טיפים מהמיליארדר שחצי מהונו בביטקוין והאם סולנה תהפוך לויזה של עולם הקריפטו

תוכן עניינים
ספל ביטקוין

טיפים להשקעה ממנה קרן השקעות מיליארדר

למשקיע המיליארדר ביל מילר יש פורטופוליו די ייחודי לאנשים כל כך עשירים. הסיבה היא שכעת יותר מ- 50% מהעושר האישי שלו מושקע בביטקוין וקריפטו. החיבה של מנהל קרן ההשקעות המפורסם לביטקוין החל כבר די מזמן. הוא השקיע הרבה בביטקוין בקרנות שלו בעבר. אך חשיפתו על תיק הנכסים האישי שלו היא דבר חדש. הוא הציג עמדה מאוד שורית לגבי הביטקוין בראיון וידאו למגזין WealthTrack שפורסם ביום שישי.
מילר, שזכה לתהילה כשמשקיע על כך שגבר על מדד S&P 500 במשך של 15 שנים ברציפות בין השנים 1991-2005 כמנהל הקרן Leg Mason.
מילר אמר שהוא באופן אישי החל לקנות ביטקוין במחיר של כ-200 דולר ב-2014 לאחר ששמע הרצאה של ואנס קאסארס, שהציג אותו לחוגי עמק הסיליקון, בוועידת המדיה והטכנולוגיה השנתית של Sun Valley

הוא קנה עוד קצת ביטקוין עם הזמן, אבל אז לא קנה אותו במשך שנים, עד בשנה שעברה כשהמחיר הגיע לשיאים חדשים ואז התחיל לרדת בחדות, והוא חשב שזה זמן טוב לקנות את המטבע. מילר החל לקנות שוב ב-30,000 דולר, ירידה מהשיא שלו של קצת פחות מ-69,000 דולר, בנימוק שיש הרבה יותר אנשים שמשתמשים בו, שלא לדבר על כך שחברות הון סיכון ואחרים משקיעים בו.

מילר ציין שחלק מהשקעות הביטקוין האישיות שלו היה בחברות הקשורות באופן הדוק למחירו של הביטקוין, כמו כורה הביטקוין Stronghold Digital (SDIG) וחברת התוכנה MicroStrategy (MSTR), שמחזיקה בביטקוין בשווי מיליארדי דולרים במאזנה. מה שמעיד עוד יותר על עמדתו השורית כלפי המטבע.

מילר אמר שלדעתו עדיף להתייחס לביטקוין כ”זהב דיגיטלי” עם היצע מוגבל. עוד ציין המשקיע האגדי שהוא מרגיש שהביטקוין התפתח כעת מבחינה טכנולוגית והוא ממש משנה את כללי המשחק בעולם ההשקעות.
למרות עמדתו החד משמעית, העצה של מילר למשקיעים ממוצעים היא לשים 1% מהפורטפוליו שלהם בביטקוין, בנימוק ש”אם תשים 1% מהתיק שלך לשם פיזור, גם אם הוא יגיע לאפס, מה שלדעתי מאוד לא סביר, אבל כמובן אפשרי, אתה תמיד יכול להרשות לעצמו להפסיד 1%”.

הרציונל העיקרי שלו לעצה זו הוא שביטקוין מייצג השקעה ייחודית. “אני חושב שהמשקיע הממוצע צריך לשאול את עצמו, מה יש לך בתיק שלך שיש לו רקורד כזה – מספר אחד, הוא מאוד מאוד לא מנוצל יכול לספק שירות של ביטוח מפני קטסטרופה פיננסית שאף אחד אחר לא יכול לספק ויכול לעלות פי 10 או פי 50? התשובה היא: כלום”.

בינתיים, למרות הביצועים הטובים של ההשקעות האישיות של מילר בקריפטו (הוא אמר ש-50% הנותרים מתיק ההשקעות שלו נמצאים במניות אמזון), שאר ההשקעות רשמו שנה פחות מוצלחת. [1]Miller   Opportunity Trust, הקרן בשווי 2.2 מיליארד דולר שהוא המנהל המשותף שלה, ירדה בכ-3% ב-2021 בהשוואה לרווח של כ-27% ל-S&P 500.

סולנה תהפוך לויזה של עולם הקריפטו?

סולנה ובלוקצ’יין אחרים עשויים לתפוס נתח שוק מאתריום לאורך זמן, אמר הבנק המרכזי של אמריקה במסגרת מחקר שערך בנושא.
הבלוקצ’יין של סולנה עשוי להפוך ל”ויזה” של עולם הקיפטו, מכיוון שהוא מתמקד בסקלביליות (אפשרות ביצוע המון טרנזקציות), עמלות עסקה נמוכות וקלות שימוש, אמר בנק אוף אמריקה ללקוחות בהערת מחקר לאחר שאירח את חברת קרן סולנה לילי ליו.
סולנה חוותה אימוץ חזק מאז ההשקה ב-2020. היא היתה אחראית למעלה מ-50 מיליארד עסקאות, סולנה מותאמת למקרים של שימוש צרכני כמו מיקרו תשלומים ומשחקים, על פי המחקר של הבנק.
“סולנה נותנת עדיפות להרחבה, אבל לבלוקצ’יין פחות מבוזר ומאובטח יחסית יש פשרות, המומחשות על ידי מספר בעיות ביצועי רשת מאז הקמתה”, אמר האנליסט שהכין את הדו”ח. “אתריום מעניק עדיפות לביזור ואבטחה, אבל על חשבון סקלביליות, מה שהוביל לתקופות של עומס ברשת ודמי עסקה שגדולים מדי פעם משווי העסקה המתבצעת”.

בנק אוף אמריקה אמר שסולנה ורשתות בלוקצ’יין אחרות יוכלו לתפוס נתח שוק מאתריום לאורך זמן, ויתחילו להבדיל את עצמם באמצעות אימוץ משתמשים מרובים הודות לתכונת הסקלביליות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *