מהפכת הבלוקצ’יין בסין ממשיכה להתקדם

תוכן עניינים
תצלום של סין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עומדת בראש סדר העדיפויות הלאומי של בייג’ינג, לאחר שהוגדרה ב-2019 על ידי נשיא סין, שי ג’ינפינג, כהזדמנות חשובה שצריך לנצל, והוזכרה כמרכיב טכנולוגי מרכזי בתוכנית המדיניות לחמש שנים של סין ב-2021 .

“עלינו לקחת את הבלוקצ’יין כפריצת דרך חשובה לחדשנות עצמאית של טכנולוגיות ליבה”, צוטט שי כשהוא מתאר את מדיניות הממשלה לשלב את הטכנולוגיה במנגנוני הפעילות המדיניים. 

וכך השיקה סין תוכנית תשתית מגובת מדינה שתאפשר למפתחים ארגוניים להרכיב ולפתח קוד לבניית יישומים מבוססי בלוקצ’יין בקלות יחסית.

אמנם לאור יחסו השלילי של המשטר בסין כלפי הביטקוין וכריית הביטקוין בפרט שבזמנו גרמה לנדידה של חברות כרייה מסין, קיימת חשדנות מסוימת וספקות לגבי נכונותם לקדם טכנולוגיה שנועדה לבזר סמכויות וכח. הסקפטיים אומרים שאין שום דרך שבה הממשלה בסין,יש גם שיגידו כל ממשלה או תאגיד בעולם, ירצו שהנתונים העיקריים שלהם יהיו במצב מבוזר שהם לא יכולים לשלוט בהם.

אז איזו תועלת יכולה לצמוח מזה?

עם זאת, על פי דיווחים, סין היא ביתם של כמעט 1,800 חברות שירותי בלוקצ’יין שמתיימרות לשלב פתרונות ברוב חלקי הכלכלה והבירוקרטיה. בכלל בסין כמות החברות המתעסקות בתחום גדלה גם בזכות התמריצים הכספיים הרבים שהממשל מספק לתחום.

חברת מחקרי שוק הטכנולוגיה גרטנר ציינה בתחזית שלה כי בפתרונות כמו מימון מבוזר, מערכות תשלומים יעילות וטוקניזציה יש התקדמות ויישום בעולם האמיתי, ואילו הבלוקצ’יין הארגוני עדיין מחפש שימוש שידע לנצל את הטכנולוגיה למשהו מועיל באמת. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ביטקוין
כריית ביטקוין

הקדמה מה זה בכלל כריית ביטקוין? האם זה אומר שאני יכול ליצור ביטקוין בחינם מהמחשב שלי בבית? האםזה עדיין רווחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *