מטבע צ’יליז | Chiliz (CHZ) | סקירה [2022]

תוכן עניינים
chz

צ׳יליז הוא המטבע הדיגיטלי המוביל לספורט ובידור על ידי ספקית הטכנולוגיה הפיננסית אשר בסיסה במלטה. היא מפעילה את Socios , פלטפורמת הבידור והספורט המבוססת בלוקצ’יין אשר מאפשרת למשתמשים להשתתף בניהול מותגי הספורט האהובים עליהם. אסימוני מעריצים מרובים שנוצרו על ידי Socios. com הם דוגמה לכך. עבור מועדוני ספורט והתאחדויות, אסימוני אוהדים מציעים דרך להתחבר עם המעריצים שלהם וליצור מקורות הכנסה חדשים.

 לדוגמה, אוהדים יכולים להשתתף ולהשפיע על החלטות הקשורות למועדון באמצעות שאלונים וסקרים, כמו למשל, מסרים שירשמו על גבי סרט הקפטן. החברה שואפת לגשר על הפער בין אוהד פעיל לאוהד פסיבי. צ’יליז פיתחה שותפויות עם כמה ממועדוני הספורט הגדולים בעולם: ברצלונה, מנצ’סטר סיטי, יובנטוס טורינו ופריז סן ז’רמן. היא גם מתגאה בשותפויות עם UFC וכמה נוספים. על ידי רכישתש CHZ, האוהדים מקבלים גישה לאסימוני אוהדים שונים ובכך פשוטו כמשמעו מקבלים חלק מנייתי במועדון שלהם.

מי הם המייסדים של צ'יליז Chiliz (CHZ)?

צ׳יליז הוקמה על ידי אלכסנדר דרייפוס, המנכ”ל הנוכחי שלה. לדרייפוס יש ניסיון של למעלה מ-20 שנה בהקמת ופיתוח חברות מבוססות אינטרנט. לדוגמה, הוא פיתח את Webcity, מדריך טיולים אינטראקטיבי, ואת Winamax וצ’יליפוקר, שניהם פרויקטים של פוקר מקוון, לפני שהקים את צ׳יליז בשנת 2017. המטרה המפורשת שלו עם החברה היא “לעבוד קשה יותר מאי פעם על המשימה שלנו לבסס באופן מלא את ״אסימוני אוהדים״ ככלי מעורבות אוהדים אולטימטיבי וכיוצר מקור הכנסות חדש ועוצמתי לתעשיית הספורט.” החברה מתבלטת בהתרחבות האגרסיבית של אסימוני אוהדים שלה, שהשיגה הרשמות ממעצמות כדורגל אירופיות רבות, אך גם ממועדונים קטנים יותר.

מה הופך את Chiliz (CHZ) לייחודי?

לכל ארגון ספורטיבי המשתמש בטכנולוגיית צ׳יליז יש היצע מוגבל של אסימוני אוהדים המוצעים ב-FTO ראשוני (הנפקת אסימון אוהדים). אסימונים אלו מוצעים על בסיס כל הקודם זוכה, כאשר מחיר פתיחה ושווי השוק המדולל במלואו נחשפים על ידי צ׳יליז מראש. אסימון הCHZ המקורי משמש לרכישת אסימוני אוהדים ומשמש כמטבע הפנימי של הפלטפורמה. לאחר מכן אוהדים יכולים להצביע בפלטפורמת Socios עם אסימוני האוהדים שלהם, תהליך שמתאפשר באמצעות חוזים חכמים. המועדונים קובעים את כמות ההשפעה שיש לאוהדים. החלטות יכולות לנוע מעיצובי חולצה חדשה ועד החלטה על משחקי קבוצה במשחקי ידידות.

chz

צ׳יליז הייתה חלוצת ההשתתפות הישירה של חובבי ספורט ממוצעים בתהליך קבלת ההחלטות של מועדונים וארגונים. החברה יוצרת כל הזמן דרכים חדשות למעורבות נוספת של אוהדים, עם הקמת קמפוס הבלוקצ׳יין של צ׳יליז, חממת קריפטו בבעלות פרטית המתמקדת בהאצת אימוץ טכנולוגית בלוקצ’יין ברחבי אסיה ואירופה כדוגמה. החברה מעריכה כ-10% מהפוטנציאל שלה, למרות העובדה שכנראה יהיו לה 80-100 צוותים כחלק מהרשת שלה עד סוף 2021.

כמה מטבעות Chiliz (CHZ) יש במחזור?

צ׳יליז הושק באוקטובר 2018 ברשת אתריום. ההיצע הכולל של CHZ הוא 8.8 מיליארד, ומופץ לתורמים מוקדמים ללא מכירות ציבוריות מעבר למה שהיה זמין דרך הבורסות. התפלגות האסימונים היא כזאת:

 15% – רכישות אסטרטגיות

  5% – צוות

 7% –  משקיעי הקמה

 3% – ועד מייעץ

  15% – שיווק

 20% –  עתודת בסיס משתמשים

 34.5% –  מכירת אסימון

 בתחילה, CHZ הושק כאסימון ERC-20, אך מאוחר יותר הוא תוכנן גם כדי להיות תואם BEP-2, בעל התפקיד של Binance Launchpool בשחרור אסימוני אוהדים כחלק משותפות אסטרטגית. CHZ זמין גם כאסימון TRC-20 בבלוקצ׳יין של Tron.

כיצד מאובטחת רשת Chiliz?

CHZ זמין במספר רשתות בלוקצ’יין, כגון אתריום, הרשת החכמה של בינאנס ו-Tron. אסימוני אוהדים מוטבעים על ה Socios sidechain  עם מנגנון בקרת קהל קנייני, כך שהאוהדים נמצאים בסביבה מוגנת ומצביעים רק בסקרים ציבוריים מבוקרים. ה-sidechain משתמש במנגנון קונצנזוס של הוכחת סמכות. הוכחת סמכות משמשת בעיקר ארגונים פרטיים שיש להם בלוקצ’יין סגורים ורק משתמשים בתוך המערכת האקולוגית שלהם יכולים להשתתף. הוא פחות מבוזר ממנגנוני קונצנזוס אחרים, אך ניתן להרחבה בקלות ומאובטח מאוד, מה שהופך אותו הבחירה האידיאלית ל-sidechain. אסימון CHZ נבדק על ידי Certik.

היכן ניתן לקנות Chiliz (CHZ)?

CHZ זמין בבורסות Binance, Changelly, Coinbase, FTX ובורסות רבות אחרות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *