האם ביטקוין בדרך להחליף את הזהב?

תוכן עניינים
ביטקוין

השפעות הלחימה באוקראינה על אימוץ הביטקוין

תומכי הביטקוין טוענים זמן רב שלמטבע הקריפטו יש הרבה מן המשותף לזהב. כולנו מדמיינים עולם שבו סוחרים נוהרים אליו בזמני לחץ ומשתמשים בו כדי לאגור ערך לאורך זמן.

כעת, הלחימה של רוסיה באוקראינה, שהטרידה את השווקים, בוחנת את הטיעון הזה בזמן אמת. הבעיה? תומכים וספקנים כאחד אומרים שזה מוכיח את הטענה שלהם.
מה קורה: מחיר הזהב זינק בכמעט 5% מאז הפלישה לאוקראינה. תוך זמן קצר, הוא יוכל לעבור את שיא כל הזמנים של 2,072 דולר לאונקיה שאליו הגיע באוגוסט 2020.
ביטקוין נסחר בעלייה של כ-4%. המחיר עלה ביום רביעי לאחר שהנשיא ג’ו ביידן חתם על צו ביצוע המורה לממשלת ארה”ב לבחון את הסיכונים והיתרונות של יצירת דולר דיגיטלי.
ובכל זאת, המסחר בביטקוין ממשיך עם תנודות גדולות בהרבה מזהב, ונשאר ביותר מ-40% מתחת לשיא שרשם בנובמבר האחרון.
מטבעות קריפטו החזיקו מעמד טוב יותר ממניות מאז החלה הלחימה. בעבר, המסחר שלהם היה מתואם יותר.
הסיבה לכך היא שהסנקציות האגרסיביות המנתקות את רוסיה מגישה למערכת הפיננסית העולמית הגדילו את ההימורים על כך שכמה מדינות ומוסדות יתחילו לבחון ברצינות יותר דרכים חלופיות להעביר כסף ברחבי העולם. רשתות קריפטו עשויות להועיל.

מספר העסקאות בהחלפת רובל רוסי בביטקוין עלה מאז הפלישה, על פי נתונים של Arcane Crypto. למרות שזה עדיין רק חלק קטן מהעסקאות העולמיות, הוא תומך בנרטיב רחב יותר שלמטבעות קריפטוגרפיים יש ערך אמיתי.
אנליסטים מוסרים כי הם יכולים לראות שחלק מהרוסים משתמשים בביטקוין כגידור וכדי להגן על החסכונות שלהם. זה מחזק את “הרעיון שביטקוין יכול לפעול בתור זהב דיגיטלי”. אם כי במקרה זה יתכן שהסיבה היא פחות שמירת והשאת ערך אלא כלי לעקוף את המגבלות שהוטלו עליהם.

בעבר הלא רחוק, אנליסטים ב- [1] JPMorgan חישבו שאם משקיעים אכן יתחילו להתייחס לביטקוין כמו זהב, ערכו עשוי לעלות ל-150,000 דולר, בערך פי ארבעה מהרמה הנוכחית. עם זאת, המלחמה באוקראינה אינה נראית כרגע כקו פרשת המים שתשנה את דעתם של המשקיעים.

זאת אל מול מחירו כיום שעומד על:

ג'ו ביידן מגלה עניין במטבעות קריפטוגרפיים

הנשיא ג’ו ביידן יחתום ביום רביעי על צו ביצוע לגיבוש אסטרטגיה לראשונה אי פעם בנושא מטבעות קריפטוגרפיים.

ביידן יורה במסגרת המחקר לבדוק השפעות של מטבע דיגיטלי שיופעל על ידי הבנק המרכזי של ארה”ב. לאור העובדה שנכון להיום 16% מהאמריקאים השקיעו, סחרו או השתמשו במטבעות קריפטו (על פי גיליון מידע מטעם הבית הלבן) הגיע הזמן לעשות סדר בדברים.
הצו הביצועי של ביידן מתמקד ב-6 סדרי עדיפויות: הגנה על צרכנים ומשקיעים, יציבות פיננסית, מניעת מימון לא חוקי, הובלת ארה”ב במערכת הפיננסית העולמית ותחרותיות כלכלית, הכלה פיננסית וחדשנות אחראית.

המשקיעים הצעירים בהודו מעדיפים ביטקוין על פני זהב ומניות 'משעממות'

אשת העסקים ההודית סוואטי דאגה קנתה לראשונה ביטקוין ב-2017, כאשר המטבע הקריפטו נסחר הרבה מתחת ל-3,000 דולר. החלטתה להשקיע במטבעות דיגיטליים התקבלה בחשש מצד משפחתה, היא נזכרת.

“המבוגרים במשפחתי אמרו לי לא לזרוק את הכסף שלי”, אומרת סוואטי שמנהלת עסק למזון ליד ניו דלהי.
אבל בת ה-33 לא התחרטה על החלטתה – ערכו של הביטקוין עלה פי 15 מאז – והיא ממשיכה להשקיע עד 10% מחסכונותיה במטבעות קריפטוגרפיים, כולל ביטקוין ואתריום.
“אני מוצאת שוקי המניות משעממים”, אמרה בראיון, והוסיפה כי היא נהנית מה”ריגוש” ו”פזיזות” שמגיעים עם השקעה במטבעות תנודתיים.

נרות יפניים

היא לא היחידה.

הודו ראתה פריחה עצומה במסחר במטבעות קריפטוגרפיים מאז תחילת המגיפה, למרות שהרשויות בכלכלה השלישית בגודלה באסיה הביעו במשך שנים דאגות לגבי מטבעות דיגיטליים, ואף חשבו עם איסורם. יזמים בתעשייה אומרים כי למדינה יש פוטנציאל להפוך למעצמת קריפטו, מכיוון שזהו אחד משווקי האינטרנט החמים בעולם, עם 750 מיליון משתמשים, ועוד מאות מיליונים שעדיין לא הגיעו לאינטרנט כלל.
מנכ”ל בורסת הקריפטו הגדולה בהודו שערכה כבר חצה את המיליארד דולר אומר ש-70% מ-10 מיליון המשתמשים שלה הם בין הגילאים 18 ל-34 כך שנראה שעתיד הקריפטו במדינה מאוד מבטיח.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
תוצרי הבלוקצ'יין
מהו מסחר סווינג בקריפטו?

מסחר סווינג זו אסטרטגיית מסחר ידועה הכוללת מינוף רווחים לטווח קצר עד בינוני של נכס נתון. באופן כללי, למסחר יש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *