המזלג של קרדאנו מתקרב – שדרוג משמעותי יתרחש בקרוב

תוכן עניינים
מזלג

החל מה-3 ביולי, יחל חלון של ארבעה שבועות למפתחי יישומים ובורסות לבדיקת השדרוג החדש עליו הודיעו בקרדנו לפני שהוא יושק לרשת המרכזית.

השדרוג נקרא Vasil, הוא קרוי על שמו של של וסיל סטויאנוב דאבוב, אמן וחבר נאמן בקהילת הקרדנו שנפטר בדצמבר 2021 לאחר אבחנה של תסחיף ריאתי.
הוא אמור להביא לדברי העומדים מאחורי הפרויקט “שדרוגי ביצועים ויכולות משמעותיים” לבלוקצ’יין. הם אף מוסיפים ומתארים את המזלג הנוכחי כ”שדרוג הגדול והטוב ביותר עד כה”. הוא אמור לספק תפוקה גבוהה יותר, ביצועי סקריפט משופרים למפתחים ועלויות נמוכות יותר.

אחד העדכונים המשמעותיים ביותר שעליהם הצביע הצוות הוא הטמעת מנגנון שאמור לשפר את מדרגיות הבלוקצ’יין עבור יישומים מבוזרים (DApps). העדכון יאפשר יצירת בלוקים מהירה יותר שכן ניתן להעביר אותם ללא אימות מלא.

אם הכל יעבור חלק, השדרוג לסביבת הטסט (testnet) יתבצע ב-3 ביולי, כאשר השדרוג המרכזי מתוכנן בערך בסוף יולי. בטכנולוגיית בלוקצ’יין, testnet הוא מופע של בלוקצ’יין המופעל על ידי אותה גרסה או גרסה חדשה יותר של התוכנה הבסיסית, כדי לשמש לבדיקות וניסויים ללא סיכון לנכסים ולשרשרת האמיתיים.

כעת המפתחים יצטרכו לפחות ארבעה שבועות כדי לאפשר זמן לבחון ולשדרג יישומים בסביבת הטסט, ולדבריהם המזלג הקשיח ייושם לרשת המרכזית “ברגע שכולם יהיו מוכנים”.
השדרוג המרכזי של Cardano היה אמור להתרחש כבר ב-29 ביוני, אך התעכב בחודש בשל מספר באגים שלקח זמן לפתור. חברי הצוות תיארו את הפרויקט כ”תוכנית העבודה המורכבת ביותר שעשינו”.

איך השפיע השדרוג האחרון

השדרוג המשמעותי האחרון לבלוקצ’יין היה בספטמבר 2021 עם המזלג הקשיח של Alonzo שהביא לראשונה פונקציונליות של חוזים חכמים תוך שימוש בסקריפטים של פלוטוס (שפת פיתוח ייחודית לחוזים חכמים שנבנתה עבור Cardano).

השדרוג הקודם נחשב לאכזבה מכיוון של-Cardano עדיין יש רק 11 DApps לפי ה-DeFi Llama. המייסד השותף של Cardano, צ’רלס הוסקינסון חזה בעבר שיהיו “אלפי DApps” על Cardano עד סוף 2021, כעת ישנם מפתחים המחכים לשדרוג Vasil כדי להשיק את הפרויקטים שלהם.

קרדנו הוא בלוקצ’יין מבוסס הוכחת הימור (PoS) והוצג בתור “רוצח האתריום” שמטרתו לנצח את האתריום על ידי מתן מדרגיות טובה יותר, אפשרות להשלים עסקאות בשנייה ועמלות נמוכות יותר. בכל מקרה, מדובר בפרויקט קריפטו מבטיח מאוד.

נכון לעכשיו, המטבע ADA נמצא במקום השמיני עם שווי שוק של 15.7 מיליארד דולר במחיר של כ-0.45 דולר, ירידה של 85% מהשיא בכל הזמנים של למעלה מ-3 דולר בספטמבר 2021. יתכן שהשדרוג הנוכחי יוכל לפתוח שפע של הזדמנויות מבטיחות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *