תומכי הביטקוין הגדולים מקווים לשיפור משמעותי בערכו

תוכן עניינים
קופסת ביטקוינים מדומים

המיליארדרים אילון מאסק ומייקל סיילור השקיעו באמצעות החברות שהם מובילים טסלה ומיקרוסטרטג’י הימרו בגדול על הביטקוין. אם ההימור המסוכן הזה השתלם ב-2021, שנה שבה הקריפטו “התפוצץ” (במובן החיובי של המילה), עכשיו נראה שזה קצת פחות מצליח להם. מיקרוסטרטג’י היא ספקית תוכנת בינה עסקית (BI) ארגונית. פלטפורמת הדגל שלה מכילה תכונות מרובות שנועדו לעזור לארגונים לקבל החלטות מונעות נתונים ולייעל תהליכים עסקיים.

ואכן, שוק מטבעות הקריפטו הפסיד יותר מ-2 טריליון דולר מאז הגיע לשיא ההיסטורי שלו של 3 טריליון דולר בנובמבר האחרון. שוק הקריפטו מוערך כיום בכ-900 מיליארד דולר בלבד.
כמעט כל מטבעות הקריפטו עוברים תקופה לא טובה. המחירים ירדו בחדות מחשש למיתון אפשרי. בתקופות כאלה, משקיעים נוטים לחסל את הפוזיציות שלהם בכל הנכסים התנודתיים יותר, אשר כוללים כמובן את המטבעות הדיגיטליים.

בנוסף, תעשיית הקריפטו חווה מחנק אשראי, המשפיע על מלווים לאחר שהתחייבו לסכומים גבוהים לקרן הגידור Three Arrows Capital, שהשקיעו את הכסף הזה במטבע לונה שקרס במאי השנה.

מחירי הביטקוין ירדו ב-72% ל-19,299 דולר מהשיא של כל הזמנים, 69,044 דולר שנרשם בנובמבר. אתריום המטבע הדיגיטלי השני לפי שווי שוק, ירד ב-79% ל-1,039 דולר.

יש לכך השלכות על חברות ציבוריות המחזיקות קריפטו בהיקפים גדולים. הן חייבות לרשום פחת או ירידת ערך של נכסים הקשורים למטבעות הקריפטו שלהן. הדוחות הכספיים הרבעוניים צפויים להתפרסם בקרוב ונוכל ללמוד את היקף הנזק שנגרם למאזנים של חברות אלה במהלך הירידות האחרונות בשווי הקריפטו. 

החברה הראשונה שנוכל לראות מה קורה איתה היא יצרנית רכבי הפרימיום החשמליים, טסלה, שתפרסם את הדו”ח ב-20 ליולי. 

בפברואר 2021, הקבוצה של אילון מאסק הודיעה שרכשה 43,200 ביטקוין בשווי כולל של 1.5 מיליארד דולר. לפי נתוני Bitcoin Treasuries, תיק הביטקוין של החברה ירד מאז משמעותית אך עדיין עומד על סכום מכובד של 829 מיליון דולר.

בכל מקרה, בעתיד הקרוב נוכל לראות האם המשבר הנוכחי במחירי מטבעות הקריפטו זאת הזדמנות לחזק פוזיציות במחיר הנחה או משבר מתמשך. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
וורג'
מטבע וורג’ | Verge (XVG) | סקירה [2022]

Verge הוא מטבע קריפטוגרפי ובלוקצ’יין המתמקד בפרטיות, המבקש להציע רשת תשלומים מהירה, יעילה, מבוזרת, המשתפרת על בסיס הבלוקצ’יין המקורי של

טלפון נייד
צ’יינג’לי (Changelly) המדריך המלא

צ’יינג’לי (Changelly) הוא חלפן מטבעות דיגיטליים שהגיח בשנת 2016 במטרה להקל על תהליך המרת מטבעות דיגיטליים וקנייתם. הוא נותן אפשרויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *