קניית ביטקוין באמצעות Paypal

תוכן עניינים

אם אתם עוקבים אחר תעשיית הקריפטו וודאי שמעתם את הבשורה שפייפאל הולכים לקבל ביטקוין. הדבר עורר הדים רבים ושמחה רבה בקרב קהילת הקריפטו מכמה סיבות שנרחיב עליהן בהמשך.

במאמר זה נסקור את הסטטוס הנוכחי בין פייפאל לביטקוין, הסיבות לאופטימיות והאפשרויות הקיימות כיום לישראלים לרכוש ביטקוין או מטבע קריפטו אחר באמצעות פייפאל.

פרסום ההודעה שפייפאל תתחיל לקבל ביטקוין

בסוף 2020 הגיעה הידיעה שפייפאל תתחיל לקבל ביטקוין.

חדשה זאת עוררה שמחה רבה בקרב קהילת הקריפטו עקב מספר סיבות הקשורות אחת בשנייה:

קודם כל, ערך הביטקוין קפץ למעלה וכולנו הפכנו למעט (או הרבה) יותר עשירים בזכות אחזקות הביטקוין שלנו.

שנית, זה עוד צעד משמעותי בלגליזציה של המטבע והבאתו למיינסטרים. הרי לפייפאל יש למעלה מ-350 מיליון משתמשים וזהו אמצעי תשלום אלקטרוני נפוץ וכזה שפועל לפי כל הרגולציות האפשריות (והרבה פעמים אף מעבר למה שנדרש).

ושלישית, זה עשוי בסופו של דבר לקרב את הביטקוין להפוך למטבע סחר של ממש ולעזוב את נישת הנכס הספוקלטיבי להשקעה.

המודל של פייפאל

חברות פיננסיות מובילות אחרות, כמו אפליקציית Cash של Square ו- Revolut, כבר הציעו מטבעות קריפטוגרפיים למכירה דרך הממשק שלהן. אך ל- PayPal יש את כמות הסוחרים הגדולה בעולם לכן הצעד זכה לחשיפה תקשורתית מיוחדת.

בכל הנוגע לשימוש במטבעות הווירטואליים, PayPal תמיר את המטבע הקריפטוגרפי למטבע הלאומי הרלוונטי, כך שהסוחר שמוכר משהו לעולם לא יקבל את המטבעות הווירטואליים – אלא את המטבע פיאט שלו. פייפאל למעשה תרכוש את יתרות הקריפטו מהקונה ותבצע תהליך המרה למטבע הרצוי (וכמובן תגזור קופון משני הצדדים בדרך).

כך שלמעשה, פייפאל מביעה עמדה של אמון בלתי מסויג בשוק הקריפטו. היא מוכנה לרכוש יתרות קריפטו ולהמיר אותן בכסף “אמיתי”.

אם אתם תרצו בעתיד להשתמש באחסון של פייפאל בדומה לכספים הרגילים שמוחזקים במערכת ובפועל נמצאים בחשבון הבנק של פייפאל.

איפה זה עומד היום?

אז לפני שאתם רצים לפתוח את חשבון הפייפאל שלכם כדי לרכוש יתרות ביטקוין או מטבע אחר, מוטב שתדעו שהשירות איננו זמין נכון לכתיבת שורות אלו באמצע 2021 בישראל. למעשה, הוא לא זמין בשום מדינה חוץ מארה”ב.

באתר של פייפאל מציינים שבמהלך 2021 הם ישאפו להרחיב את השירות למקומות נוספים.

מתי זה יגיע אל המשתמש הישראלי?

אין לדעת. ניסיון העבר מלמד שאנחנו שוק קטן שהחברות הגדולות לא ממהרות לבצע עבורו פיתוחים. ככל הנראה חלק מהאימוץ האיטי קשור לנושא המיסוי המעיק שיש על הביטקוין. כל רכישה בביטקוין מוגדרת כארוע מס שבו אחנו כביכול מוכרים ביטקוין עבור כסף פיאט ומשתמשים בו לרכישת הטובין המבוקשים או רכישת מטבע קריפטו אחר. ארוע מס חייב בדיווח בכל מקרה ותשלום מס במידה ונוצר רווח מעליית שער הביטקוין. למידע נוסף תעיינו בבקשה במאמר בנושא מיסוי ביטקוין.

מה האפשרויות לקנות ביטקוין עם פייפאל בישראל?

ישנן כמה אפשרויות לבצע קניית ביטקוין באמצעות פייפאל מישראל.

האפשרות הפשוטה ביותר תהיה ככל הנראה להיכנס לבורסת בינאנס המוכרת לטובה ולמצוא שם מישהו שיהיה מוכן למכור ביטקוין עבור העברה בפייפאל. דבר זה מתאפשר הודות לממשק P2P אותו מפעילה הבורסה. לרב רכישה כזאת תהיה מלווה בעמלה די גבוהה (שאליה עוד נחזור בהמשך).

אפשרות נוספת לקנות ביטקוין באמצעות פייפאל תוכלו למצוא בפלטפורמה Paxel. שם ניתן למצוא עשרות אלפי הצעות של אנשים שיש בבעלותם ביטקוין ומציעים למכור אותו במגוון שיטות. אחת השיטות שחלק מהמוכרים מוכנים לקבל כאמצעי תשלום היא פייפאל. יחד עם זאת שיטה זאת פחות נפוצה ביחס לשיטות תשלום אחרות. אלו שיהיו מוכנים לקבל את התשלום בפייפאל לרב ידרשו על הביטקוין שלהם מחירים העולים על מחירי השוק על מנת לגלם את פרמיית הסיכון שהם נוטלים.

אפשרות נוספת שמצאנו ברשת לקניית ביטקוין באמצעות כסף מחשבון הפייפאל היא דרך האתר

localbitcoins.com

זוהי פלטפורמת P2P ותיקה הפעילה מאז 2014 ומציעה כמות גבוהה יחסית של מוכרים. גם שם, לאחר תהליך הרשמה קצר יחסית, תוכלו להיכנס לזירת המסחר ולאר באמצעות סנן ייעודי את אותם האנשים שמעוניינים לקבל את פייפאל כאמצעי תשלום עבור הביטקוין שבידם.

הסיכון של המוכר שמוכן לקבל פייפאל

נסביר את הנקודה של הסיכון למוכר שמקבל פייפאל:  בעוד שעסקה בביטקוין היא בלתי הפיכה, עסקה בפייפאל היא בהחלט הפיכה. עם מדיניות הגנת הלקוח הקפדנית של פייפאל שתהיה ברב המקרים לצד הקונה, היו מקרים של ניצול לרעה והכחשת עסקאות בהן נרכש ביטקוין באמצעות פייפאל. כפועל יוצא מרבית המוכרים אינם ששים למכור ביטקוין למשלמים בפייפאל.

לסיכום

כן קיימת אפשרות לרכוש ביטקוין באמצעות פייפאל. אולם, אפשרות זאת כיום קיימת בצורה נוחה הישר מתוך חשבון הפייפאל והחל מדולר אחד רק עבור הלקוחות האמריקאים.

פייפאל צפויה להרחיב את האפשרות בצורה מדורגת למדינות נוספות בעת הקרובה.

האפשרויות הקיימות כיום ללקוחות ישראלים הן על ידי מציאת מוכר המוכן לקבל את פייפאל כאמצעי תשלום. הדרך הפשוטה לאתר מוכר כזה היא באחד ממיזמי ה-P2P. ניתן להשתמש בהמלצות המובאות בכתבה או לאתר אפשרויות נוספות באינטרנט.

יש לזכור, רכישה דרך פייפאל תהיה כרוכה בעמלה גבוהה כל כך ביחס לאפשרויות רכישה אחרות (כגון: כרטיס אשראי או העברה בנקאית עליהן ניתן לקרוא באתר) מכיוון שמגלמת פרמיית סיכון למוכר הביטקוין וכי פשוט העמלות של פייפאל נורא גבוהות ומגולמות במחיר הסופי.

כמובן שברגע שהעסקה תתבצע בתוך המערכת הסגורה של פייפאל האפשרות תהפוך להרבה יותר נוחה וזמינה, כיום אנחנו עדיין לא שם.

אז פייפאל נותנת אפשרות מוגבלת כיום לקנות ביטקוין, אבל אתם בטח רוצים לשמוע אילו עסקים כן מקבלים ביטקוין כאמצעי תשלום? אז תלחצו על הלינק לכתבה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
סקירת ארנק הטרזור (Trezor)

אם אתם מחפשים ארנק חומרה קר איכותי ונח לתפעול,  שיאחסן את הביטקוין שלכם בבטחה, ארנק טרזור הוא התשובה מבחינתכם. כאן

הכירו את ה-Chainlink

מטבע הצ’יינלינק (LINK) הוא מטבע מעניין שעומדת מאחוריו טכנולוגיה ששווה להכיר. זאת הסיבה ששווי השוק של המטבע עומד על למעלה

מי זה סטושי נקמוטו?

רקע סאטושי נאקאמוטו הוא השם שנבחר על ידי הגורם, או הגורמים, העומדים מאחורי המצאתו, שימושו, ומפרטו של הביטקוין. סאטושי לכאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *