הונאות קריפטו רומנטיות: אל תיפול על נוכלי אפליקציית ההיכרויות האלה

תוכן עניינים
הונאת קריפטו רומנטית

רמאים הטורפים אנשים שמחפשים אהבה אינם דבר חדש, אבל ההונאות האחרונות עברו מלבקש ממך לקנות כרטיסי מתנה למערך של הונאות קריפטו.

התוכנית הפופולרית של נטפליקס, “Tinder Swindler“, לא כללה הונאות קריפטו. אבל המנהיג הכריזמטי שלה, סיימון לבייב, יכול להצליח בצורה מושלמת בתור נוכל היכרויות קריפטו – כל מה שצריך זה בניית אמון, הבטחות לרווחי קריפטו משתלמים ופתיחות שרבים מאיתנו נוטים להתחבר אליהן. ואכן, הונאת דייטים מהקריפטו הפכה למשהו של תעשיית קוטג’ים.

רמאים רומנטיים רימו קורבנות ממטבעות קריפטוגרפיים בשווי 139 מיליון דולר בשנה שעברה, על פי דוח פברואר 2022 של ועדת הסחר הפדרלית (FTC). נוכלי קריפטו רומנטיים לא מכוונים רק לאלה שמחפשים לצאת לדייט דרך אפליקציות כמו טינדר, Bumble ו-Hinge. הם עשויים לשלוח לך הודעות באינסטגרם, או אפילו בוואטסאפ, ולהעמיד פנים שזה היה בטעות.

זה אולי לא ייראה לך כהונאה ברורה

בניגוד למה שנקרא הונאות הנסיך הניגרי, שבהן זר שולח לך אימייל עם הצעת כסף, הונאות היכרויות קריפטו אינן ברורות בהתחלה. מחקרים מראים שרמאים של נסיכים ניגריים הופכים את ההונאות שלהם לברורות כל כך במודע כדי לסנן את כל מי שבכל מקרה לא היה נופל בזה. נוכלי היכרויות קריפטו משקיעים זמן רב בקורבנותיהם, שומרים על מערכת יחסים “אמיתית” עד שהם מרגישים שהאמון נוצר, והקורבן מוכן לניצול.

רוב הונאות היכרויות קריפטו עוקבות אחר הדפוס שנקרא “טבח חזירים” או “שה ג’ו פאן” (杀猪盘) בסינית – מה שנקרא בגלל שרמאים מתחנפים כל הזמן וגורמים לקורבן שלהם להרגיש טוב לפני שהם מרמים אותם, בדיוק כמו שחקלאי מפטם חזיר לפני השחיטה. במקרים רבים שדווחו, רמאים מבלים שבועות או חודשים במערכת יחסים לפני שהם מעלים את הקריפטו ואת הפוטנציאל שהוא מציע.

כל מי שמשתמש באינטרנט נמצא בסיכון להונאות קריפטו – לא רק מי שיש לו השקעות קריפטו. למעשה, הרמאים השקיעו מאמץ רב כדי להוביל אותך לרכישת הקריפטו הראשונה שלך דרך בורסות לגיטימיות כמו Coinbase או Binance. דברים רק יורדים משם. סוג זה של מניפולציה פסיכולוגית נקרא “הנדסה חברתית”, והונאות קריפטו מהונדסות חברתית אף מכוונות למייסדים בעלי ידע טכנולוגי של פרויקטי קריפטו.

לא פשוט כמו "אל תשלח קריפטו"

לפני שהקריפטו הפך לכלי הבחירה העיקרי של קצבי חזירים, הרמאים שכנעו את הקורבנות לקנות כרטיסי מתנה מקוונים. כרטיסים אלה הציעו פחות הגנה לצרכן מאשר העברות מזומן – מושלם עבור רמאים. ואז הגיע הקריפטו, עם ההבטחה שלו למשמורת עצמית והגנת לקוחות מועטה עד ללא – אפילו טוב יותר!

חלק מההונאות הן פשוטות כמו שולל לשלוח קריפטו לזרים שבנו אמון עם הקורבנות שלהם. העצה הישנה של לא לשלוח כרטיסי מתנה לזרים באינטרנט חלה גם על קריפטו.

אבל ישנן דרכים אחרות להונאה שאינן כוללות אפילו את הקורבן בשליחת קריפטו ישירות לרמאי.

יציעו לך לבצע "השקעות משתלמות" דרך החשבון שלך

הארגון העולמי נגד הונאה מחזיק רשימה ארוכה של אתרי הונאה הנפוצים בקצב קצבי חזירים, רבים מהם מעורבים בקריפטו. סביר להניח שהרמאי יגרום לך להקים חשבון באחד מהאתרים הללו שנשלטים על ידי עמיתיהם הנוכלים, מה שייתן לך תחושת ביטחון מזויפת מכיוון שהאתרים מרגישים אמיתיים.

רמאים עשויים גם לספר לך על תשואות משתלמות באמצעות “מאגרי נזילות” או “כריית נזילות” בפיננסים מבוזרים, או DeFi. הם רוצים לעזור לך להשיג את אותן תשואות, והם רק יגידו לך היכן להשקיע. אבל ההונאה יכולה להתרחש גם באתר קריפטו לגיטימי, כמו Uniswap בורסה מבוזרת. בהנחיית הרמאי שלך, אתה עלול להשקיע את הכספים שלך במטבעות הנשלטים על ידי רמאים.

על פי מחקר מנובמבר 2021, 50% מכל רישומי האסימונים ב-Uniswap מזויפים (לא בהכרח קשורים להונאות רומנטיות, כמובן), כך שהסיכויים אינם לטובתכם כשמדובר בהשקעה בפרויקטים המומלצים על ידי זרים באינטרנט. לחלק מרשימות ההונאה הללו יש אפילו שם זהה למטבעות קריפטוגרפיים גדולים – רק חוזים חכמים שונים. הרמאים יייבשו מאוחר יותר את הנזילות בבריכה שבה השקעתם, וישאירו אתכם עם אסימונים חסרי ערך.

אל תחתום על חוזים לא מוכרים עם ארנק הקריפטו שלך

בצורה מתקדמת יותר, רמאים עשויים לעזור לך להעביר קריפטו מחשבון הבורסה המרוכז שלך, כמו Coinbase, אל Ethereum באמצעות שימוש בארנק קריפטו כמו MetaMask. ארנקי קריפטו הם טכנולוגיה חדשה יחסית, והם אינם היישומים הידידותיים ביותר למשתמש המתאימים למתחילים. הם לא יציגו מה אתה עומד לחתום בשפה הניתנת לקריאה על ידי אדם, שלא לדבר על התריע בפניך על דגלים אדומים.

ברגע שיש לך את רשת הקריפטו שלך, אתה נמצא בסיכון להונאה מהכתובות שלך אם תחתום על חוזה זדוני דרך הארנק שלך. קישורי גישה שנשלחים ממליצים לך לאשר באמצעות MetaMask בזהירות – במיוחד כאשר הם מגיעים מזרים מקוונים חיבה שלא יראו את פניהם.

הפעל את בדיקת ההתאמה שלך

קורבנות של הונאות היכרויות קריפטו מדווחות באופן עקבי כי בן הזוג המקוון שלהם מסרב לפגוש אותם באופן אישי או להתקשר אליהם בווידאו כי הם ביישנים, והם עדיין לא מוכנים. במציאות, זה בגלל שרמאים משתמשים בתמונות של אנשים אחרים כדי ליצור פרופילים מקוונים מציאותיים.

ביצוע חיפוש תמונות הפוך של תמונות אלו יכול לעזור לך לאשר את זהות האדם. לשם כך, הורד את התמונה/ות של הרמאי החשוד ונסה את חיפוש התמונות ההפוך של גוגל [1], או TinEye – אתה יכול להעלות את התמונה ולהשתמש בסמל המצלמה בגוגל או בכפתור ההעלאה ב-TinEye כדי לחפש לפי אותה תמונה.

אם לא מופיעה התאמה, זה לא בהכרח אומר שהתמונות באמת שייכות לאותו אדם – התמונות יכולות להיאסף גם מפרופיל מדיה חברתית פרטית שאליו הייתה גישה לרמאי.

אבל יש רמאים שמבינים מכדי להשתמש בתמונות של אנשים אמיתיים. הם עשויים גם להשתמש בתמונות שנוצרו על ידי בינה מלאכותית של בני אדם שאינם קיימים – בדיוק כפי שעשה מפתח פרויקט קריפטו מרמה אחד.

עד כמה שזה יכול להיות קשה לא לסמוך על הלב שלך כשאתה מחפש אהבה, חשוב להישאר ערניים וספקנים, במיוחד אם כסף נכנס לשיחה עם כל מי שפגשת באינטרנט, או שלא רק תגמור לב. , אבל גם ישן פשוט שבור.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
טושים
איך ליצור NFT

אתם אמנים דיגיטליים או מעצבים שמנסים להפוך את היצירות אומנות שלהם ל NFT? יכול להיות שאתם יוצרים חובבים שרוצים להיכנס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן