מטבע דוג’קוין | ‎Dogecoin (DOGE) | סקירה מלאה [2022]

תוכן עניינים
דוג'קוין

דוג’קוין הוא מטבע קריפטוגרפי שנוצר כבדיחה סאטירית על הציפיות הגבוהות ממטבעות קריפטוגרפיים ככאלו שישנו את העולם. למרות אופיו הסאטירי, יש הרואים בכך אפיק השקעה פוטנציאלי. דוג’קוין מציג את פניו של כלב שיבא אינו שמקורה מבדיחה אינטרנטית. הוא הוצג ב- 6 בדצמבר 2013, ופיתח במהירות קהילה מקוונת משלו, והגיעה לשווי שוק של מעל 80 מיליארד דולר במאי 2021.

Dogecoin.com, דומיין שנרכש ע”י המייסדים, מקדם את המטבע כ”מטבע האינטרנט המהנה והידידותי”, ומתייחס למקורותיו כבדיחה. 

אילון מאסק מזכיר או מדבר על דוג’קוין לעתים קרובות בחשבון הטוויטר שלו, מה שהגביר את הפופולריות שלו במידה ניכרת בשנים האחרונות.

היסטוריה

דוג’קוין נוצר על ידי מהנדס התוכנה של IBM בילי מרקוס ומהנדס התוכנה של Adobe ג’קסון פאלמר. הם רצו ליצור מטבע דיגיטלי peer-to-peer שיכול להגיע לדמוגרפיה רחבה יותר מביטקוין. כלומר, בעוד שלהערכתם קהל היעד של הביטקוין הוא מצומצם, לבדיחות אינטרנטיות יש פוטנציאל להגיע לקהל יעד רחב יותר.

בנוסף, הם רצו להרחיק אותו מההיסטוריה השנויה במחלוקת של מטבעות אחרים, שבאותה תקופה היו מזוהים בעיקר עם גופי פשע וסחר בסמים, לדוגמה בפלטפורמת Silk Road הידועה לשמצה. בהתאם להערכתו של פאלמר שמטבע המבוסס על בדיחה אינטרנטית, דוג’קוין הושק רשמית ב- 6 בדצמבר 2013, ובתוך 30 הימים הראשונים היו יותר ממיליון מבקרים ב- Dogecoin.com.

פאלמר אחראי על הפיכת הרעיון למציאות. באותה תקופה היה חבר במחלקת השיווק של Adobe Systems בסידני. פאלמר רכש את הדומיין Dogecoin.com והוסיף מסך ראשי, שהציג את הלוגו של המטבע וטקסט מפוזר של Comic Sans. מרקוס הגיע לפאלמר לאחר שראה את האתר, והחל במאמצים לפתח את המטבע. 

מרקוס עיצב את הפרוטוקול של Dogecoin בהתבסס על מטבעות הקריפטו הקיימים Luckycoin ו- Litecoin המשתמשים בטכנולוגיות דומות.

העלייה המטאורית בשווי הדוג'קוין

במשך השנים הראשונות, היה המחיר תנודתי ונע בטווח של מאיות בודדות של הדולר, ושווי שוק של 2 מיליארד דולר בשיאו.

בינואר 2021, דוג’קוין עלה ביותר מ -800% תוך 24 שעות, והשיג מחיר של 0.07 דולר, כתוצאה מתשומת לב מצד משתמשי Reddit, בעידוד חלקי של אילון מאסק והשורט של GameStop.


בפברואר 2021, דוג’קוין הגיע למחיר גבוה חדש של 0.08 דולר לאחר עידוד הטוויטר של מאסק, סנופ דוג וג’ין סימונס. במרץ 2021, הבעלים של דאלאס מאבריקס, מארק קובאן, הודיע שקבוצת ה- NBA שלו תאפשר רכישת כרטיסים ומוצרים באמצעות דוג’קוין [1]; בתוך יומיים הצהיר קובאן כי הוא הפך לסוחר הדוג’קוין הבכיר, לאחר שביצע 20,000 עסקאות.

באפריל 2021 זינקו דוג’קוין ומטבעות קריפטו אחרים. מחירו הגיע לראשונה ל -0.10 דולר ב -14 באפריל, לפני שהגיע לשיא חדש של 0.45 דולר ב -16 באפריל (עלייה של 400% באותו שבוע). באותה תקופה, שווי השוק של דוג’קוין התקרב ל -50 מיליארד דולר, מה שהופך אותו למטבע הקריפטו החמישי בשוויו; ערכו עלה ביותר מ -7,000% בשנה עד כה. העניין בדוג’קוין תרם להפסקה במערכת הקריפטו של מסחר אלקטרוני של הפלטפורמה רובינהוד ב -15 באפריל, הנגרמת מ”ביקוש חסר תקדים”, וגרמה לדאגה של מומחים לבועה ספקולטיבית מתקרבת בשוק המטבעות.

ב- 4 במאי 2021, ערך הדוג’קוין עבר לראשונה את המחיר הסמלי של 0.50 דולר, עלייה של יותר מ -20,000% בשנה אחת.

ב -8 במאי 2021, אילון מאסק הופיע בתכנית סארדי נייט לייב. שם, ציפו מעריצי הדוג’קוין שהוא יפרסם את המטבע האהוב עליו. כשלא עשה זאת, הדוג’קוין ירד ב -34% מ -0.711 דולר בפתיחת המסחר למתחת ל -0.470 דולר לאחר 45 דקות.
למחרת בבוקר הגיע דוג’קוין לשפל של 0.401 דולר, ירידה מצטברת של 43.6%, ואיבד ערך של 35 מיליארד דולר. כיום הוא מטפס באופן עקבי למעלה.

וזה מצבו כיום:

 

יתרונות המטבע

המחיר של דוג’קוין אמנם תנודתי מאוד, אך לתנודתיות זו יש יתרונות. היא מאפשרת לסוחרים מנוסים, לסחור בתנודתיות זו ולהפיק תועלת מהשינויים הקיצוניים בערך המטבע. כמובן מי שמחזיק את המטבע בטווח הארוך, גם מרוצה מאוד מההשקעה שלו.

ל- דוג’קוין יתרונות משמעותיים בהשוואה לביטקוין. ראשית, תהליך הכרייה יעיל יותר, ועל כן לוקח פחות זמן לאשר עסקאות מאשר בביטקוין.
היכן שלוקח 10 דקות לאשרר בלוקים חדשים בבלוקצ’יין של הביטקוין, לוקח דקה אחת בלבד על בבלוקצ’יין של הדוג’קוין.

יתרון משמעותי נוסף של דוג’קוין הוא צריכת האנרגיה הקטנה יחסית שלו לעסקאות בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים, 0.12 קילוואט-שעה לעסקה (קוט”ש). לשם השוואה, הביטקוין משתמש ב- 707.6 קוט”ש ואת’רום משתמש ב -62.56 קוט”ש.
צריכת האנרגיה הזו חשובה לטווח הארוך – כאשר צריכת האנרגיה של ביטקוין תהיה גבוהה מדי בשביל לכרותו ביעילות, יכול להיות שכורים יעברו לדוג’קוין במקום.

חסרונות המטבע

תחילתן של דוג’קוין כבדיחה הקשה על התייחסות רצינית של מומחי התקשורת והפיננסים. כך, לא סביר כי בעתיד הקרוב יתייחסו למטבע כשיטת תשלום רצינית, ולכן השתלבותו כאמצעי תשלום מן המניין עלול לקחת זמן או לא לקרות בכלל.

למטבע יש היסטוריה ארוכה ובעייתית של הונאות. הוא תואר כתוכנית פירמידה, שבה למחזיקי דוג’קוין שרכשו את המטבעות בשלב מוקדם, יש תמריץ כספי גדול למשוך אחרים לרכוש את המטבע על מנת להעלות את המחיר, ולכן הם נהנים מהם כלכלית. 

ל- דוג’קוין אין מכסת אספקה לעומת מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, כמו ביטקוין עם מכסה של 21 מיליון מטבעות, כך, מתווספים לאורך זמן מטבעות חדשים לסירקולציה. כניסה זו מובילה בהכרח לאינפלציה במטבע.

 

איך קונים דוג'קוין?

ניתן לקנות דוג’קוין בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים כמו Binance או Kraken.הבורסות הללו מאפשרות פתיחת חשבון וקניית המטבע במגוון אמצעי תשלום. לאחר מכן תוכל לקנות ולהחליף מטבעות קריפטוגרפיים, כולל דוג’קוין.

כמה מתווכים מקוונים, כשהגדולה והזמינה לישראלים היא Tradestation, מאפשרים גם קניית דוג’קוין – בנוסף לנכסים קונבנציונליים כמו מניות, קרנות נאמנות ואיגרות חוב. הם לא מציעים כמה ממטבעות הקריפטו כמו בורסות קריפטו, אבל דוג’קוין זמין בדרך כלל.

בעבר, היו נפוצים מיזמים אינטרנטיים שכללו מילוי סקרים או צפייה בפרסומות, בגינם ניתן היה לקבל תגמול בדוג’קוין. כיום, לאור עליית פופולאריות המטבע הזדמנויות אלו כבר לא כל כך נפוצות

אחסון הדוג'קוין

כמו עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, לאחר רכישת דוג’קוין יש להעביר את המטבעות לארנק קריפטו.

הארנקים המומלצים לאחסון מטבעות קריפטו הם Trezor ו Ledger.
Ledger ו Trezor הם התקנים פיזיים המאפשרים אחסון של המטבע, וידועים כמאובטחים במיוחד.

משקיעים מתחילים יכולים להשתמש בארנקים Exodus או Mycelium, שכן מדובר בארנקים ווירטואלים עם ממשק ידידותי למשתמש.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
המרה לקריפטו
ביטין (Bitin) המדריך המלא

ביטין (Bitin) היא חברת חלפנות מטבעות דיגיטליים ישראלית שהוקמה בשנת 2017 בעקבות הביקוש העולה בקרב הישראלים להיכנס לתחום הקריפטו. ביטין

בדיקת גרף
ico מה זה?

סקירה – מה זו הנפקה? בשביל ללמוד מה זה ICO, צריך לקחת צעד אחורה ולהבין מה זה IPO. המשמעות של

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

× מבצע: 15 דקות שיחת לימוד/יעוץ בחינם!
דילוג לתוכן