טרה Terra צפויה לחזור השבוע. כך יופץ לונה ה’חדש’.

תוכן עניינים
Terra (LUNA)

היצע האסימונים בבלוקצ’יין החדש יהיה רק כ-116 מיליון מטבעות כך אמרו המפתחים.
תמונת המצב סביב הבלוקצ’יין Terra צפויה להמשיך להתבהר בהמשך השבוע לקראת השקת “Terra 2.0”, מה שנקרא תחייה של האקו סיסטם של Terra בעקבות התפרקות המטבע האלגוריתמי stablecoin terraUSD (UST) מוקדם יותר החודש.
תוכנית התחייה מתקדמת כעת לאחר סיום יום רביעי של דיונים והצבעה בין מאמתי הרשת. כרגע שיעור האישור של התכנית הנוכחית עומד על 65%.
משקיעים שהחזיקו ביותר מ-10,000 טוקני LUNA לפני ההתפרקות של UST יקבלו את הטוקנים החדשים בהדרגה, כדי למנוע מכירה מיידית (שנובעת מחוסר אמון במטבע ותוביל לקריסה מחודשת). על פי תכנית הפעולה הנוכחית, למעלה מ-30% מהטוקנים שלהם ייפתחו בהתחלה, ו-70% הנותרים ישוחררו במשך שנתיים הקרובות. טוקנים חדשים יחולקו לאחר שישה חודשים למחזיקים כאלה.
ארנקים דיגיטליים שהחזיקו יתרה של למעלה ממיליון LUNA או UST לפני ביטול ההצמדה של UST לדולר ארה”ב, יצטרכו לחכות יותר משנה לפני קבלת אסימונים כלשהם, עם תקופת המתנה של ארבע שנים לאחר מכן, כך על פי תוכנית התחייה.
תמונת המצב – כלומר תיעוד של מצב הבלוקצ’יין בנקודת זמן מסוימת – תאפשר לטרה לשלוח את אסימוני ה-LUNA החדשים שהונפקו למחזיקי ה-LUNA הישנה. זה יאפשר, בתיאוריה, למחזיקים ותיקים להחזיר חלק מערך ההשקעה האבוד שלהם תוך תמריץ שימוש בבלוקצ’יין החדש.

מה צפוי לקרות בימים הקרובים?

תמונת המצב של Terra 2.0 צפויה להיות מוכרזת ביום חמישי כך על פי פוסט של מפתחי המטבע מיום שלישי האחרון. כך שמטבע הדברים המשקיעים בלונה וכל שאר שוק הקריפטו עוכבים בדריכות אחר ההתפתחויות בגזרה הזאת.
תמונת המצב כרגע היא כזאת:

“ההיצע בהתחלה נמוך במידה ניכרת ממה שמישהו צופה, קרוב יותר ל-116.7 מיליון עם עלייה ל-182 מיליון לאחר שנה אחת”, הם הוסיפו, תוך התייחסות לחששות הקהילה לגבי אספקת לונה מנופחת מאוד.

איך נוצרה תוכנית התחייה והאם יש לה סיכוי?

בתחילת מאי, UST איבדה את הקשר שלה עם דולר ארצות הברית וירדה לשער נמוך של מתחת ל 7 סנט בשבועות שלאחר מכן, מה שגרם למחירי האסימון לונה (LUNA) הקשורים אליו לרדת ב-99.7% ולזרימה של יותר מ-28 מיליארד דולר מאפליקציות פיננסים מבוזר (DeFi) מבוססות Terra.
זה הוביל לאובדן סנטימנט בקרב המשקיעים והסוחרים של LUNA, ככל הנראה אפילו עורר זעם ציבורי בדרום קוריאה, שם הייתה לטרה קהילה ענקית. חלק מקרנות הקריפטו נפגעו בהפסדים של מיליארדי דולרים.

המייסד של טרה, דו קוון, הגה תוכנית תחייה בימים שלאחר מכן, והציע fork של הבלוקצ’יין והורדת הלהבות מצד מחזיקים שנפגעו מהתפרקות ה-UST.
יש לציין כי הוא נמצא כרגע בדרום קוריאה בחקירות מצד המשטרה המקומית שמנסה לאמוד את גודל הנזק שנגרם באמצעות צוות מומחים מיוחד. ההערכות כרגע מדברות על כ-280 אלף אזרחים דרום קוריאנים שאיבדו מטבעות קריפטו בהיקף של כ-270 מיליארד מטבעות.

תגובת קהית הקריפטו למיזם

התוכנית מנסה להפוך את הקהילה למאוחדת תוך הצבת אינטרס משותף לאושש את המטבע בצורה מדורגת, תוך החייאת האמון שלהם ושל משקיעים עתידיים פוטנציאליים באקו סיסטם של טרה.
מזלג בלוקצ’יין מתייחס בדרך כלל ליצירת בלוקצ’יין חדש עם נתונים מהבלוקצ’יין הישן. למרות שתוכנית זו עשויה להיראות כמו מזלג, מפתחי Terra הצהירו ש-Terra 2.0 יהיה פרויקט חדש לחלוטין, ושום נתונים מהרשת הנוכחית לא יועברו לחדש.
תוכנית התחייה, למרות שהועברה על ידי מאמתי הרשת של טרה, אבל זוכה לביקורת (מוצדקת) מצד הקהילה. כאשר תוצאות מסקר מקוון ראשוני על תוכנית היא זכתה לגיבוי מינימלי בקרב המשתתפים.
כ-92% מתוך למעלה מ-6,220 מצביעים בסקר מקוון שנערך בעבר הצביעו נגד השינוי, כאשר התגובות הפופולריות ביותר קראו “ללא מזלג”, כפי שדווח.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *