עורך דין קריפטו

מטבעות דיגיטליים סחפו את העולם בעת האחרונה, אך נושא המיסוי והחקיקה עדיין בחיתוליו ויכול להיות מאוד מבלבל, לכן המון אנשים מחפשים חוות דעת מקצועית, אבל איך בוחרים עורך דין קריפטו שאפשר לסמוך עליו?

נתחיל מהעובדה שאולי אתם כבר יודעים – כל מי שמוגדר תושב ישראל מחויב לדווח על כל פעולות ההמרה, המכירה והעברה של מטבעות וירטואליים שביצע. כאשר גם פעולות פחות נפוצות כגון כריית ביטקוין (או מטבע אחר), קבלת שכר במטבע קריפטו וקבלת תשלומי ריבית, חייבים להיות מדווחים. חייבים להיות הוגנים, שקופים ונבונים בהתנהלות מול רשויות המס. אם אתם לא רוצים לגמור עם אישומים חמורים כמו הלבנת הון עקב הפעילות שלכם כדאי שתדעו מה ואיך צריך לדווח.

מדוע חשוב לדווח?

אמנם נתקלנו לא פעם באנשים שמזלזים בחובה זאת משום מה בכל הנוגע למטבעות הקריפטו מתוך הנחה שגויה שלא יעלו עליהם או סתם מחוסר ידיעה…
אבל כקוראי אתר זה מוטב שתכירו, חוסר בדיווח עשוי לגרור אתכם לחקירות עבירות מס ואפילו הגשת כתב אישום פלילי בגין העלמת מס או עבירת מס אחרת! אז כמובן שכל אחד יש לו את מערכת השיקולים שלו אבל לדעתינו מוטב לא להגיע למקומות האלו בכל מקרה. אנחנו רוצים שהמטבעות שלכם יביאו לכם אושר והנאה ולא כאב ראש.

כך שעליכם לזכור, שאם רכשתם מטבעות דיגיטליים ועתה אתם מבקשים לממשם ו/או ביצעתם בהם פעולות כלשהן של החלפה או המרה בעצם יצרתם ארוע מס.

זה הזמן הנכון לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין מומחה ביטקוין וקריפטו, שידע להנחות אתכם ולהבטיח כי ההתנהלות שלכם חוקית ולגרום לכם לדווח בצורה מלאה ושקופה על כל מה שמתבקש וחייב בדיווח.

אם אתם רוצים שנמליץ לכם על עו"ד קריפטו מעולה, השאירו הודעה כאן ונחזור אליכם בהקדם

סימן שאלה

עורכי דין - יש גם צד חיובי

שימו לב, עורכי הדין הטובים המתמחים בתחום הקריפטו גם ידעו לעשות אופטימיזציה למיסוי שלכם מקריפטו הנדרש על פי דין. אין לזלזל בנקודה זאת, שכן רוב הסוחרים במטבעות משלמים מס הכנסה  עבור פעולות בסיסיות בסדר גודל של 25% מהרווח שנוצר אבל (זה אבל חשוב), הוא יכול להגיע גם עד ל-50% במקרים מסוימים.

מורווח אבל מודאג
מורווח אבל מודאג?

נושא המיסוי נמצא כעת בשלביו הראשוניים יחסית, המדיניות הרגולטורית משתנה כל הזמן ופסקי דין חדשים ומעניינים צצים כל הזמן. בשל כך, מדובר על עניין מאוד מאוד מורכב, אשר אסור לכם להזניח ופשוט להניח ש”יהיה בסדר”. כמו כן, יש עורכי דין רבים שלא מבינים בתחום ומתיימרים להציג עצמם כמומחים, כדאי להימנע מכאלו.

לסיכום, יש חשיבות גדולה בעבודה בצמוד עם עורכי הדין שבאמת מבינים עולם הקריפטו. המלצה זאת תקפה עבור כל שלב בפעילות, מהיום שהמטבעות הופכים להיות נכס בבעלותכם, דרך פעילות הסחר ובטח אם אתם כבר הסתבכתם ונמצאים בהליכי חקירה או תביעה מול רשות המיסים.

חשוב להעזר גם ביועץ מס קריפטו לצורך חישוב אומדן המס הצפוי לנו מבעוד מועד.