייסבוק לפני שצוקרברג הצטרף לתמונה).

הבנת תעודות סל של ביטקוין

בקרן הנסחרת בבורסה העוקבת אחר מניות, המניות נרכשות על ידי הקרן. מדובר באחזקות הקרן, והחברה שקנתה אותן מציעה מניות מחולקות בבורסות, הנסחרות כמעט 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. בעקבות מבנה זה, תעודת סל ביטקוין תצטרך לרכוש ולהחזיק בביטקוין. לאחר מכן היא תציע בבורסה מניות מחולקות של אחזקותיה, שניתן לסחור בהן בדומה לתעודת סל מסורתית.

חוזה עתידי הוא חוזה סטנדרטי שבו שני צדדים מסכימים להחליף כמות מסוימת של נכסים ביום מסוים תמורת מחיר מסוים. חוזה עתידי של ביטקוין הוא הסכם בין שני צדדים להחלפת מספר יחידות מוסכמות של ביטקוין – במקרה זה, יחידה מוסכמת אחת שווה 5 ביטקוין.

הקרן יוצרת מניות עם מחירים המבוססים על המחיר הנוכחי של יחידה מוסכמת אחת ומציעה אותה בבורסה למסחר. תעודת הסל הרשמית הראשונה הצמודה לביטקוין הייתה ה-Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO), שאושרה על ידי ה-SEC באוקטובר 2021 ורשומה בבורסת ניו יורק.

מטרות של תעודות סל ביטקוין

בצורתם הנוכחית – ובצורה הרצויה על ידי משקיעים רבים – תעודות סל של ביטקוין נועדו לאפשר ליותר אנשים להשקיע בביטקוין ללא ההוצאות וכאב הראש הנדרשים ברכישתן. הם מבטלים את הצורך בהליכי אבטחה והשגחה על הנכסים שבבעלותכם.

ביטחון

תעודת סל לא מחייבת אתכם להחזיק במטבע קריפטו כלשהו ולהתעסק עם היבטים של שמירתו ואבטחתו (לטוב ולרע), לאחסן מפתחות בצורה בטוחה או להעביר את המפתחות הלוך ושוב בין סוגי אחסון שונים – אתם הבעלים של מניות של הקרן, שלוקחת את הסיכונים של אחסון המפתחות עבורכם.

גיוון

תעודות סל אוספות אליהן חברות המתמחות בביטקוין במגוון תחומים קשורים כגון: כרייה, יזמות, בלוקצ’יין, ועוד. על כן הפיזור מסייע בניהול הסיכונים והשאת תשואה גבוהה יותר למשקיעים בטווח הארוך..

תעודות סל מוכרות למשקיעים

המשקיעים של פעם לא רוצים להכיר וללמוד את תחום הקריפטו לעומק.  מבחינתם מכשיר השקעה בורסאי המאפשר חשיפה לתחום הביטקוין והקריפטו, זה פיתרון נהדר המאפשר לגוון את פורטפוליו ההשקעות בצורה מועילה לאלו המעוניינים בחשיפה לעולמות הקריפטו.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן