צ’יינג’לי (Changelly) המדריך המלא

תוכן עניינים
טלפון נייד

צ’יינג’לי (Changelly) הוא חלפן מטבעות דיגיטליים שהגיח בשנת 2016 במטרה להקל על תהליך המרת מטבעות דיגיטליים וקנייתם. הוא נותן אפשרויות נוחות כמו העברה בנקאית, כרטיס אשראי, Apple pay ועוד, כל זאת ע”י הזדהות במייל בלבד.

על אף אמינותה ההולכת וגדלה בעולם הקריפטו,  לא ברור מי הבעלים של החברה או מי הקים אותה, אך למרות זאת נחשבת לחברה אמינה המציעה ממשק קל ונוח למשתמש, ללא צורך בהזדהות ובשקיפות מלאה של עמלות ופעולות בכל שלב.

בנוסף לקנייה קלה של מטבעות דיגיטליים באמצעות כסף פיאט, צ’יינג’לי (Changelly) מציעים גם החלפות בין כל סוגי המטבעות שנסחרים אצלם, כלומר, אין הצמדה של ערך המטבעות רק למטבעות דומיננטיים כמו BTC ו- ETH וניתן להחליף בין כל סוגי המטבעות באופן ישיר ללא מעבר ביניים לUSDT/BTC/ETH.

בדומה לצורה שבה 1inch עובד, רק בבעלות ריכוזית, המערכת “שואבת” את הצעות המסחר מכלל הבורסאות הגדולות ומציעה את הצעות המסחר הטובות ביותר לבחירתנו.

יתרונות

חסרונות

פתיחת חשבון צ'יינג'לי

תהליך ההרשמה הכי פשוט שתיתקלו בו – נכנסים לאתר של צ’יינג’לי (Changelly) ולוחצים על Sign Up ולאחר מכן בוחרים באפשרות להירשם במייל. ניתן להירשם באמצעות פייסבוק או גוגל אך לא מומלץ אם משאירים את האפשרות להיות כמעט אנונימיים לחלוטין.

הרשמה לצ'יינג'לי
הזדהות בצ'יינג'לי

קניית קריפטו באמצעות כסף פיאט

כדי לקנות קריפטו דרך צ’יינג’לי (Changelly) נצטרך ארנק קריפטו שיהיה ברשותנו ומתאים למטבע שאותו נרצה לקנות. נכנסים לעמוד הראשי לאחר האימות במייל, לוחצים על Buy וממלאים את השדות.

קנייה בצ'יינג'לי

לאחר מכן נקבל את כלל ההצעות ונוכל גם לסנן ולמיין אותם לפי הפרמטרים שנחליט. חשוב להדגיש שמנסיון אישי Banxa ו-Simplex עובדים בארץ עם כרטיס חוץ בנקאי ו-Moonpay דווקא לא עבד לי גם עם כרטיס חוץ בנקאי.

קנייה בכסף בצ'יינג'לי

לאחר שנבחר את ההצעה המתאימה לנו נכניס את כתובת הארנק שלנו (שימו לב שאתם מכניסים כתובת מתאימה שיכולה לקבל את המטבע הספציפי שאתם קונים).

הכנסת כתובת הארנק

לאחר מכן נמשיך לתשלום דרך צד שלישי באמצעות אשראי או העברה בנקאית, תלוי בבחירה שלנו.

מכירת קריפטו דרך צ'יינג'לי – הפקדה לבנק

קודם כל פחות מומלץ להשתמש במכירה דרך צ’יינג’לי בישראל, אפילו חברות ישראליות שעונות על כל תנאיי הרגולציה נתקלות בקשיים מול הבנקים בישראל. בנוסף, התהליך ידרוש הזדהות על מנת להוכיח בעלות בבנק ומספר טלפון.

אבל לשם הלמידה, קיימת האופציה. לוחצים על Sell ומכניסים את הפרמטרים למכירה ולאחר מכן נאשר את המכירה ונכניס את מספר הטלפון שלנו.

הפקדה לבנק
הפקדה לבנק המשך
וידוא טלפון

לאחר מכן נוסיף את כרטיס האשראי שלנו שברצוננו להעביר דרכו את הכסף לבנק ונידרש לאימות. ולבסוף נקבל כתובת ארנק להעביר אלייה את המטבעות שברצוננו למכור.

משיכת כסף

החלפת מטבעות דרך צ'יינג'לי

נחזור לדף הראשי של צ’יינג’לי והפעם נלחץ על Exchange ונכניס את הפרמטרים המתאימים.

הדרכה צ'יינג'לי

נכניס למטה את כתובת הארנק שלנו ונוודא שהארנק יכול לקבל את המטבע המומר.

מטבע מומר

בחירת עמלה – קיימות 2 אפשרויות לעמלה.

Fixed exchange rate – מה שיהיה רשום זה מה שבוודאות תקבלו אחרי עמלת ההמרה, מומלץ יותר בזמנים שבהם השוק ב”בול ראן” והרשת עמוסה בטרנזקציות וקניות.

Floating exchange rate – עמלה משתנה בהתאם למצב השוק, תוכלו לראות הערכה של מה שתקבלו אחרי עמלת ההמרה אך בפועל זה יוכל להיות פחות. מומלץ יותר בזמנים בהם אין עומס ברשת.

סוגי עמלות בצ'יינג'לי

נאשר את ההחלפה שלנו ולאחר מכן נקבל קוד QR [1] להפקדת המטבע שברצוננו להמיר, יש לנו 36 שעות לעשות זאת, אחרת העסקה מבוטלת. ברגע שנבצע את ההעברה נקבל את המטבע המומר לארנק שהכנסנו בתחילת התהליך.

צ'קאוט צ'יינג'לי
קוד-QR

לסיכום

Changelly מהווים תחליף מעולה לבורסה בצורה יעילה ושקופה ובהזדהות מינימלית של מייל. הם לא מחזיקים במפתחות הפרטיים וכל העסקאות עוברות ישירות לארנק הפרטי שלנו ובעמלות מאוד סבירות של 0.5% (בביטוסי לדוגמה 1%).

מכיוון שהם לא מחזיקים במפתחות הפרטיים וההעברות מתבצעות בין ארנקים ישירות, העובדה שלא יודעים מי הקים או הבעלים אחראי על חברת החלפנות הזאת לא כל כך משנה.

יש לראות בכל האמור מדריך טכני המובא למטרות ידע בלבד, אין באמור המלצה להשקעה כלשהי בתחום המטבעות הדיגיטליים והנ”ל אינו יועץ פיננסי.

אולי יעניין אותך לקרוא על חלופות נוספות לרכישה של מטבעות קריפטו:

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
גרף
ביקורת Trading view

אחת מהפלטפורמות הכי מומלצות היום לניתוח והצגת גרפים של מניות ומטבעות דיגיטליים הינה Trading View. יש לה כמות משתמשים עצומה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן