קניית אתריום – איך לקנות אתריום בישראל ?

תוכן עניינים

הקדמה

אז לפני שנסביר את תהליך קניית אתריום, קודם נעשה קצת סדר במושגים. אתריום זוהי פלטפורמה והמטבע שככל הנראה אתם מתעניינים בקנייתו נקרא את’ר וסימולו ETH. מדובר במטבע שתופס את המקום השני אחרי הביטקוין בצורה מובהקת ויש לו מספר יתרונות לא מבוטל על הביטקוין.

שווי של כל האת’ר שנמצא בשימוש נכון לכתיבת המאמר עומד על כ-300 מיליארד דולר. דומה לשווים של כל המטבעות הנמצאים במקום שלישי עד העשירי במצטבר.

כך, שכפי שניתן להבין המטבע נפוץ וזמין מאוד ומופיע בכל זירת מסחר מרכזית אפשרית. תהליך רכישת אתריום בישראל כרגיל מעט קשה אבל בעזרת המדריך הבא תוכלו גם אתם ללמוד איך לקנות אתריום ללא בעיה.

איך קונים אתריום ?

אז כפי שהבנו המטבע מאוד נפוץ ומוכר. אם תרצו ללמוד עוד על האתריום או על האיש מאחורי האתריום, תוכלו לקרוא מאמר ייעודים על הטכנולוגיה והמטבע.  למעשה, ברב המקרים הביטקוין מהווה את “שער הכניסה” לעולם המטבעות הדיגיטליים אבל כיום, זה יכול להיות גם האתריום כמעט באותה המידה.

על מנת לאמוד את הכמות הדרושה ואת מחירה המשוער אתם מוזמנים להשתמש במחשבון ההמרה שהכנו עבורכם.

1. זירת מסחר בינלאומית

ישנן בורסות בינלאומיות מובילות כגון: Binance, Kraken, CEX, Changelly אשר ניתן לבצע אליהן העברה בנקאית של מט”ח או לרכוש באמצעות אתריום כרטיס אשראי ישראלי.

זאת שיטה די נוחה אבל לרב תצטרכו לעבור בבורסות הללו תהליך “הכר את הלקוח” (בדומה לביטקוין) במהלכו תצטרכו לספק מספר מסמכים מזהים. רכישה בצורה הזאת תעלה לכם בסך הכל בין 6% ל-10%, תלוי בבורסה וצורת התשלום. לאחר מכן, עמלות הפעולה בתוך הבורסה זניחות וכמובן נמוכות בהרבה.


חשוב לציין כי בבורסות הבינלאומיות ישנו תהליך הנקרא Know Your Customer, שהוא בעצם תהליך זיהוי בעל כמה שלבים על מנת לאמת את זהותכם. תצטרכו לשלוח תמונה של תעודת הזהות שלהם, אמצעי אימות נוסף כגון קבלה על חשבונות ישראליים שעליהם אתם משלמים, ומכתב אישי מהבנק שלכם המצהיר שאתם אכן בעלי חשבון בנק ישראלי.

גם לאחרים אשר לא מחזיקים במטבע חוץ מומלץ לבדוק את האופציה הזה, שכן גם עם עמלות המרה ועמלות הכרוכות בקניית הביטקוין, המחיר הסופי עשוי להיות משתלם.

2. זירת מסחר ישראלית

אם אתם מוכנים לשלם מעט יותר כסף (באמת שההבדל הוא די קטן) אבל לקבל שירות בעברית ולעבוד מול ספקים ישראלות, אז 2 ההמלצות שלנו הן:

BIT2C

ביטסאוף גולד

הראשונה היא פלטפורמה המפגישה בין קונים למוכרים וניתן לקנות אתריום שם במזומן, העברה בנקאית או כרטיס אשראי.

הבעיה שלעיתים ההיצע לא מגוון מספיק ביחס לזירות העל הבינלאומיות.
השני הוא חלפן ותיק שמבצע עבורכם תהליך המרה של כספכם לאתריום ושולח אותו לארנק שלכם.

שימו לב, יש להכין מראש ארנק התומך במטבע ואליו תשלח היתרה שרכשתם. כמובן שבשתי האפשרויות הללו תצורכו לעבור תהליך הכרת הלקוח בדומה לתהליך המקובל בבורסות הבינלאומיות.

3. איך לקנות אתריום באמצעות ביטקוין

אם במקרה אתם מחזיקים כבר ביטקוין, מצבכם מעולה. אתם יכולים להיכנס לאתר הבורסה של בינאנס Binance לדוגמא או כל בורסה אחרת ולהפקיד שם את יתרת הביטקוין שתרצו להמיר באתריום. שיטה זאת, זולה משמעותית שכן העמלות הנגבות על מסחר בקריפטו נמוכות באופן משמעותי מעמלת הרכישה בכרטיס אשראי או העברה בנקאית.

4. רכישת אתריום מאנשים פרטיים

הדרך הזאת היא קצת טריקית. מצד אחד היא הזולה ביותר כי אין עמלה לאיזושהי זירת מסחר ואין צורך בהליכי זיהוי וכדומה. אבל היא גם מעט מסוכנת כי העסקאות לא הפיכות וניתן להתקל בסוגים שונים של תרמיות. על כן, אנחנו ממליצים לקרוא מדריך שהכנו בנושא רכישת מטבעות דיגיטליים מאנשים פרטיים.

5. קניית אתריום מכספומטים

אם משום מה אתם מעדיפים לבצע את פעולת לא מהמחשב או הטלפון הנייד עומדת בפניכם האפשרות לרכוש בכספומט ייעודי.
יש כיום (למטב ידיעתנו) 4 כספומטים בישראל התומכים בקניית האתריום. הפיזור הגיאגרפי שלהם הוא:
רח’ שד’ רוטשילד 1, תל אביב יפו
רח’ קינג ג’ורג’ 32, תל אביב יפו
רח’ שער העמק 3, נתניה
רח’ אריה שנקר 2 , הרצליה
העמלה בגין הרכישה תעמוד על אזור ה-6% ובכל מקרה מומלץ להתעדכן מול החברה המפעילה לגבי העמלות ושעות הפעילות של הכספומטים הללו.
בקנייה מכספומט תצטרכו להכין מראש ארנק אתריום אליו תעבירו את רכישתכם.
נשמח לשמוע אתכם בתגובות לגבי הופעת כספומטים נוספים ברחבי הארץ.

ארנקי אתריום

אז אחרי שהבנו איך קונים אתריום, צריך להבין איך אנחנו יכולים להחזיק אותו אצלנו. אחזקת המטבעות הדיגיטליים אפשרית באתר הבורסה בה רכשתם אותו או בתוך ארנק דיגיטלי.
מכיוון שהאת’ר הוא מטבע ותיק ובעל תפוצה רחבה, מגוון הארנקים שתומכים בו עצום. לאור ריבוי האפשרויות הכנו מספר המלצות שלנו לארנקים אפשריים:

ארנקי חומרה- אם אתם מחזקים ביתרות קריפטו גבוהות יחסית ולא סוחרים בהן בשוטף, אמצעי האחסון הבטוח ביותר הוא ארנק חומרה. מדובר בהתקן חיצוני, שלא מחובר לאינטרנט ועליו נשמר המידע. 2 ארנקי החומרה המומלצים על ידינו ובעלי אינספור פידבקים חיוביים הם הטרנזור Trenzor וארנק הלדג’ר ננו אס Ledger Nano S. על שניהם הכנו סקירות מקיפות.

ארנקי מובייל ודסקטופ – במקרה זה 2 הארנקים שאנחנו ממליצים עליהם הם Coinomi הותיק והותיק וארנק ה – Edge, שניתן למצוא עליו אינספור חוות דעת חיוביות ברשת.

ארנקי ווב – בין ארנקי הווב המומלצים ניתן למנות את Gnosis Safe ואת .Dharma שניהם מציעים ממשק נח והפונקציונאליות מרובה. באופן כללי אנחנו פחות ממליצים על ארנקים ווביים מטעמי אבטחה.

נושא הארנק הדיגיטלי המומלץ הוא רחב וניתן ללמוד עליו עוד דרך המאמר אצלנו באתר וסקירות וחוות דעת נוספות ברשת.

לסיכום

תהליך קניית אתריום בישראל לא חייב להיות כל כך מסובך וכל הדרכים שהצגנו במאמר מומלצות ולגיטימיות.

כלל האצבע הוא שרכישה מאדם פרטי תהיה הזולה ביותר, רכישה בחו”ל תהיה קצת יותר משתלמת מאשר רכישה בישראל מבחינת העמלות אולם יש לבחון כל מקרה ולבדוק.

ישנם יתרונות של שפה ונגישות ברכישה מהספקים המקומיים. כל הספקים המובאים בכתבה הינם בטוחים, אמינים ובדוקים. אנחנו מאוד מאמינים בעתיד המטבע הזה הן ברמה הטכנולוגית ברמה הכלכלית.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
פיצול-ביטקוין
פיצול ביטקוין

אם אתם עוקבים אחר תעשיית הקריפטו וודאי שמעתם את המושג “פיצול ביטקוין” Bitcoin Halving. אז בין אם שמעתם על המושג

עסקים המקבלים ביטקוין

דוגמאות לעסקים המקבלים ביטקוין ידוע לנו כי ביטקוין הוא המטבע קריפטו המוביל בשוק. אך אילו אפשרויות מסחר קיימות לבעלי המטבע?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *