טסלה מכרה ביטקוין בשווי 936 מיליון דולר ברבעון השני

תוכן עניינים
טסלה

מחיר הביטקוין ירד בכ-1.7% בעקבות החדשות, אך התאושש מייד לאחר שהמנכ”ל אילון מאסק אמר שטסלה עשויה להגביר את השקעותיה בביטקוין בעתיד.

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה (TSLA) מכרה ביטקוין בשווי של 936 מיליון דולר, או 75% מאחזקותיה, ברבעון השני, כך דיווחה החברה ביום רביעי בדוח הרבעוני שלה.

המנכ”ל אילון מאסק אמר במהלך שיחת סקירת הדוחות הכספיים של טסלה כי החברה מכרה את רוב הביטקוין שלה כדי לשפר את תזרים המזומנים שלה, “בהינתן חוסר הוודאות סביב סגרי הקורונה בסין”. עם זאת, הוא הוסיף כי טסלה פתוחה להגביר את השקעה בביטקוין בעתיד, ו”אין לראות את זה כסוף פסוק בנוגע לביטקוין”. מאסק אמר גם שטסלה לא מכרה כלום מהדוג’קוין שלה.

טסלה סיימה את הרבעון השני עם 218 מיליון דולר בלבד בביטקוין, ירידה משמעותית מ-1.26 מיליארד דולר, שהיו רשומים במאזנה בשלושת הרבעונים הקודמים. החברה אמרה כי מימשה רווח ממכירת אחזקותיה, אשר קוזז על ידי חיובים מירידת ערך על יתרת הביטקוין שלה, והביאו לעלות נטו של 106 מיליון דולר לדוח הרווח והפסד שלה.

מרבית המכירות ככל הנראה התרחשו בשלב מוקדם ברבעון השני כי ניתוח הדוחות מלמד שהמכירה התבצעה לפי מחיר ממוצע של כ-29 אלף דולר לביטקוין משמע היא התבצעה בשלב מוקדם יותר ביחס לנפילות החדות שראינו לאחרונה ואף תרמה להעצמתן. 

נזכיר כי טסלה הכריזה בפברואר 2021 על רכישת ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר, מהלך שגרם למחיר הביטקוין לעלות. מאוחר יותר באותו רבעון ראשון החברה קיצצה את אחזקות הביטקוין שלה ב-10%, מכירה שהקפיצה את הרווחים של אותו רבעון ב-272 מיליון דולר. טסלה לא קנתה או מכרה עוד ביטקוין עד להודעה האחרונה.

החברה היתה אחד מבתי עסק המובילים המקבלים ביטקוין. היא החלה לקבל ביטקוין כתשלום עבור כלי הרכב שלה במרץ של השנה שעברה, אך מאסק ביטל את ההחלטה הזו כשישה שבועות לאחר מכן, תוך ציון חששות לגבי ההשפעה הסביבתית של כריית ביטקוין.

בסך הכל ברבעון השני, טסלה דיווחה על רווח מתואם למניה של 2.27 דולר, כשהיא הכתה את תחזיות האנליסטים בגדול, עם הכנסות של 16.9 מיליארד דולר.

מפת חום

בכל מקרה, המסחר במטבעות הקריפטו מתנהל כרגע במגמה מעורבת עם התאוששות מסוימת מהפיק השלילי שראינו לאחרונה.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *