מחיר הביטקוין עולה לשיא של 5 חודשים – מעל 54 אלף דולר

תוכן עניינים
ביטקוין עולה

השוק כרגע שוורי ביותר, הביטקוין רשם עלייה של 25% במהלך חודש אוקטובר בלבד.
המטבע המטבע הגדול ביותר בעולם, זינק לכ-54 אלף דולר עד לערכו הגבוה ביותר מזה כמעט חמישה חודשים, בעקבות השפל של החודשים הקודמים.

בזמן כתיבת השורות הוא ב -54,220 דולר, עלייה של 8.7% במהלך 24 השעות האחרונות. זה היה המחיר הגבוה ביותר מאז 12 במאי, לפני שההתנגדות מצד סין (שמנסה לדחוף את המטבע המקומי שלה) וחדשות שליליות אחרות הורידו את המחיר אל אזור ה -30,000 דולר. להזכירכם, בפברואר, מחיר הביטקוין הגיע לשיא של כל הזמנים קרוב ל -65 אלף דולר.
הראלי האחרון דחף את שווי השוק של הביטקוין לערך של מעל טריליון דולר.

שיפור הסנטימנט כלפי הביטקוין

המומנטום כרגע בהחלט חיובי. בחודשים יוני ויולי הביטקוין נסחר בין 30,000 ל -40,000 דולר, ולאחר מכן באוגוסט וספטמבר המחיר הסתדר בטווח שבין 40,000 ל -50,000 דולר.
המצב השתפר משמעותית במהלך השבוע הראשון של אוקטובר, מה שמעיד על התרחקות מהבהלת השוק של החודשים האחרונים. הקפיצה של ביטקוין של יותר מ -10,000 דולר רק מאז ה -1 באוקטובר מסתיימת ברווח של 25% כבר החודש.

“אם השוורים מחפשים נקודה מאתגרת, אז התחנה הבאה היא 60,000 $, ואם הם לא ימצמצו אי אפשר יהיה לעצור אותם, אז הביטחון רק יגדל”, אומר מאט בלום, מנהל מכירות עולמי בחברת הנכסים הדיגיטליים Eqonex, ביום רביעי בניוזלטר.

על פי אנליסטים בבורסת מטבעות הקריפטו קראקן, הרבעון הרביעי היה מבחינה היסטורית הטוב ביותר בביטקוין, עם תשואה ממוצעת של 119% החל משנת 2011. בשנה שעברה המחיר כמעט שילש ברבעון הרביעי.

דניס וינוקורוב, ראש המחקר בחברת סינרגיה קפיטל, ייחס את הקפיצה האחרונה לאמירתו של יו”ר רשות ניירות ערך ובורסה (SEC), גרי גנסלר, לקונגרס ביום שלישי כי ה- SEC אינו מתכוון לאסור מטבעות קריפטוגרפיים.

“גנסלר אולי נראה מאוד אנטי-קריפטו, אבל הוא לא כאן כדי להרוג קריפטו”, אמר וינוקורוב.

הביטקוין עמיד יותר מנכסים אחרים

השווקים המסורתיים נאבקים בסביבה המקרו -כלכלית הנוכחית עם ירידת מחירי המניות, משבר אנרגיה פוטנציאלי ופחדים מפני הפסדים בענף הנכסים הסיני.

“השווקים הגלובליים הולכים ומתדרדרים”, בין היתר בשל החשש מפני משבר פיננסי אפשרי שנגרם כתוצאה ממצוקות פירעון חובות אצל מפתח הנדל”ן הסיני אוורגרנדה, כתבו האנליסטים של קראקן בדו”ח חודשי.
זה אולי אומר ש”ביטקוין הופך לחסין יותר נגד משברי השוק המסורתיים”, על פי הדו”ח.

 

קופסת ביטקוינים מדומים

חיזוק דומיננטיות הביטקוין

יחס הדומיננטיות של הביטקוין, המודד את שווי השוק שלו ביחס לשווי השוק הכולל של הקריפטו, עלה לכ -44%, מהשפל של כ -40% בחודש שעבר. העלייה ביחס הדומיננטיות משקפת את הביצועים האחרונים של הביטקוין לעומת מטבעות קריפטוגרפיים חלופיים (altcoins) – מגמה שחלק מהאנליסטים מצפים שתמשיך לאורך הרבעון הזה.

“הייתה פעילות ענפה, נוספו נקודות רכישה חדשות לביטקוין, ובהסתכלות על התפתחותהמחיר אנו מצפים לראות שיא חדש בכל הזמנים בשבועות הקרובים”, כתב פנקאג ‘בלאני, מנכ”ל Delta Exchange [1].
מעניין יהיה לעקוב אחר ההתפתחות שכן מדובר בהיפוך מגמה של החודשים האחרונים במהלכם האלטקוינס הציגו באופן עקבי ביצועים גבוהים מהביטקוין.
הצצה אל שוק האלטקוינס מגלה ששווי השוק של אתריום ממשיך לעלות ומאוד דומיננטי. מגמות התקופה האחרונה כגון התפתחות העצומה של שוק ה-NFT ומימוש מגוון פרויקטים של מימון מבוזר (DeFi) ויישומי בלוקצ’יין אחרים סייעו לדחוף את את הסברה שהאתריום ימשיך לצמוח ובעל מנועי צמיחה איתנים, כך על פי דו”ח של CoinDesk Research.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
טלפון נייד
צ’יינג’לי (Changelly) המדריך המלא

צ’יינג’לי (Changelly) הוא חלפן מטבעות דיגיטליים שהגיח בשנת 2016 במטרה להקל על תהליך המרת מטבעות דיגיטליים וקנייתם. הוא נותן אפשרויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן