הביטקוין נסחר סביב ה-47 אלף דולר. מה קורה עם הדוג’קוין?

תוכן עניינים
ביטקוין מעל לדולר

הביטקוין ירד לקראת פגישת קביעת המדיניות המוניטרית של הפדרל ריזרב השבוע, שם הבנק המרכזי של ארה”ב צפוי להאט את הדפסת הכסף המטורפת שראינו לאחרונה לאור אינפלציה של כ-7% בשנה האחרונה.

הפגישה בת היומיים, שמתחילה ביום שלישי ומסתיימת ביום רביעי, צפויה להסתיים עם הכרזת הפד על תוכניות לקצץ את קצב הדפסת הדולרים שלו בסך של 30 מיליארד דולר פחות מדי חודש. כמה סוחרים ומשקיעים במטבעות קריפטוגרפיים אומרים שתוכנית התמריצים חיזקה מאוד את הפיתוי להשתמש בביטקוין כגידור אינפלציה, כך שהיפוך המדיניות המוניטרית המרחיבה עשוי להוריד את הביקוש לביטקוין בטווח הקצר.
הביטקוין החל את דצמבר בסביבות 57 אלף דולר וכעת נסחר בסביבות 46.6 אלף דולר. מטבע הקריפטו ירד ב-30% מהשיא בכל הזמנים בנובמבר.

נכסים נוספים שיורדים במחיר כרגע ונסחרים בתנודתיות ניתן למנות: מתכות תעשייתיות, מניות וסחורות. מדיניות מוניטרית הדוקה יותר תהפוך נכסים הללו לפחות אטרקטיביים.

על פי חלק ניכר מהאנליסטים המובילים, צפוי הביטקוין לדשדש בימים הקרובים ויהיה מעניין לעקוב אחר מחירו במיוחד לאחר יום רביעי הקרוב.

מה חושב אילון מאסק על הדוג'קוין?

מנכ”ל טסלה אילון מאסק מאמין שביטקוין פחות מתאים לתשלומים יומיומיים כמו הדודג’קוין. הציוץ אותו פרסם לאחרונה גרם לנסיקת מטבע אל מול דשדוש יחסי של שאר השוק בימים האחרונים.


בראיון למגזין טיים [1] זמן קצר לאחר שנבחר לאיש השנה של 2021 ערך היזם את ההשוואה בין 2 המטבעות.

“ביטקוין אינו תחליף טוב לכסף לעסקאות. למרות שזה נוצר כבדיחה מטופשת, דודג’קוין מתאים יותר לעסקאות. זרימת העסקאות הכוללת שאתה יכול לבצע באמצעות הדוג’קוין היא מעולה”, אמר מאסק.

מנכ”ל טסלה הדגיש כי הביטקוין מתאים יותר לשמירת ערך, וזו הסיבה שהמשקיעים בו מעדיפים להחזיק בו במקום למכור אותו או להשתמש בו לתשלומים. “נפח העסקאות של הביטקוין נמוך, והעלות לעסקה גבוהה”, ציין מאסק.

מצד שני, דוג’קוין לא כל כך טוב כמו לאגירת ערך, רמז מאסק, וציין כי המטבע הקריפטוגרפי הוא “קצת אינפלציוני”. עם זאת, זה “מעודד אנשים לבזבז, במקום סוג של אגירה ושמירת ערך”, הוא הצהיר.

ביטקוין, המטבע הקריפטו המוערך ביותר בעולם עד כה, הושק עוד ב-2009 עם היצע כולל מוגבל של 21 מיליון מטבעות. לעומת זאת, לדודג’קוין יש היצע אינסופי לאחר שהמטבע עבר לספק אספקה ​​בלתי מוגבלת לאחר שהגיע למגבלת היצע של 100 מיליארד מטבעות באמצע 2015.

חלק מאנשי התעשייה כמו מנכ”ל ריפל, בראד גארלינגהאוס, תקפו את המטבע בשל “הדינמיקה האינפלציונית” לכאורה וההיצע הבלתי מוגבל שלו.

למרות שמאסק מתח ביקורת על ביטקוין ככלי תשלום, חברת הרכב החשמלי שלו, טסלה, אימצה אותו כאמצעי תשלום מוקדם יותר השנה. טסלה עדיין ממשיכה להחזיק כמות משמעותית של ביטקוין במאזנה לאחר רכישת 1.5 מיליארד דולר בביטקוין בפברואר.

מספר חברות גלובליות כמו טוויטר אימצו באופן פעיל את הביטקוין כאפשרות תשלום על ידי הטמעת רשת Lightning כדי להפחית את עלויות העסקאות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ספל ביטקוין
קניית ביטקוין עמלה נמוכה

קניית ביטקוין התבררה כמאוד רווחית עבור מי שעשה זאת עד היום. מלבד הרצון להרוויח כמה שיותר אנחנו גם רוצים לשלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *