מחקר חדש של סיטי בנק חוזה את השלכות מיזוג האתריום

תוכן עניינים
ויטליק בוטרין

האתריום כנראה יהפוך לדפלציוני ככל שהנפקת היקפי המטבע תרד בזמן שמנגנון השריפה נשמר, אמר הבנק.

למיזוג הבלוקצ’יין המתוכנן של אתריום, שדרוג שמדברים עליו כבר תקופה, שישנה אותו ממערכת הוכחת עבודה (PoW) למנגנון ידידותי יותר לסביבה של הוכחת אחזקה (PoS), יהיו מספר השלכות, אמר סיטיגרופ בדוח מחקר שפורסם ביום חמישי האחרון. 

על פי הדו”ח כמות האנרגיה שיצרוך האתריום תרד מהותית (זה לא מפתיע, שהרי זאת מהות המהלך), הפיכת האתריום לדפלציוני (שזה ההפך מאינפלציוני) ומפת דרכים פוטנציאלית לעתיד עם אפשרויות הרחבה מרובות.

מה השינויים הצפויים כתוצאה מהמהלך

המיזוג, הראשון מבין חמישה שדרוגים המתוכננים לרשת האתריום, עשוי להגדיל את מהירות העסקאות ב-10% בלבד על ידי צמצום זמני ההמתנה לאישור עסקאות, על פי הדיווח. השדרוג בנוסף מתווה את הדרך ל-“Surge”, שהוא השדרוג המתוכנן הבא לרשת ומבטיח להביא יכולת של 100,000 עסקאות לשנייה (TPS) לבלוקצ’יין.

המשמעות של המיזוג היא שזמן החסימה צפוי לרדת ל-12 (לעומת שניות 13 כיום), וזה עשוי לגרום לירידה קטנה בעמלות ולעלייה במהירות, נכתב בהערה לדו”ח.

Citi אומרת שמעבר מ-PoW יקטין את ההנפקה הכוללת של אתריום ב-4.2% בשנה, וכשהוא יהפוך בסופו של דבר לדפלציוני, זה עשוי לשפר את סיווגו של המטבע כשומר ערך. 

המעבר ל-PoS הופך את אתריום ל”נכס נושא תשואה” עם תזרימי מזומנים לדברי הבנק, שעשויים להתפרש כצורה של הכנסה לרשת האתריום. קיום תזרימי מזומנים פוטנציאליים יאפשר שימוש במגוון שיטות הערכת שווי שאינן זמינות עבור הבלוקצ’יין כעת, הוסיף הבנק.

מכיוון שהאתריום יהיה גם נושא תשואה וגם דפלציוני, סביר להניח שהוא יהיה הבלוקצ’יין בעל ערך כלכלי רב. בהתחשב ב”מאפיינים המשופרים של מאגר הערך”, סביר יותר שזה המקום שבו תתבצע פעילות מרובה וישמר ערך הרב ביותר ע”פ הדוח”ח. 

ולסיום אומר המחקר כי ניתן יהיה לראות באתריום שלאחר המיזוג כנכס קריפטו חסכוני יחסית באנרגיה וידידותי לסביבה, שכן הוצאות האנרגיה צפויות לרדת ב-99.95%.



אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
המרה לקריפטו
ביטין (Bitin) המדריך המלא

ביטין (Bitin) היא חברת חלפנות מטבעות דיגיטליים ישראלית שהוקמה בשנת 2017 בעקבות הביקוש העולה בקרב הישראלים להיכנס לתחום הקריפטו. ביטין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן