מחיר ביטקוין יורד אל מתחת ל-20 אלף דולר. משבר או הזדמנות?

תוכן עניינים
סימן שאלה

מחיר הביטקוין ירד מתחת ל-20,000 דולר לראשונה מאז דצמבר 2020, והגיע לשפל של כ-19 אלף דולר דולר בזמן כתיבת שורות אלו. יש מי שרואה בפניקה את המסכים האדומים ומושך חסכונות ויש מי שדווקא מאמין שמדובר בהזדמנות מעולה לחזק עמדות במחיר אטרקטיבי במיוחד.

מצב הביטקוין ושוק הקריפטו כרגע

הדברים שנאמרו על ידי הפדרל ריזרב בארצות הברית על תחזית האינפלציה המשתוללת הכו בכל השווקים, שוקי הקריפטו נצבעו באדום והירידות המשמעותיות המשיכו את המגמה, שהחלה לאחר הלם נתוני מדד המחירים לצרכן בשבוע שעבר.

מעבר הרף המשמעותי מבחינה פסיכולוגית של 20 אלף דולר, ולא פחות חשוב ירידה במחיר מתחת לשיא של המחיר שהיה לפני החצייה הקודמת, הם דברים שצריך להתייחס אליהם ברצינות. למעשה, למטבע קריפטו הגדול ביותר זה לא קרה עדיין מעולם, אי יציבות כזאת בדרך כלל היתה עשויה להתרחש יותר באלטקוינים.

מתי יגמר השוק הדובי?

מוקדם יותר השבוע, גם האתריום ירד כעת מתחת לרף 1,000 דולר רמתו הנמוכה ביותר מאז ינואר 2021. השנה הספיק הביטקוין לרדת כמעט 60% ב- בזמן כתיבת שורות אלו, כ-70% מתחת לשיא כל הזמנים של נובמבר האחרון של 69,000 דולר.

השאלה מתי המגמה צפויה להפסיק? מתי יגיע לסופו השוק הדובי? על פי אנליסטים של עולם הקריפטו, מגמות היסטוריות מצביעות על כך שנפילה של 80-84.5% היא יעד תחזית ריאלי עבור השוק הדובי הנוכחי על פי ניסיון העבר ושלל אינדיקטורים טכניים. מה שמעמיד את תחזית המחיר של הביטקוין על משהו 11 ל-14 אלף דולר, לפני שברים יחלו לשנות כיוון.

נרות יפניים

יש מי שרואה במשבר הזה הזדמנות

אחד מאותם אנשים הוא מנכ”ל Binance, צ’אמגפנג ז’או [1] (או בקיצור CZ), שהעיד בראיון שנערך עימו לאחרונה כי מתכנן למנף את “חורף הקריפטו”. הבוס של בורסת הקריפטו הגדולה בעולם אמר שעברנו את זה בעבר כקהילה.

כשנשאל איך בינאנס, תסתדר במהלך משבר מחירי הקריפטו הנוכחי, בעקבות דיווחים על הקפאת גיוסים בג’מיני וב-Coinbase, הוא ענה בביטחון.

“זו לא הפעם הראשונה שאנחנו עוברים משבר מסוג זה. אם אנחנו ב”חורף קריפטו”, זה יהיה השלישי שלי והשני עבור בינאנס. אז זו לא הפעם הראשונה שאנחנו עוברים את זה. זאת גם לא תהיה הפעם האחרונה.”

עוד הוסיף מנכ”ל בינאנס שהוא עצמו הולך לנצל את המשבר כדי לגייס כח אדם מוביל במחירים מעא יותר שפויים לשם פיתוח עתידי של הפלטפורמה שלו ופרויקטים נוספים בעתיד.

“עכשיו השווקים מאוזנים יותר, אז כשרונות מובילים זמינים, ואנחנו רוצים לגייס אותם.”
עולם הקריפטו סבל אמנם במהלך השבועות האחרונים תקופה של דעיכה, אבל הבוס של Binance עדיין חושב שעכשיו זה זמן מצוין לחברות להתרחב ולהעסיק עובדים.

אולם בינתיים, בורסות קריפטו רבות כמו Coinbase וג’מיני הקפיאו גיוסי עובדים חדשים ופיטרו עובדים. חברות כמו Crypto.com ו-BlockFi פיטרו גם יותר מ-5% מעובדיהן עקב תנאי השוק. פלטפורמת המסחר Robinhood גם פיטרה 9% מהצוות שלה באפריל.

צ’אנגפנג המשיך ואמר, “בינאנס תמיד היה מאוד חסכנית בהוצאות גדולות, לא נתנו חסות לסופרבול”, ו”לא קנינו זכויות לאצטדיון”.

בינאנס גם גרמה לאחרונה לדאגה מסוימת כאשר עקב עסקה תקועה שגרמה לצבר ביום שני היה עיכוב עם משיכת הביטקוינים ביום שני האחרון. אולם התקלה תוקנה די במהירות והמנכ”ל הבורסה הגדולה בעולם רואה במשבר הנוכחי הזדמנות גדולה לגייס עובדים, לפתח את העסק ולצאת מחוזק יותר.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ספל ביטקוין
קניית ביטקוין עמלה נמוכה

קניית ביטקוין התבררה כמאוד רווחית עבור מי שעשה זאת עד היום. מלבד הרצון להרוויח כמה שיותר אנחנו גם רוצים לשלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *