קניית ביטקוין – איך קונים ביטקוין בישראל ?

תוכן עניינים
מטבעות

המטבעות הדיגיטליים ובראשם הביטקוין, הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם המסחר האינטרנטי. כיום ישנם מאות סוגים של מטבעות דיגיטליים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות. ולמרות המצב הנוכחי נראה שבמשך שנים, מאז שהגיע אל העולם אי שם ב-2009, ביטקוין נשאר כמטבע הדיגיטלי החזק ביותר.

בימים אלה השווי של הביטקוין מרקיע שחקים וגובר לעניין רב. אבל איך קונים ביטקוין בישראל? אם גם אתם החלטתם להכנס לשוק הקריפטו ומנסים להבין איך הכי כדאי לקנות ביטקוין, במאמר הבא נסביר את כל האפשרויות הקיימות לקניית ביטקוין מישראל ומחו”ל.

 

מטבעות

קניית ביטקוין - צעד ראשון מכינים את הארנק

כצעד ראשון, יש להצטייד בארנק, או ליתר דיוק להבין מה זה ארנק דיגיטאלי. ארנק חזק שומר על המטבעות שלכם בטוחים, לעיתים ארנק אחד אפילו לא מספיק – דבר שתלוי בדרך בה תסחרו בביטקוין. אנשים אשר מעוניינים להחזיק ביטקוין לטווח זמן ארוך יכולים להסתפק בארנק אחד, סוחרים אשר מתעסקים בדיי-טריידינג, יעדיפו להחזיק יותר. וחשוב יותר מכל, תגדירו סיסמא חזקה לארנק הדיגיטלי שלכם.

לאחר שיש ברשותכם ארנק ביטקוין, אתם תקבלו כתובת ביטקוין ייחודית שבזכותה תוכלו להתחיל לסחור בביטקוין – שכן הכתובת הזאת היא היעד אליו יגיעו כל המטבעות אשר תרכשו.

הסוג הראשון של ארנק ביטקוין הוא “ארנק קר”, ארנק מוחשי לכל דבר שהוא בעצם דיסק און קי בצורת USB המכיל את כל המידע הנחוץ כדי להיות הבעלים של הביטקוין שלכם.
המפורסמים ביותר בתחום הארנקים הקרים הם:
Ledger
Trezor

האופציה השנייה היא ארנק חם, ארנק דיגיטלי שנמצא כולו באינטרנט, באפליקציה טלפון או כתוכנה המותקנת במחשב שלכם. להלן 2 מוכרים:
Binance
Electrum

הארנק החם נח יותר לשימוש וזמין יותר לפתיחה, אבל מאובטח פחות. אם אתם מתחילים מסכומי השקעה נמוכים, זאת בחירה סבירה.

בכל מקרה, תוכלו להרחיב את הידע בנושא במאמר ייעודי שעוסק בנושא המלצות על ארנקי קריפטו.

מה הדרכים לקנות ביטקוין בישראל?

בהנחה שאתם לא מתכננים לכרות ביטקוין בעצמכם (למרות שזה אפשרי), ישנן כמה דרכים מקובלות להשקיע בביטקוין. אנחנו איגדנו בשבילכם את 6 האפשרויות הפופולאריות ביותר לרכישה של ביטקוין.
חשוב לציין בשלב זה – למרות המחיר הגבוה של הביטקוין כיום (למעלה מ37 אלף דולרים), כאשר קונים ביטקוין אין חובה לקנות ביטקוין שלם. כיום ניתן לקנות חלקים ממנו ואפילו חלקיקים, כך שחסמי הכניסה אינם גבוהים כלל. 

1. לקנות מאנשים אחרים בעלי ביטקוין

הדרך הראשונה והפשוטה ביותר היא כמובן מאדם אחר שהוא בעלים של מטבעות ביטקוין. כיוון שלא כולם הם בעלים של המטבעות, ישנן קבוצות רבות בהן תוכלו למצוא אנשים אשר סוחרים במטבעות ביטקוין. הפופולארית ביותר היא “מסחר ביטקוין בישראל” בפייסבוק. שם תוכלו למצוא פוסטים רבים של אנשים המחפשים למכור או פשוט לפרסם שאתם מעוניינים לרכוש. תהיו בטוחים שיש מספיק אנשים שישמחו לעזור לכם. הדרך העיקרית בה מסחר מהסוג הזה עובד היא במזומן. על ידי מעבר למאמר הבא, תוכלו ללמוד עוד על קניית ביטקוין במזומן.

 

2. לרכוש משגרירות הביטקוין הישראלית

שגרירות הביטקוין בישראל היא מקום מפגש של ישראלים המעוניינים למכור ולקנות ביטקוין. בשנים האחרונות, בכל ימי ראשון בערב ישנו מפגש המאחד את כל האנשים המעוניינים לבצע מסחר במטבע הביטקוין. העסקאות מתבצעות במזומן.

במפגשים הללו המשתתפים מנהלים דיון עם המוכר עד אשר מגיעים למחיר ששני הצדדים מוכנים להסכים עליו. הם נעזרים באתר הנקרא Bitcoin Average שמציג את השער הממוצע של ביטקוין בעולם.

השגרירות היא גם מקום מעולה ללמוד עוד על עולם המטבעות הדיגיטליים. תמצאו שם אנשים רבים בעלי ידע נרחב על קריפטו, וביטקוין בפרט. מומלץ להגיע לשם גם בלי לסחור, כדי להבין איך צורת המסחר בביטקוין עובדת מקרוב.

3. קניית ביטקוין מחלפנים ישראליים וזירות מסחר

עוד אפשרות פופולארית ונוחה במיוחד היא קניית ביטקוין דרך חלפנים ישראלים או דרך זירות מסחר. זאת אפשרות שמתאימה בעיקר לאנשים אשר מעוניינים לרכוש ביטקוין בסכום גבוה. ישנם מספר לא קטן של חלפנים אבל המוכרים ביותר הם להלן:

Bits of Gold
BITIN
Bit2c

קניית ביטקוין מחברות חלפנות תהיה כרוכה בעמלה. העמלה יכולה לנוע מ 1% ועד ל10% לעיתים. העמלה משתנה מחלפן לחלפן.
כאשר קונים ביטקוין מחלפן העסקה יכולה להתבצע בהעברה בנקאית, באשראי וישנה גם אופציה לשלם במזומן. השלמת העסקה עלולה לקחת עד שלושה ימי עסקים. כיוון ששער הביטקוין נקבע בעת אישור העסקה, מומלץ לא לבצע עסקאות במהלך סוף השבוע שכן השער עלול להשתנות במהלך הזמן הזה. הדרך הזאת היא כנראה הבטוחה ביותר ובעלת הסיכון הכי נמוך, זירות מסחר רציניות מבטיחות עסקה מוצלחת ללא רמאויות.

4. חלפנים בינלאומיים וזירות מסחר לקניית ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי בינלאומי, ולעיתים תמצאו שרכישה שלו מחוץ לישראל יכולה להיות אופציה טובה יותר בשבילכם.
חלפנים ובורסות בינלאומיים מוכרים ומומלצים הם להלן:
Binance – למדריך המלא על הבורסה המובילה הזאת לחצו על הקישור תחת שמה.
Changelly
Bitfinex

ישנם כמובן עוד רבים אחרים, אך אלו הפופולאריים ביותר.
העסקאות האלו יבוצעו כמובן במטבע חוץ, לרוב דולרים או אירו. אנשים רבים בישראל עובדים בעבודות אשר חלק מהתשלום שלהם במטבע חוץ. לאלה מומלץ לבדוק לעומק אופציה לרכישת מטבעות דיגיטליים בבורסות בינלאומיות כי יש להם את האופציה להימנע מעמלות המרה.
חשוב לציין כי בבורסות הבינלאומיות ישנו תהליך הנקרא Know Your Customer, שהוא בעצם תהליך זיהוי בעל כמה שלבים על מנת לאמת את זהותכם. תצטרכו לשלוח תמונה של תעודת הזהות שלהם, אמצעי אימות נוסף כגון קבלה על חשבונות ישראליים שעליהם אתם משלמים, ומכתב אישי מהבנק שלכם המצהיר שאתם אכן בעלי חשבון בנק ישראלי.
גם לאחרים אשר לא מחזיקים במטבע חוץ מומלץ לבדוק את האופציה הזה, שכן גם עם עמלות המרה ועמלות הכרוכות בקניית הביטקוין, המחיר הסופי עשוי להיות משתלם.

5. כספומטים ייחודים של ביטקוין

ישנם כספומטים מיועדים לביטקוין בלבד המפוזרים ברחבי הארץ. בהם ניתן בעיקר רק לקנות ולא למכור, והעלמה בהם יכולה לנוע בין 4% ל 8%. בשגרירות הביטקוין הישראלית יש כספומט ביטקוין לדוגמא.

איזו שיטת קניית ביטקוין הכי מתאימה לי?

לפני כל החלטה הקשורה במטבע דיגיטלי ובעיקר ביטקוין חשוב לבצע עבודת מחקר מעמיקה ויסודית (כך למשל חשוב שתכירו מתי מתרחש ארוע מהותי כמו חציית הביטקוין שמשפיע מאוד על המחיר). המידע גם באתר זה וגם ברחבי האינטרנט יאפשר לכם לבצע מחקר עצמאי ולקבל החלטה מושכלת.

כך למשל, ארנק דיגיטלי מסוים יכול להתאים לכם יותר מאחר. דרך מסחר אחת יכולה להיות מעולה בשבילכם אבל יקרה מדי בשביל אחרים.
חשוב להשוות בין כל העלויות של העמלות, ההמרות, האחזקה ולהכיר היטב את המחיר הממוצע בשוק. וכמובן להכיר את מיסוי הביטקוין.

על מנת לאמוד את הכמות הדרושה ואת מחירה המשוער אתם מוזמנים להשתמש במחשבון הביטקוין שהכנו עבורכם.

אם תרצו לדעת היכן תוכלו לנצל את הביטקוין שברשותכם, הכנו עבורכם רשימת בתי עסק המוכנים לקבל ביטקוין כאמצעי תשלום.

לסיום, רכישה של ביטקוין לראשונה עלולה להיראות כמו תהליך ארוך ומבלבל אך אם תעקבו אחר הצעדים הפשוטים האלה, תמשיכו להתעדכן בחדשות בעולם הקריפטו, ותעקבו אחר חוקי המסחר והכללים הסובבים אותו – גם אתם יכולים להיות חלק מהטרנד ולהחזיק בבעלות את המטבע הדיגיטלי האולטימטיבי.

מדוע הביטקוין הוא מטבע כל כך נחשק?

מעבר לשימושיות שלו כתחליף למערכת הבנקאית, מה שהופך את הביטקוין לכה נחשק, זאת העובדה שהוא משאב נדיר בכמות מוגבלת (סה”כ 21 מיליון מטבעות והכמות קטומה), מה שהופך אותו, בדומה לזהב לאמצעי גידור לכסף הרגיל. כסף הפיאט חווה אינפלציה תמידית באופן טבעי כי הבנקים המרכזיים ממשיכים לייצר עוד ועוד ממנו. כך שעליית הערך של הביטקוין בטווח הארוך די סבירה.

בטווח הקצר ניתן לנסות ברמת הצלחה כזאת או אחרת את מחיר הביטקוין באמצעות ניתוח טכני. כלי מוכר לניתוח טכני הוא שיטת ה”נרות היפניים” עליה תוכלו לקרוא כאן בהרחבה.

כך שלא צריך להסס יותר מדי. הביטקוין פה בשביל להשאר. הביטקוין, בשל תפוצתו הרחבה, משמש עבור רבים את מטבע הכניסה לעולם הקריפטו. על כן, ניתן לרכוש אותו בקלות יחסית. וכעת נלמד כיצד עושים זאת בפועל.

.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ארנק טרזור
סקירת ארנק הטרזור (Trezor)

אם אתם מחפשים ארנק חומרה קר איכותי ונח לתפעול,  שיאחסן את הביטקוין שלכם בבטחה, ארנק טרזור הוא התשובה מבחינתכם. כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *