מטבעות הקריפטו הפופולריים ביותר השבוע: XTZ, SOL, ADA, DOGE, SHIB

תוכן עניינים
תשלום-בביטקוין

שוקי המטבעות הקריפטו צנחו ביום שישי לשפל של שבועיים בעקבות נתוני האינפלציה בארה”ב שוברי השיאים שמעלים את הסבירות שהפד ימשיך בהעלאות ריבית אגרסיביות לאורך כל ספטמבר. שווי השוק הכולל של מטבעות קריפטוגרפיים היה האחרון בסביבות 1,17 טריליון דולר ביום שבת, לאחר ירידה של למעלה מ-4.0% מקרוב ל-1.23 טריליון דולר ביום שישי.

איך הפעילות הכלכלית בתוך ארה"ב משפיעה על הקריפטו?

הקצב של האינפלציה השנתית בארה”ב על פי מדד המחירים לצרכן עלה במפתיע לשיא חדש של ארבעה עשורים! לרמה של 8.6% במונחים שנתיים במאי. הסוחרים הגיבו לנתונים בכך שהגדילו את ההימור שלהם שהפד יעלה את הריבית ב-50 נקודות בסיס נוספות בספטמבר, לאחר שתי העלאות ריבית של 50 נקודות צפויות ביוני (בפגישה בשבוע הבא) וביולי.

כאשר השווקים מאמינים שהריבית תעלה, הדבר מעלה את תשואות האג”ח הממשלתיות בארה”ב, מה שבאמת קרה ביום שישי, כאשר התשואה לאג”ח ל-10 שנים בארה”ב זינקה לשיא רב שנתי סביב 3.20%. מטבעות קריפטו נוטים להיות בעלי מתאם שלילי לתשואות האג”ח בארה”ב, בהתחשב בכך שעליית תשואות מייצגת עלייה בריבית “נטולת סיכון” (כפי שאחזקת אג”ח מתיימרת להיות).

בינתיים, הדולר האמריקני התחזק חזק ביום שישי מול סל המטבעות, תופעת לוואי נוספת של ציפיות השווקים להעלאת ריבית אגרסיבית יותר מצד הפד. זה מייקר את המטבעות הקריפטו הנקובים בדולר ארה”ב עבור קונים בינלאומיים, ובכך מקטין מעט את הביקוש. כתוצאה מכך, גם למטבעות קריפטוגרפיים יש מתאם שלילי לשער הדולר באופן עקבי.

לבסוף, הציפיות להידוק אגרסיבי יותר של הפד מעמידים את המניות בארה”ב, שעמן היה למטבעות קריפטוגרפיים מתאם חיובי בחודשים האחרונים, בלחץ ומוביל לירידת ערכן. מניית מדד נאסד”ק 100 ירדה ב-3.5% ביום שישי, וסיימה את השבוע בירידה של כ-5.7%.

השפעות על ביטקוין ואתריום

הביטקוין נסחר לאחר מכן ב-29,000 דולרים הנמוכים בשבת, לאחר שירד בחזרה אל מתחת לממוצע הנע של 21 הימים שלו ביום שישי, קרוב לרמה של 30,000 דולר. ברמות הנוכחיות של כ-29,300 דולר, שווי השוק של ביטקוין הוא כ-560 מיליארד דולר.
המטבע הקריפטוגרפי השני בגודלו בעולם האתריום נסחר לאחרונה בממוצע בשווי של 1,600 דולר, לאחר שביום שישי ירד לשפל חדש השנה, וחזר כל הדרך אל שוויו במרץ 2021. ברמות מחירים הנוכחיות מעט מעל 1,650 דולר, לאתריום שווי שוק של קרוב ל-200 מיליארד דולר.

מחוץ לשני הגדולים, 5 האלטקוינס הפופולריים ביותר של השבוע היו:

טזוס (XTZ)

לפי אתר האינטרנט Lunarcrush [1] לניתוח מודיעין חברתי של מטבעות קריפטוגרפיים, ציון הדומיננטיות החברתית של טזוס קפץ ל-3.7% נכון לשבת מקרוב ל-2.0% מוקדם יותר השבוע. הקפיצה בעניין הגיעה לאחר ש-Tether הודיעה שהשיקה את ה-Stablecoin USDT המוצמד ל-USD בגיבוי מלא ב-Tezos blockchain, מהלך שלדברי פרשני שוק הקריפטו יפתח הזדמנויות חדשות של פיננסים מבוזרים (Decentralized Finance) בתוך האקו סיסטם של Tezos.

המטבע הקריפטוגרפי בדרך לסגור את השבוע בצורה חיובית עם עליות של קרוב ל-5.0%. זהו מצבו של המטבע כעת:

סולנה (SOL)

לאחר שהחלה את השבוע עם ציון דומיננטיות חברתית של כ-1.7% ב-Lunarcrush, נראה שסולנה אמורה לסיים את השבוע עם ציון קרוב יותר ל-7.5%. המפתחים של סולנה הכריזו השבוע על קרן של 100 מיליון דולר לתמיכה בפרויקטי קריפטו בדרום קוריאה.

במונחים של מחיר המטבע נסחר לאחרונה בסביבות $37.50 ביום שבת, לאחר שנפל ביום שישי במקביל לשווקים כולם, אם כי בינתיים נמנע מנקודת השפל של השבוע שעבר ב-35 דולר.

קרדנו (ADA)

נראה כי קרדנו אמור לסיים את השבוע עם ציון דומיננטיות חברתית ב-Lunarcrush של כ-2.7%, עלייה של כ-1.6% לעומת השבוע שעבר. למרות תנאי שוק מאקרו/קריפטו קשים יותר, המחיר של המטבע עלה כבר שבוע שני ברציפות החל משבת. המטבע הקריפטו נסחר לאחרונה בסביבות 0.60$, עלייה של כ-6.5% בשבוע לאחר עלייה של כמעט 18% בשבוע שעבר.

סוחרי קריפטו ייחסו את ההיפוך האחרון לפחד מהחמצה (FOMO) לפני ה-Vasil Hardfork המצופה מקרדנו בהמשך החודש, שאמור לספק כמה שדרוגים משמעותיים.

דוג'קוין (DOGE)

ל-memecoin האהוב היה ציון דומיננטיות חברתית של כ-2.5% בשבת, מעט השתנה מהזמן הזה בשבוע שעבר. אבל זה לא הספיק כדי להגן על הדוג’קוין מפיחות נוסף, כאשר המטבע הקריפטוגרפי ירד ב-5.8% נוספים בשבוע נכון לשבת, מה ששם אותו על מסלול להפסד שבועי שישי ברציפות. כאשר המטבע הקריפטוגרפי נסחר כעת בסביבות 0.076 דולר.

שיבא (SHIB)

שיבא המתאר את עצמו כ”רוצח הדוגקוין”, ראה את ציון הדומיננטיות החברתית שלו ב-Lunarcrush עולה לכ-2.0% נכון ליום שבת מסביבות ה-1.3% בשבוע שעבר. אבל כמו אחיו הגדול, היה ל-SHIB שבוע קשה, כשירד ביותר מ-5.0% לקצת מעל 0.000010 דולר לאסימון, מה ששם אותו על מסלול של שבוע שמיני ברציפות צבוע באדום.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן