סם בנקמן פרייד מאמין בנחיצות הבלוקצ’יין בחברה העתידית

תוכן עניינים
בלוקצ'יין

בעוד שהמבקרים מטילים ספק בנחיצות תעשיית הקריפטו וטכנולוגיית הבלוקצ’יין במהלך תקופת המשבר האחרונה, אחת מדמויות הקהילה הבולטות ביותר, מנכ”ל בורסת FTX סם בנקמן פרייד, פירסם כמה נקודות המבססות את מעמדה של בלוקצ’יין כטכנולוגיה של המחר.

סם בנקמן פרייד למי שלא מכיר הוא מיליארדר צעיר הודות לעסקי הקריפטו ולמרות זאת הוא מנהל אורח חיים צנוע, נוסע על טויטה קורולה, חי עם שותפים, והוא משקיע את כל מרצו והונו במציאת אפיקי תרומה מועילים ככל הניתן לאנושות כפי שתואר גם בערוץ היוטיוב של נאס דיילי:

בכל אופן, בציוץ בטוויטר הוא פירט מקרי שימוש בבלוקצ’יין והסביר כיצד חלק מהתעשיות יכולות להפיק תועלת משילוב הטכנולוגיה. לפי היזם הצעיר, טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לפשט תשלומים, לפתור פגמים בבורסה ולחולל מהפכה במדיה החברתית.

בנקמן פריד אמר שיש בעיות רבות סביב תשלומים חוצי גבולות. מנכ”ל FTX הציג מספר דוגמאות שהדגישו זמני המתנה ארוכים ומתווכים שהופכים את העמלות גבוהות בצורה מגוכחת ולעיתים מוסיפים אי ודאות לעסקאות.

לדבריו הבלוקצ’יין פותר את הבעיה ארוכת השנים הזו בתחום הפיננסים על ידי החלפת התהליך המסורתי הארוך בתהליך פשוט בן שלושה שלבים:

  1. יצירת ארנק דיגיטלי שולח
  2. יצירת ארנק דיגיטלי מקבל
  3. העברת מטבעות הקריפטו בין הארנקים 

בנקמן פריד טען כי הדבר מבטל את זמן ההמתנה, מחליף את מבנה העמלות ופותר את גורם אי הוודאות. מלבד זאת, מנכ”ל FTX גם ציין כי הבלוקצ’יין יכול לשנות את כל תהליך המסחר במניות שיש לו כיום הרבה פגמים.

הוא אמר שהמניות צריכות להפוך לטוקנים. מה שיאפשר במקום לחכות המון זמן ולהשתמש במתווכים, פשוט להחליף אסימון AAPL באסימון USD בבלוקצ’יין. מה שייקח בערך 10 שניות ועולה כ-0.0002 דולר בעמלות. 

היזם אף ציין כי המדיה החברתית מבודדת. למה הוא מתכוון? בחזונו הוא רואה את כיצד הבלוקצ’יין יכול להפוך את המדיה החברתית ליותר פעולה הדדית בין המשתמש לפלטפורמה, ולאפשר העברת הודעות ותוכן על פני פלטפורמות שונות באופן חלק וקל. 

רוצים להכיר ללמוד עוד על הנושא? כנסו למאמר שלנו בנושא הבלוקצ’יין להכיר טוב יותר את השימוש בו בתעשיות השונות. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *