מסחר יומי בקריפטו – מדריך למתחילים

תוכן עניינים
נרות יפניים

מסחר יומי הוא אחת מאסטרטגיות המסחר הנפוצות ביותר. סוחרים יומיים פעילים ברוב השווקים הפיננסיים, כגון מניות, מט”ח, סחורות, וכמובן שווקי מטבעות קריפטו. אבל האם מסחר יומי במטבעות קריפטו הוא רעיון טוב עבורכם? איך סוחרים יומיים מרוויחים כסף? האם כדאי להתחיל במסחר יומי?

למרבה הצער, אין לנו תשובה אחת נכונה לשאלות הללו, אבל מאמר זה יסביר את מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מתחילים לסחור מסחר יומי בקריפטו.

מהו מסחר יומי?

מסחר יומי הוא אסטרטגיית מסחר הכוללת כניסה ויציאה מפוזיציות באותו יום מסחר. מכיוון שהמסחר מתרחש באותו יום, אסטרטגיה זו עשויה להיקרא גם מסחר תוך יומי. המטרה של סוחרי יום היא להשתמש באסטרטגיות מסחר תוך-יומי כדי לנסות ולהרוויח משינויים במחירים של מכשיר פיננסי.
המונח “סוחר יומי” מקורו בבורסה, שם המסחר פתוח רק במהלך ימי העסקים בשבוע. בהקשר זה, סוחרי יום לעולם לא משאירים פוזיציות פתוחות למשך הלילה מכיוון שהם שואפים לנצל את תנועות המחירים שחלו באותו יום מסחר.

איך סוחרי יום מרוויחים כסף?

לסוחרים יומיים מצליחים יש הבנה עמוקה של השוק והרבה ניסיון. סוחרי יום ישתמשו בדרך כלל בניתוח טכני (TA) כדי לזהות הזדמנויות מסחר. בדרך כלל הם ישתמשו בנפח, במחיר המניה, בדפוסי תרשים ובאינדיקטורים טכניים כדי לזהות נקודות כניסה ויציאה טובות לעסקאות. כמו בכל אסטרטגיית מסחר, ניהול סיכונים הוא חיוני להצלחה במסחר יומי.

מכיוון שאירועים בסיסיים הגורמים לשינויים בשוק עשויים להימשך זמן רב, ייתכן שסוחרי יום לא יהיו מעוניינים לבצע ניתוח בסיס (FA) בכדי להעריך את הערך של אותה מניה. למרות זאת, ישנם כמה סוחרי יום שמבססים את האסטרטגיה שלהם סביב “מסחר לפי החדשות”. זה כרוך במציאת נכסים עם נפח מסחר גבוה הודות להודעה או ידיעה שהתפרסמה לאחרונה וניצול הזינוק הזמני שלה בפעילות המסחר.

 

סוחרי יום שואפים להרוויח מהתנודתיות בשוק. ככאלה, נפח ונזילות הם חיוניים למסחר יומי. אחרי הכול, סוחרי יום צריכים נזילות טובה כדי לבצע עסקאות מהירות. זה נכון במיוחד כאשר מדובר ביציאה ומכירת מניה. לקריסה גדולה בעסקה אחת בלבד יכולה להיות השפעה הרסנית על חשבון המסחר של סוחר יומי. זו הסיבה שסוחרי יום בדרך כלל יסחרו בשוק נזיל מאוד.

סוחרי יום מסוימים יסחרו רק בשוק אחד, כגון BTC/USDT. אחרים ייצרו רשימת מעקב המבוססת על תכונות טכניות או בסיסיות (או שניהם) ויבחרו באיזה מכשיר פיננסי לסחור מתוך רשימה זו.

המרה לקריפטו

אסטרטגיות מסחר יומי

סקלפינג

סקלפינג זו אסטרטגיית מסחר נפוצה מאוד בקרב סוחרים יומיים. מדובר במהלכים המנצלים מניות בעלות מחירים נמוכים המתרחשים במסגרות זמן קצרות. אלה יכולים להיות פערים בנזילות, מרווח הצעות מחיר וחוסר יעילות אחרות בשוק.

אנשים המשתמשים בשיטת הסקלפינג לעיתים קרובות יסחרו בטווח מסוים או יסחרו בחוזים עתידיים כדי לשפר את התוצאות שלהם באמצעות מינוף. מכיוון שיעדי התשואה באחוזים נוטים להיות קטנים יותר, פוזיציות מסחר גדולות יותר הן הגיוניות יותר. למעשה, זה נכון בדרך כלל עבור רוב אסטרטגיות המסחר היומי.

עם זאת, מסחר עם מינוף לא אומר שעקרונות ניהול סיכונים יוצאים מהתמונה. סוחר מוצלח בסקלפינג יהיה מודע לדרישות הטווח ויפעל בהתאם לכללי גדלי הפוזיציות הנכונים. אמנם הסיכון הוא לא גבוהה כמו בהונאות קריפטו.

סוחרים בשיטת סקלפינג עשויים להשתמש באסטרטגיות כגון ניתוח יומן ההוראות, נפח המסחר, ואינדיקטורים טכניים רבים נוספים כדי להגדיר את נקודות הכניסה והיציאה שלהם עבור עסקאות בודדות. עם זאת, בשל ביצוע הסחר המהיר והסיכון הגבוה, סקלפינג בדרך כלל מתאים יותר לסוחרים מיומנים. בנוסף, בשל השימוש הנרחב במינוף, כמה עסקאות רעות עלולות לפוצץ במהירות את חשבון המסחר.

מסחר בטווחים

מסחר בטווחים זו אסטרטגיה פשוטה הכוללת במידה רבה ניתוח תרשים נרות והסתכלות על רמות תמיכה והתנגדות. כפי שהשם מרמז, סוחרי טווח מחפשים טווחי מחירים בתוך מבנה השוק ויוצרים רעיונות מ-סחר המבוססים על טווחים אלה. לדוגמה, אם המחיר נע בין רמת התמיכה להתנגדות, סוחר טווח יכול לקנות את המניה כשהיא בטווח התמיכה ולמכור כשהיא בטווח ההתנגדות. דרך אחרת בה הוא יכול לפעול, זה למכור את המניה בשורט כשהיא בטווח ההתנגדות ולצאת בטווח התמיכה.

הרעיון של מסחר בטווחים מבוסס על ההנחה שקצוות הטווח יחזיקו כתמיכה והתנגדות עד שהטווח ישבר. משמעות הדבר היא שסביר להניח שהקצה התחתון של הטווח ידחוף את המחיר למעלה, בעוד שהקצה העליון של הטווח ידחוף את המחיר מטה.

 

עם זאת, ככל שהמחיר נושק יותר זמן בגבולות התמיכה או ההתנגדות, כך גדל הסיכוי שהטווח ישבר. זו הסיבה שסוחרי טווח תמיד יערכו לקראת הסיכוי שהשוק יוכל לפרוץ מהטווח. בדרך כלל, משמעות הדבר היא קביעת נקודת עצירה בנקודה בה הפריצה מהטווח תתקיים.

מסחר בטווח זו אסטרטגיה פשוטה יחסית ויכולה להתאים למתחילים. זה דורש הבנה טובה של תרשימי נרות, טווחי תמיכה והתנגדות, ויכול להיות כרוך באינדיקטורים של מומנטום כמו RSI או MACD.

נרות יפניים

מסחר בתדירות גבוהה (HFT)

מסחר בתדירות גבוהה הוא סוג של אסטרטגיית מסחר אלגוריתמית המשמשת בדרך כלל סוחרים כמותיים. זה כרוך בפיתוח אלגוריתמים ובוטי מסחר שיכולים להיכנס ולצאת במהירות מפוזיציות רבות בפרק זמן קצר. כמה קצרים טווחי הזמן האלה? ברמת אלפיות השנייה. יתרון של כמה אלפיות השנייה עבור חברת מסחר בתדירות גבוהה עשויות לספק יתרון משמעותי על פני חברות אחרות.

ניתן ליצור אלגוריתמי HFT כדי ליישם אסטרטגיות מורכבות ביותר. בעוד שמסחר בתדירות גבוהה עשוי להיראות כמו אסטרטגיית מסחר יומית מפתה, זה הרבה יותר מסובך ממה שזה נראה. מסחר בתדירות גבוהה כולל הרבה אלגוריתמים של בדיקות מקיפות, ניטור ושינויים כדי להתאים את עצמם לתנאי השוק המשתנים ללא הרף. אז אם אתם חושבים שאתם יכולים פשוט לשבת בחיבוק ידיים בזמן שבוט מסחר עושה את כל העבודה עבורכם, זה כנראה מנותק מהמציאות.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שמסחר בתדירות גבוהה הוא תחום די אקסקלוסיבי. ככזה, קשה להשיג מידע איכותי עבור הציבור הרחב. למה? ובכן, זה די פשוט. אם חברות מסחר מצליחות וקרנות יתחילו לחלוק את אסטרטגיות המסחר בתדירות הגבוהה שלהן עם משקיעים בודדים, האסטרטגיות הללו לא יעבדו יותר. כמו כן, ישנה נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון כשמדובר בבוטים למסחר. אם מישהו בנה בוט מסחר רווחי, למה שהוא לא פשוט ישתמש בו במקום למכור אותו? זו הסיבה שעליכם להיות זהירים במיוחד כשאתם חושבים על רכישת בוט מסחר בתדירות גבוהה.

פיתוח בוטים של HFT דורש הבנה של מושגי שוק מתקדמים לצד ידע משמעותי במתמטיקה ומדעי המחשב. לכן זה מתאים יותר לסוחרים מתקדמים [1]. 

איך מתחילים לסחור במסחר יומי במטבעות קריפטו?

אז, החלטתם שאתם רוצים לנסות מסחר יומי במטבעות קריפטו. איפה כדאי להתחיל?

אתם יכולים לקרוא איך מתחילים אצלנו בבלוג. אנחנו מסבירים על כל מה שאתם צריכים לדעת על מסחר, יחד עם כמה טיפים למשקיעים מתחילים. אם אתם מרגישים בנוח עם המושגים הבסיסיים, אתם יכולים לעשות מסחר בנייר (מסחר דמו) בפלטפורמת המסחר של Binance Futures. כך תוכלו לבדוק תחילה את מערכת המסחר שלכם מבלי להסתכן בכסף אמיתי.

אבל מהי פלטפורמת המסחר המקוונת הטובה ביותר למסחר יומי במטבעות קריפטו? ובכן, אנחנו לא יכולים להחליט בשבילכם, אבל המערכת של Binance מציעה מאות צמדי שוק, מסחר בטווחים, חוזים עתידיים רבעוניים, מטבעות ממונפים, נתוני שוק בזמן אמת ועוד הרבה יותר. פשוט עברו אל Binance, המירו את מטבע הפיאט שלכם למטבע קריפטו, והתחילו לסחור מיד.

האם כדאי לי להתחיל לסחור במסחר יומי לפרנסתי?

מסחר יומי יכול להיות אסטרטגיה רווחית מאוד, אבל יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים. מכיוון שמסחר יומי דורש קבלת החלטות מהירה וביצוע מהיר, זה יכול להיות מלחיץ מאוד ותובעני מאוד. מסחר יומי יכול גם להיות מסוכן למדי ודורש הבנה מקיפה וטובה של השוק. באופן טבעי, זה גם ידרוש מכם להסתכל על מסכים במשך זמן ממושך.

האם אתם מסוגלים להתמודד עם כל המשקל הזה על הכתפיים שלכם תוך פוטנציאל להפסיד כסף? תצטרכו לחשוב טוב אם מסחר יומי מתאים למטרות ההשקעה האישיות שלכם ולסגנון האישיות שלכם.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן