עסקים המקבלים ביטקוין

תוכן עניינים
מרכז עסקים

דוגמאות לעסקים המקבלים ביטקוין

ידוע לנו כי ביטקוין הוא המטבע קריפטו המוביל בשוק. אך אילו אפשרויות מסחר קיימות לבעלי המטבע? כאן נסקור את החברות שמוכנות לקבל את הביטקוין כתשלום רגיל מן השורה. אנחנו מביאים רשימה של עסקים גלובליים. אם במקרה אתם בעלי עסק המקבל ביטקוין, עדכנו אותנו ונייצר רשימה של עסקים המקבלים ביטקוין בישראל. 

מייקרוסופט

כאחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם, חשוב שמיקרוסופט תקבל תשלומי ביטקוין, ותעשה דרך כלשהי להשרות מידה מסוימת של ביטחון בשימוש בקריפטו. פדיון עבור אשראי בתוספת חשבונות משתמשים, יכול לשמש ביטקוין לתשלום עבור מגוון שירותים, כולל Xbox Live ו- Skype.
העניין של החברה בטכנולוגיית הצפנה לא מסתיים בזה. באמצעות בלוקצ’יין השיקה מיקרוסופט גם את ION, פלטפורמת אימות דו-שכבתית ברשת הביטקוין בסוף מרץ. במקום תשלומים, הטכנולוגיה יוצרת תעודות זהות דיגיטליות לאימות זהויות מקוונות.

סטארבקס

לאחר ניסוי מקיף, לקוחות סטארבקס יכולים כעת להשתמש באפליקציית Bakkt החדשה כדי לשלם עבור משקאות וסחורות ברשת הקפה עם ביטקוין שהומר. לדברי יוצרי האפליקציה, 500,000 איש לקחו את תוכנית הגישה המוקדמת להזמנה בלבד כדי לבדוק את הארנק הדיגיטלי כאמצעי תשלום.

טסלה

יצרנית הרכב החשמלי טסלה הפכה בשבועות האחרונים לאחת החברות האחרונות שהודיעה כי תקבל תשלומי ביטקוין בגין רכישות רכב בארה”ב. זה בא מאחורי השקעה של 1.5 מיליארד דולר בקריפטו על ידי חברת אילון מאסק בפברואר. משיקולים סביבתיים, החברה החליטה לאחרונה לחזור בה מהחלטה זו, אך מגלה יחס הפכפך כלפי המטבע וממשיכה להחזיק בו.

פייפאל

לאחר הכרזה באוקטובר אשתקד, משתמשי PayPal יכולים כעת לקנות, למכור או להחזיק כמה מטבעות קריפטו נבחרים, כולל Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ו- Litecoin. בנוסף, תוכלו לעקוב אחר מטבעות קריפטוגרפיים דרך אפליקציית PayPal. החסרונות הם שלא ניתן להעביר כסף מהארנק הדיגיטלי של החברה. ושכרגע, אפשרות זאת קיימת רק לקהל האמריקאי.

Twitch

חברת Twitch שבבעלות אמזון היא פלטפורמת שירותי הזרמת וידאו הפופולרית במיוחד בקרב הדור הצעיר. החברה ראתה עלייה ניכרת בשדרנים עם 1.44 מיליון משתמשים בו זמנית במרץ 2020. בשנת 2014 הודיעה Twitch על האפשרות לשלם עבור שירותיה באמצעות Bitcoin ו- Bitcoin Cash.

קוקה קולה

קוקה קולה אמטיל, האחראית על בקבוק והפצת המשקה הקל לאזור אסיה-פסיפיק, הודיעה על שותפות עם פלטפורמת הנכסים הדיגיטליים [1] Centrapay כדי לאפשר ביטקוין כאופציית תשלום. לחברה כ -2,000 מכונות אוטומטיות אשר יכולות לקבל מטבעות קריפטוגרפיים כתשלום

תשלום-בביטקוין

החסרונות

כפי שניתן לראות תאגידי ענק עולמיים בהחלט שמחים לקבל ביטקוין, יחד עם זאת הדרך עוד מאוד ארוכה.  נעבור כעת על החסרונות בקנייה ומכירה בביטקוין.

חוסר יציבות השערים

מבקרים רבים מעלים את הנקודה כי המחיר של הביטקוין לא יציב מספיק על מנת לבצע בו מסחר סדיר. העלייה והירידה בערכו שמושפעת לפעמים מציוץ אחד של משפיען כזה או אחר הופכת את המטבע למסוכן מדי בשביל לבצע עסקאות גדולות. דמיינו שאתם מוכרים דירה בעבור מספר ביטקוין, ומגלים למחרת בבוקר כי התאדה עשרים אחוז מערך העסקה! כך, אומרים המבקרים, המסחר בביטקוין כרגע יכול להיות רלוונטי רק לעסקאות קטנות בלבד.

הזמן להשלמת העסקה

כאשר מבצעים עסקה בביטקוין, כל רשת הבלוקצ’יין צריכה לאשר כי העסקה הזו אכן קרתה, לאשר אותה, ולהוסיף אותה לבלוקצ’יין. תהליך זה לוקח זמן, לפעמים מספר דקות, וקנייה פשוטה שהייתה יכולה להיערך בשניות בודדות יכולה להתארך במספר מונים. על כן, מסחר בביטקוין מוגבל עוד יותר לעסקאות בהן הזמן אינו מהווה שיקול. נראה כי בפעם הבאה שתרצו לקנות כוס קפה לקחת, תעדיפו לשלם בשקלים

רוחב הפס

על מנת שמטבע מסוים יהיה מסוגל להיסחר על ידי מספר גדול של אנשים, הרשת עליו הוא בנוי צריכה להיות מסוגלת לעבד מספר גדול של עסקאות במקביל. כלומר, בהמשך לנקודה 2., הבעיה היא לא רק לפי כל אדם, אלא לפי כלל הרשת. לצורך הבהרה, הבלוקצ’יין של ביטקוין יכול לעבד לכל היותר 7 עסקאות לשנייה. Visa מעבדים יותר מ 1,700 עסקאות לשנייה.

צריכה אנרגטית

בטווח הארוך, הרשת של הביטקוין תצרוך כל כך הרבה אנרגיה, שבמידה ולא תגיע ממקורות אנרגיה מתחדשים, תבוא בוודאות תחת רגולציה של גופים ממשלתיים. זו, מתוך הסתכלות על השפעת השימוש בביטקוין על הסביבה וההתחממות הגלובלית.

מיסוי

 רשויות המס בישראל וארה”ב מגדירות את הביטקוין כנכס, ולא כמטבע. כלומר, כל קנייה באמצעות הביטקוין גוררת המרה של הביטקוין למטבע רגיל, ורק לאחר מכן ניתן לרכוש את המוצר או השירות שבחרתם. כך, כל קנייה באמצעות ביטקוין דורשת גם דיווח לרשויות מס, מה שיהווה אי-נוחות כאשר נרצה לבצע קנייה יום-יומית.

נגישות

אחד החסרונות במסחר בביטקוין הוא התחרות שיש לו ברמת הנגישות והנוחות למול פלטפורמות אחרות. אין ספק כי למול הוצאה של מספר מטבעות פיזיים מהכיס ותשלום למען עסקה יומיומית, שימוש בתשלום ע”י ביטקוין הוא כרגע פחות ידידותי למשתמש. יש לזכור, השימוש במטבע צריך להיות נגיש לכולם, לא רק לחובבי קריפטו וחובבי טכנולוגיה.

סכנת אובדן

אסב את תשומת לבכם למקרה של חברת סטייקהאונד אשר תובעת את חברת פיירבלוקס הישראלית בטענה שאיבדה 250 מיליון שקל, כיוון שלא אבטחה מטבעות דיגיטליים שהופקדו אצלה. 

מאות מיליונים הולכים לאיבוד בגלל שלא זוכרים את הסיסמא – ברשת יש מיליארדים רבים שאין להם דורש וכנראה אף פעם לא יימצאו – ביטקוינים אבודים של אנשים שהשקיעו שמו בארנק ולא זוכרים את הסיסמא. סטפן תומאס, מתכנת גרמני שגר ועובד בסן פרנסיסקו שכח את הסיסמא לארנק הדיגיטלי ואיבד 240 מיליון דולר.

בצורה אירונית, לעיתים הביטקוין מאובטח מדי.

לסיכום

למרות שנראה כי יותר ויותר חברות מוכנות לקבל את התשלום תמורת שירותים ומוצרים ע”י ביטקוין – לא סביר כי בעתיד הקרוב הוא יחליף את המטבע שנמצא אצלכם בארנק.

ההערכות כרגע הן שלכל היותר, הביטקוין יהווה מעין דרך נוספת לשלם על שירותים. מצד אחד, לא תרצו לקנות את מקום המגורים הבא שלכם בתשלום בביטקוין, ומצד שני לא תרצו לחכות שכל הבלוקצ’יין יאשר לכם לקנות כוס קפה. אך קיים אמצע בטווח הזה בדמות קניית אלקטרוניקה (טלפון, טלוויזיה וכו’), קניות במכולת, ועוד, אשר יכולים להתבצע תוך שימוש בביטקוין.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *