5 סיבות מדוע ביטקוין יכול להיות השקעה טובה יותר לטווח ארוך מזהב

תוכן עניינים
קניית מטבעות וירטואליים

תומכי הקריפטו מתייחסים לרוב לביטקוין כ”זהב דיגיטלי”, אבל דווקא עכשיו בתקופה של שוק דובי, בואו נשווה איך מתנהג הביטקוין מול הזהב בטווח הארוך.
התגברות האינפלציה בשיעור הגבוה ביותר ב-40 שנים האחרונות והכלכלה הגלובלית שנראית יותר ויותר גרוע, גרמו לאנליסטים פיננסיים רבים להמליץ ​​על השקעה בזהב כדי להגן מפני תנודתיות וירידה אפשרית בערכו של הדולר האמריקאי.

במשך שנים, סוחרי קריפטו התייחסו לביטקוין כ”זהב דיגיטלי”, אבל האם זה בעצם השקעה טובה יותר מזהב? בואו נסתכל על כמה מהטיעונים הקונבנציונליים שהמשקיעים מציינים כשהם משבחים את הזהב כהשקעה ומדוע ביטקוין עשוי להיות אופציה טובה עוד יותר לטווח ארוך.

שימור ערך

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לקנות זהב וגם ביטקוין היא שיש להם היסטוריה של שמירה על ערכם בתקופות של אי ודאות כלכלית.
עובדה זו תועדה היטב, ואין להכחיש שהזהב מבחינה היסטורית עשה עבודה מעולה בתחום זה. אבל הוא לא תמיד שומר על ערך – גם סוחרי זהב היו נתונים לתקופות ארוכות של ירידות מחירים.
לדוגמה, אדם שקנה ​​זהב בספטמבר 2011 נאלץ לחכות עד יולי 2020 כדי לחזור לתחום הירוק ומי יודע מה יהיה בעתיד.

בהיסטוריה של הביטקוין, מעולם לא לקח יותר משלוש עד ארבע שנים למחירו לחזור ולשבור את שיא כל הזמנים, מה שמצביע על כך שבציר זמן ארוך טווח, ביטקוין יכול לשמש “שומר ערך” טוב יותר עם כי המדגם עדיין מצומצם.

האם ביטקוין יכול להיות גידור אינפלציה טוב יותר?

זהב נתפס באופן היסטורי כגידור טוב מפני אינפלציה מכיוון שמחירו נטה לעלות לצד עליות ביוקר המחיה. אבל, מבט מקרוב על תרשים הזהב בהשוואה לביטקוין מראה שבעוד הזהב זכה לעלייה מתונה של 21.84% בשנתיים האחרונות, מחיר הביטקוין עלה ב-311%.
בעולם שבו יוקר המחיה הכללי עולה מהר יותר ממה שרוב האנשים יכולים להתמודד, החזקת נכס שיכול לעלות מהר יותר מהאינפלציה היא הזדמנות שאסור לוותר עליה.

בעוד שהתנודתיות וירידות המחירים בשנת 2022 היו כואבות, הביטקוין עדיין סיפק יותר אפסייד משמעותי למשקיעים עם אופק זמן רב שנים.

ביטקוין מול זהב בתקופת אי ודאות גיאופוליטית

זהב מכונה לעתים קרובות “סחורת המשבר”, ידוע כי זהב מחזיק בערכו בתקופות של אי ודאות גיאופוליטית, שכן ידוע שאנשים משקיעים בזהב כאשר המתיחות בעולם עולה.

עם זאת:

– סקוט המפסטד (@scottytrip1) 22 באפריל, 2022
לרוע המזל עבור אנשים הממוקמים באזורי סכסוך או אזורים אחרים הכפופים לחוסר יציבות, נשיאת חפצים יקרי ערך היא הצעה מסוכנת, כאשר אנשים נתונים לתפיסת נכסים וגניבה.

ביטקוין מציע אפשרות בטוחה יותר לאנשים במצב זה מכיוון שהם יכולים לזוז ולנסוע ללא חשש לאבד את הכספים שלהם. ברגע שהם מגיעים ליעדם, הם יכולים לשלוף את הארנק האלקטרוני ולקבל גישה לעושר שלהם.

האופי הדיגיטלי של הביטקוין והזמינות של מספר רב זירות מסחר בינלאומיות בכל כך הרבה מדינות כמו: בינאנס, קראקן וצ’יינג’לי מספקים הזדמנות פשוטה יותר להזיזו ממקום למקום בעת משבר.

איש על יד טנק

הדולר ממשיך לאבד מערכו

דולר ארה”ב היה חזק בחודשים האחרונים, אבל זה לא תמיד המצב. בתקופות שבהן ערכו של הדולר יורד מול מטבעות אחרים, ידוע כי משקיעים נוהרים לזהב ולביטקוין.

אם מדינות שונות ימשיכו לגוון את תיק ההשקעות שלהן, יכולה להיות כמות משמעותית של דולרים שיצאו למכירה, אבל הכספים האלה לא יושקעו בקובם במטבעות חלשים יותר.

אמנם זהב היה הנכס הרצוי במשך אלפי שנים, אבל הוא לא נמצא בשימוש נרחב או מקובל בחברה הדיגיטלית המודרנית שלנו ורוב האנשים בדורות הצעירים מעולם לא ראו אפילו מטבע זהב באופן אישי.

עבור קבוצות אלה, ביטקוין מייצג אפשרות מוכרת יותר שיכולה להשתלב באורח החיים הדיגיטלי והוא גם קל לאחסון בארנק אלקטרוני.

ביטקוין הוא בעל אספקה מוגבלת

משקיעים ומומחים פיננסיים רבים מצביעים על מחסור ואספקה ​​של זהב בעקבות שנים של ירידה בייצור כסיבה לכך שהזהב הוא השקעה טובה.

עשויות לחלוף חמש עד עשר שנים עד שמכרה חדש יגיע לייצור, כלומר, גידול מהיר בהיצע אינו סביר והבנקים המרכזיים האטו משמעותית את קצב מכירת הזהב מ-2008.

עם זאת, ההערכה היא שעדיין יש יותר מ-50,000 טונות מטרי זהב באדמה, שכורים יאיצו בהתלהבות את הפקתו במקרה של עליית מחירים משמעותית.

זהב לעולם לא יגיע לארץ המובטחת של ‘מחסור אמיתי’. ככל שהמחיר גבוה יותר, כך הוא נכרה יותר, ובכך מגדיל את ההיצע, אשר מוריד את המחיר.

— DeepSee-er (@ErDeepsee) 7 במרץ 2022
מצד שני, לביטקוין יש היצע קבוע של 21 מיליון BTC שייוצר אי פעם, וההנפקה שלו מתרחשת בקצב ידוע. האופי הציבורי של בלוקצ’יין הביטקוין מאפשר לדעת ולאמת את מיקומו של כל ביטקוין.

אין שום דרך באמת לאתר ולאמת את כל היצע הזהב על כדור הארץ, כלומר, ההיצע האמיתי לעולם לא ייוודע באמת. בגלל זה, ביטקוין מנצח בנקודה הזאת, הודות לוודאות שנגזרת מכמותו המוגבלת וקצב כריית הביטקוין ידוע אף הוא. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
קראקן לוגו
מדריך: בורסת קראקן (Kraken)

קראקן היא בורסת מטבעות קריפטוגרפיים מובילה וותיקה שפועלת עוד משנת 2011, שמאפשרת קנייה, מכירה והחלפה של רשימה ארוכה של עשרות

נאו לוגו
מטבע נאו | NEO (NEO) | סקירה [2022]

ניאו מציגה את עצמה כמערכת אקולוגית “צומחת ומתפתחת במהירות” שמטרתה להפוך את הבסיס לדור הבא של האינטרנט – כלכלה חדשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *