לאן נודדים כורי הביטקוין מסין?

תוכן עניינים
קופסא לתרומות

מיזם NFT שתורם את כל הכנסותיו להתמודדות עם תופעת ההתאבדויות לצד נכונות מצד תעשיית הקריפטו לפעילות פילנטרופית; כורי הביטקוין הסינים מחפשים ומוצאים בית חדש לעסקים שלהם במקומות חדשים והסיבות שעזבו את סין.

Trippy Bunny NFT תורם 100% מההכנסות לקרן למניעת התאבדויות

פלטפורמת התרומות של מטבעות קריפטוגרפיים The Giving Block סייעה בביצוע התרומה, שהסתכמה בכמעט 221 אלף דולר.
Trippy Bunny NFT, פרויקט חדש של ניפטיז שנבנה על סולנה, הודיע ​​כי הוא תורם את כל הכנסותיה לקרן האמריקאית למניעת התאבדויות.

ההכרזה פורסמה ביום מניעת התאבדויות, אירוע גלובלי שהתרחש בעולם ב-10 בספטמבר. כיום הוא זוכה לתמיכה של ארגון הבריאות העולמי והפדרציה העולמית לבריאות הנפש.
על פי הערכות בעולם, 700,000 אנשים מתים בהתאבדות מדי שנה, על פי נתוני United for Global Mental Health, קרן בינלאומית לקידום בריאות הנפש.

העברת הטוקנים התבצעה בסיוע The Giving Block, פלטפורמת תרומות מטבעות קריפטוגרפיים שהשיקה מספר יוזמות להגדלת תרומות צדקה מתעשיית הבלוקצ’יין. היוזמה האחרונה של החברה, שכונתה Crypto Giving Pledge, קיבלה תרומות של ותיקי תעשייה מובילים, ביניהם ריאן סלקיס, דן מטושבסקי, צ’איאו וואנג וחייסב קורשי.

“אנו נרגשים להמשיך ולראות נדיבות כזו מצד יוצרי NFT וקהילת הקריפטו הרחבה”, אמר אלכס וילסון, מייסד שותף של The Giving Block, “קהילת NFT גייסה מיליונים למטרות חשובות רבות וזה נהדר לראות את טריפי באני בוחרת את הקרן האמריקאית למניעת התאבדויות. אנו מקווים שתרומה זו תביא לעוד תרומות דומות”.

תעשיית הקריפטו הוכיחה את נדיבותה בכך שתרמה מיליוני דולרים לארגוני צדקה. בחודש מאי השנה, פרויקטי הקריפטו Munch ו- Elongate גייסו יחד יותר מ -3 מיליון דולר לארגונים שונים ללא מטרות רווח. כמה עמותות מובילות החלו גם לקבל תרומות במטבעות קריפטוגרפיים, כולל האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן.

כורי הביטקוין הסינים מחפשים בית חדש

מדינות מנסות לפתח את עסקי כריית הביטקוין כאשר כורים סינים מחפשים מוקדים חדשים לאור האיסורים בסין.

בסוף מאי 2021 נודע כי הרשויות הסיניות מתכוונות לאסור כריית ביטקוין (BTC), מה שהביא את הלחץ הרגולטורי הקיים כבר על הכורים לנקודת שבירה.

רשימת הפעולות האסורות כוללת בסין: רכישת מטבעות קריפטוגרפיים, כמו גם כל פעילויות השקעה נלוות, מסחר בקריפטו והחלפה. “בנק העם הסיני” הפסיק את האפשרות לסחור בביטקוין לחלוטין.

כתוצאה מכך, שיעור ה-HASH של הביטקוין ירד בצורה דרסטית. חלקה של סין בכריית הביטקוין ירד ב -55% מתחילת השנה, מכיוון שכורים רבים כיבו את הציוד שלהם.

הציוד המתקדם ששימש את הכורים הסינים הפך לסחורה מבוקשת במדינות אחרות שמאפשרות כרייה בשטחן.

כמובן שלא כל הכורים נכנעו, במיוחד הפולים הגדולים. וכך החלה “הגירת הביטקוין” מסין.

כריית ביטקוין

האם הכרייה באמת רעה לסין?


לדברי ממשלת סין, הבעיה בכרייה הייתה צריכת החשמל הגבוהה. סין, שהיתה ביתם של רוב הפולים לכריית הביטקוין, מסתמכת בעיקר על כוח פחם, המייצר זיהום רב.

אך על פי כמה פרשנים בתעשיית הקריפטו, המניע האמיתי של הרשויות הסיניות לא היה לשמר את האקולוגיה של המדינה אלא לקדם מטבע קריפטוגרפי משלה, היואן הדיגיטלי – כלומר, על ידי איסור כריית ביטקוין, ממשלת סין “מנקה” את השטח למטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי שלה.

כעת הפיתוח של היואן הדיגיטלי בעיצומו. בסוף יוני 2021, נוסעי הרכבת התחתית בבייג’ין הצליחו לרכוש כרטיסים באמצעות היואן הדיגיטלי. ושבועיים קודם לכן, הבנק החקלאי של סין היה הראשון במדינה שאיפשר ללקוחותיו להמיר יואן דיגיטלי במזומן ולהיפך.

נראה כי הממשלה מדכאת באופן פעיל את המתחרים של המטבע שלה. בשנת 2020 סוכל ההנפקה הראשונית של עסק הפינטק של עליבאבא – בעיקר בשל החשש של הרשויות הסיניות שמערכת התשלומים של אליפיי תתחרה ביואן הדיגיטלי.

לאן נודדים עסקי הכרייה?

ארה”ב

קודם כל, ארצות הברית שלאחרונה העלתה פי 4 את חלקה בכריית הביטקוין העולמית – מ -4.1% ל -16.8%.

במהלך השנים, ארה”ב בנתה את כושר האירוח שלה לכורים, הרבה לפני האיסור הסיני, גם כאשר שוק הקריפטו חווה ירידה רצינית. חברות הכרייה האמריקאיות היו פעילות במיוחד כאשר לחוות ביטקוין גדולות לא היו ביקוש גדול, למשל, בשנת 2017.

בנוסף, לארה”ב יש גם כמה ממקורות האנרגיה הזולים ביותר על פני כדור הארץ, שרבים מהם מתחדשים. יתר על כן, המשקיעים האמריקאים עצמם מעוניינים לשתף פעולה עם כורים. בפגישה שנערכה לאחרונה בטקסס הציעו מנהלי נפט וגז אמריקאים לכורים להשתמש בעודפי גז טבעי לייצור חשמל.

חשמל זול הוא גם אטרקטיבי מאוד עבור יצרנים גדולים של ציוד כרייה. לדוגמה, בשנת 2020, Bitmain [1] התקשרה בהסכם שותפות עם חברת הבת של Digital Currency Group, Foundry, המספקת מימון ללקוחות Bitmain מצפון אמריקה ומספקת כמות גדולה של מכשירים לכריית BTC.

קזחסטן

מדינה זאת הציגה השנה צמיחה חזקה בחלקה בעולם כריית הביטקוין – עלייה מ -1.4% ל -8.6%.

מדינה זו גובלת בסין, ולכן עלות הובלת הציוד זולה יותר מהובלתו מעבר לאוקיינוס ​​לצפון אמריקה. יתר על כן, מחוקקים בקזחסטן הופכים את המדינה לאטרקטיבית יותר לכורים על ידי כך שהם מאפשרים לבנקים המקומיים לפתוח חשבונות לעסקאות קריפטו. בנוסף, ניתן לרשום חברת כרייה רשמית במדינה מאז שהמטבע הדיגיטלי הפך חוקי רשמית עוד בשנת 2020.

על פי מומחים, הכורים הסינים שלחו לקזחסטן כ -4,000 מכשירי כרייה. ומתכוונים להרחיב את המגמה.

 גורם חשוב נוסף לפופולריות של קזחסטן כיעד לכורים הוא מחירים נמוכים למדי לחשמל שבו 1 קילוואט עולה 0.03 דולר. עם זאת, מערכת האנרגיה של המדינה אינה גדולה כמו זו של ארצות הברית.

רוסיה

רוסיה גם הגדילה את חלקה בכרייה העולמית ל -6.5%. כמו במקרה של קזחסטן, לרוסיה יש גבול עם סין, וזה נוח בעת הובלת ציוד כרייה. האיגוד הרוסי לתעשיית הקריפטו והבלוקצ’יין (RACIB) ביולי 2021 תיאר את יתרונות הכרייה במדינה, והדגיש עודף של חשמל זול.

לאור האקלים הקר במדינה, ניתן להתקין חוות כרייה באזורים עם אקלים קר, מה שיוזיל את עלויות הקירור תוך הגדלת הרווחים הצפויים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
קופסא לתרומות
לאן נודדים כורי הביטקוין מסין?

מיזם NFT שתורם את כל הכנסותיו להתמודדות עם תופעת ההתאבדויות לצד נכונות מצד תעשיית הקריפטו לפעילות פילנטרופית; כורי הביטקוין הסינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *