קניית ביטקוין באמצעות העברה בנקאית

תוכן עניינים

אחת הדרכים האפשריות לקנות  ביטקוין היא באמצעות העברה בנקאית. נסקור את היתרונות והחסרונות של שיטה זאת מול חלופות אחרות וכמובן נביא רשימת מקומות בהם לבצע את הרכישה בשיטה זאת.

אז קדימה, בואו נצלול לתוך העניינים.

למה לשלם בהעברה בנקאית?

הסיבה המרכזית נובעת מהעובדה שרכישה באמצעות העברה בנקאית לרב תהיה זולה יותר בכמה אחוזים בהשוואה לשיטה הנפוצה של תשלום בכרטיס אשראי. זה נושא שאין לזלזל בו. במיוחד אם קונים בהיקפים גדולים יחסית.

הסיבה שקניית ביטקוין באמצעות העברה בנקאית זולה יותר מרכישה בכרטיס אשראי היא עמלות הסליקה. בעסקאות בינלאומיות בן נוטות להיות גבוהות במיוחד. במיוחד בענף כמו הקריפטו שלא ממש זוכה לאהדה מצד המוסדות הפיננסיים המסורתיים שאמונים על הסליקה של העסקאות הללו.

החלופה של קנייה במזומן מוגבלת לאפשרות של מפגש פיזי עם המוכר ואילו פייפאל מאפשרת קניית ביטקוין רק לאזרחים אמריקאיים בשלב זה.

פתיחת ארנק דיגיטלי

כצעד מקדים לכל קניית ביטקוין יש להצטייד בארנק דיגיטלי. 

החלופה הבטוחה ביותר לאחסון הביטקוין תהיה באחד מארנקי החומרה של חברות כגון טרנזור או לדג’ר שנחשבות למובילות בשוק. שתיהן מציעות חלופות מעולות לאחסון הביטקוין בהתקן קשיח ובטוח שלצערינו ולה כסף (אבל בהחלט שווה את זה אם מדובר בסכומים מהותיים).

פה הזמן להתעכב ולשאול את עצמינו: מה זה סכום כסף מהותי?

אז כמובן שזה משתנה בין אדם לאדם בהתאם לתחושתו ויכולות ההשתכרות. אבל נניח אם קונים ביטקוין ב-1000 ש”ח כנראה אין טעם להשקיע 200 ש”ח ברכישת ארנק.

צריך להפעיל הגיון בסיסי.

לסכומים קטנים ניתן להסתמך על ארנקים חמים המחוברים אונליין לאינטרנט ומגיעים לרב לגמרי בחינם.

בכל מקרה, על מנת להרגיש יותר בנח מומלץ  לקרוא את הכתבות שאנחנו מביאים  בנושא אבטחת מידע של ארנקי הביטקוין ובעולם הקריפטו באופן כללי.

בחירת ספק ביטקוין

ניתן לחלק ל-3 קבוצות של ספקים אפשריים כשלכל קבוצה יש את הדגשים שלה שחשוב לזכור כאשר באים לקנות ביטקוין באמצעות העברה בנקאית.

ממה כדאי להיזהר?

קודם כל, בהעברה בנקאית יש להזהר כפליים. בניגוד לעסקה בכרטיס אשראי היא די בלתי הפיכה ויש לבחור ספק אמין. כזה שלא יעלם עם כספכם מבלי לספק תמורה עבור כספכם. האפשרות הטובה ביותר לבחור בבורסה ותיקה ומוכרת בישראל או בעולם. יש גם אפשרות למצוא באופן עצמאי מוכר ביטקוין ולשלם לו בהעברה בנקאית – חלופה זאת זולה יותר מבחינת עמלות אך נושאת סיכון נוסף.

ספקים מחו"ל

הבורסות מחו”ל ישמחו לקבל מכם העברה בנקאית במקום תשלום בכרטיס אשראי עקב הסיבות שפירטנו קודם. יש לזכור שבהעברת כספים לחו”ל יחולו עלינו עמלות המרה (שהרי ספקים בחו”ל לא יקבלו שקלים) לדולר ועלות סוויפט של כ-25$.

דוגמאות למקומות בהם ניתן לרכוש ביטקוין באמצעות העברת כספים מישראל הן הבורסות המוכרות לכולנו לטובה כמו ביינאנס ו-CEX.IO, או חלפן כספי הקריפטו המוכר צ’יינג’לי. כשעובדים מול בורסות ענק עולמיות אין חשש שהכסף שלכם יעלם או תפלו להונאת נוכלים (אלא אם תפלו להונאת פישינג על ידי הקלדת כתובת לא דומה אך לא נכונה).

ספקים מישראל

ישנם מספר יתרונות בקניית ביטקוין בהעברה בנקאית לספק ישראלי. קודם כל, אין המרות מטבע שזה כבר חוסך לנו כמה אחוזים טובים. שנית, לעסקה יש “אבא ואמא”, יש עם מי לדבר ועוד בעברית) אם משהו לא ברור או לא מתנהל כשורה. אחד הספקים המומלצים בישראל לרכשית ביטקוין באמצעות העברה בנקאית היא הבורסה הישראלית ביטוסי (Bit2C). זהו בית עסק שפעיל כבר כ-8 שנים ומפגיש בין מוכרי וקוני ביטקוין בישראל.

קנייה מאנשים פרטיים באמצעות העברה בנקאית

ניתן למצוא מוכר באחת מקבוצות הטלגרם, פייסבוק או וואטסאפ הייעודיות, שיש בידיו ביטקוין ולשלם לו בהעברה בנקאית.

יש לנקוט משנה זהירות אם בוחרים בחלופה זאת. ולהלן מספר טיפים שיעזרו לכם:

  • סכמו על השער עליו תסתמכו בביצוע העסקה עוד לפני הפגישה. ערך הביטקוין אינו גלובלי אלא הוא נקבע לפי היצע וביקוש בכל בורסה בפני עצמה. ישנן בורסות בהן שער הביטקוין גבוה מאד ביחס לאחרות, ויש מוכרים שמנצלים זאת. כך למשל: CoinMarketCap מציג שערים ממוצעים, Bitsamp שערים נמוכים ו-CEX שערים גבוהים.
  • ערכו את הפגישה במקום ציבורי ומרושת במצלמות כגון בית קפה או קניון.
  • גם לאחר שתראו את הביטקוין בארנקכם אל תעבירו את הכסף, חכו לאישור העסקה Confirmation. על מנת לבצע את העסקה בטווח של כ-20 דקות, בקשו מהמוכר לבחור Priority גבוה להשלמת העסקה כדי להשלימה בזריזות גם אם זה כרוך בעמלה קצת יותר גבוהה מצידו. ברגע שקיבלתם את האישור הסופי ניתן לבצע את ההעברה הבנקאית לחשבון המוכר.

לסיכום

קניית ביטקוין באמצעות העברה בנקאית היא אפשרות סבירה בהחלט ואף עשויה להוזיל במרבית המקרים את עלות העסקה. לאחר שהכנתם את ארנק הביטקוין שלכם, אתם מוכנים לביצוע העסקה.

יהיה עליכם למצוא ספק שאתם יכולים לסמוך עליו שלא יעלם עם כספכם ברגע שתעבירו את הכספים מהבנק. לשם כך יש לבחור בחברה מוכרת וותיקה לביצוע הפעולה. מרבית המוכרים בין אם מדובר בגופים מסחריים או אנשים פרטיים ישמחו לקבל את התשלום בהעברה בנקאית, מה שהופך שיטה זאת לדי נפוצה.

 

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
הכירו את ה-Chainlink

מטבע הצ’יינלינק (LINK) הוא מטבע מעניין שעומדת מאחוריו טכנולוגיה ששווה להכיר. זאת הסיבה ששווי השוק של המטבע עומד על למעלה

מה זה NFT?

הקדמה אם אתם מוצאים את עצמכם נתקלים יותר ויותר במושג NFT ורוצים להיות בעניינים, להבין במה מדובר ולדעת כיצד זה

כריית ביטקוין

הקדמה מה זה בכלל כריית ביטקוין? האם זה אומר שאני יכול ליצור ביטקוין בחינם מהמחשב שלי בבית? האםזה עדיין רווחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *