מדריך: הכירו את בינאנס Binance – בורסת קריפטו המומלצת בעולם

תוכן עניינים
בורסת מסחר

זירת המסחר בינאנס (Binance) היא הבורסה הגדולה בעולם למסחר בקריפטו. בינאנס מונה עשרות מליוני משתמשים מרחבי העולם ובעלת היצע המטבעות הכי גדול בשוק נכון להיום. כמו כן, בינאנס תמיד משפרת את הפלטפורמה ואת השרתים שלה ומגדילה את מגוון המטבעות, האפשרויות והכלים עבור משתמשיה.

יתרונות

חסרונות

אז מי הם בינאנס ?

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם רוצים לקנות או לסחור בקריפטו וזאת טבילת האש הראשונה שלכם. במדריך הזה ננסה לגעת בכל הנקודות שאתם צריכים לדעת כדי להתחיל את הדרך שלכם בעולם הקריפטו, מה זה בינאנס , איך נרשמים? איך דואגים שהחשבון יהיה כמה שיותר מאובטח? איך קונים קריפטו בזירה של Binance? מהם פקודות Limit, Stop-Limit, OCO? ועוד..

שימו לב, במדריך הנוכחי ניגע רק בנושא המסחר הרגיל ללא אופציות וללא מינופים

אם אתם מחפשים מקום להשקיע בו לראשונה בביטקוין – ביינאנס זה המקום בשבילכם.

לפני שנתחיל, כדאי שתבינו שבאופן כללי לא מומלץ להחזיק סכומים גדולים של כסף בזירת המסחר. לא פעם, קרה שבורסאות נפרצו ואף נסגרו או ברחו עם הכסף ובמקרים האלו לא יהיה עם מי לדבר. זכרו, זאת זירת מסחר ולא ארנק, אתם לא הבעלים של המפתחות הפרטיים, אלא אתם מקבלים ערבות לכך שרכשתם או מכרתם מטבע וכאשר תרצו לממש אל מחוץ לבורסה תצטרכו למשוך לארנק הרצוי ולסמוך על זירת המסחר שיש לה מספיק נזילות כדי להוציא את הכסף אל מחוץ לזירה כפי שהיא מתחייבת.

אז אם כבר בורסה, למה דווקא Binance?

בשנת 2019, נפרצה בורסת בינאנס ונגנבו ממנה פרטי משתמשים, API (חיבור ממשקים של בינאנס עם ממשקים אחרים) ואפילו פרטי 2FA (אימות דו שלבי) של משתמשים. בנוסף, נגנבו 40 מליון דולר (אז כ-2% מכלל הביטקוין שהיה ברשותם).
למקרים כאלה, בינאנס מחזיקים Secure Asset Fund עצמאי מהרווחים שלהם המשמש כמעין “ביטוח” פרטי וכך משתמשי הבורסה לא נפגעו כלל וחורי האבטחה נסגרו. כמובן שאף אחד לא מבטיח שלא תהיה פריצה נוספת אפילו חמורה יותר בעתיד, אך בינאנס יוכלו לכסות עד סכום מסויים ככל הנראה. זכרו שעם פריצה מסיבית שתגרום לבינאנס לקרוס אף אחד לא יהיה מוגן.

הרשמה לבינאנס

ראשית, יש להיכנס לאתר ולבצע רישום סטנדרטי עם מייל תקין ומאובטח שבבעלותכם בלבד, מספר טלפון ומומלץ מאוד בחום להפעיל 2FA (אימות דו-שלבי). תחשבו על זה כך, גם אם יש למישהו את השם משתמש והסיסמה שלכם, הוא לא יוכל להתחבר בלי אימות מול קוד אישור במייל, קוד אישור בטלפון, קוד אישור ב-Google Authenticator וכל זה בדקה לפני שהקודים מתחלפים.

בהתחברות ראשונית זה נראה חופר, אבל כשהמכשירים שלכם כבר מזוהים זה לא מציק יותר מדי ושווה את זה.

שימו לב לתהליך ההרשמה ב-GIF הבא:

אבטחת החשבון – מומלץ מאוד

נכון כבר בא לכם להפקיד כסף ולהיכנס לעניינים, אבל אל תקלו ראש באבטחה, בטח כאשר מדובר בזירת מסחר.

על מנת להפעיל אמצעי אבטחה נוספים בחשבון יש להיכנס ללשונית ה-Security ולהפעיל את האימות בטלפון, במייל (ברירת מחדל פועל) וגם Google Authentication.

כאשר יתבצע נסיון להיכנס ממכשיר חדש או מכתובת חשודה, מעבר למייל ולסיסמה תידרשו להכניס את הסיסמאות שתקבלו למייל, לטלפון ולמאמת של גוגל וכל זה תוך דקה. כמובן שכשהטלפון שלכם בבעלותכם הפיזית זה לוקח פחות מדקה. אך אם מדובר בהאקר או בסקאמר הם לא יצליחו לעשות כלום בזמן ובמקביל תקבלו התראות על נסיונות כניסה לחשבון וכך תוכלו להגן עליו הכי מהר שאפשר.
שימו לב, כאשר תורידו את האפליקציה של המאמת של גוגל, תקבלו קוד שיחזור שנועד למקרה שתאבדו את הטלפון או שהוא ישבוק חיים, שימרו את הקוד הזה במקום בטוח כדי להימנע מסירבולים במעבר לטלפון חדש.

אימות החשבון של בינאנס

כדי למנוע בעיות מיותרות, מומלץ לאמת את החשבון לפני שמפקידים סכום כלשהו. על מנת לאמת את החשבון, יש להיכנס ל-Settings ואז ל-Profile ולבצע אימות Intermediate הכולל מספר פרטים נוספים, צילום תעודת זהות/דרכון/רשיון נהיגה ואימות פנים מול המצלמה של המחשב או בטלפון, מומלץ לבצע את האימות מהטלפון כדי שתהיה גישה מהירה לצילום התעודה והפנים.

קניית קריפטו באמצעות כרטיס אשראי דרך המערכת של בינאנס

לאחר שאומתתם במערכת של בינאנס (בין שעה לכמה ימים, תלוי בתקופה) לוחצים על Buy Crypto ולאחר מכן Buy crypto with credit card או נכנסים ללינק הבא:

במסך הבא תבחרו כמה כסף אתם רוצים להפקיד ואיזה מטבע את מעוניינים לקנות. מטעמי עמלות המרה עדיף לבחור בדולרים ובאשר למטבע קריפטו אותו תרצו לקנות יש 2 אופציות. אם אתם יודעים איזה מטבע אתם רוצים לקנות תבחרו אותו ישר כדי להימנע מאירועי מס מיותרים.

אם אתם לא יודעים ואתם רוצים רק שיהיה לכם כרגע כסף זמין בזירת המסחר (To Buy the Deep) תוכלו לקנות USDT או BUSD, שניהם מטבעות דיגיטליים צמודיי מדד לדולר.

USDT – מגובה ע”י חברת Tether.

BUSD – מגובה ע”י חברת Binance.

Markets

בלשונית Markets בתוך בינאנס תוכלו לראות כל כלל השוק ולמיין אותו לפי הפילטרים והמיונים השונים. כאשר תסדרו מה-Market cap הגבוה לנמוך ביטקוין יהיה בראש ותוכלו לראות בסדר יורד את השווקים לפי השווי הכללי שלהם.

רק כדי שתבינו על מה אתם מסתכלים, Spot Market הוא השוק שאנחנו מסתכלים עליו כרגע, זה השוק הסטנדרטי הרגיל, אנחנו לא נדבר על מסחר באופציות במדריך הזה.

בתוך ה-Spot Market תוכלו לראות שווקים לפי צמדים שונים כגון BTC או BNB. אם תבחרו בשוק אל מול הביטקוין למשל, תוכלו לראות כמה שווים כלל המטבעות בשוק ביחס לביטקוין ולא ביחס לדולר.

באותה לשונית בתוך הפלטפורמה של בינאנס תוכלו לראות Fiat Market. פיאט [1] הוא בעצם הכסף שאנחנו מכירים, דולר, שקל, יורו או כל מטבע יציב אחר. כך שאם אתם בוחרים ב-USDT למשל, תוכלו לראות את כלל המטבעות בהשוואה אל הדולר.

פעולות מסחר בסיסיות בבינאנס

אז אחרי שהכרנו את כל הבסיס ונגענו בכל ה”מנות הראשונות” הגענו למנה העיקרית, איך אנחנו מבצעים קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים בפלטפורמת בינאנס ?
אז לאחר שהפקדתם כסף לחשבון ה-Spot במטבע יציב כלשהו, נניח USDT, וכעת אתם רוצים להשקיע בביטקוין, אתם מאתרים אותו בחיפוש אל מול המטבע שברשותכם BTC/USDT או שאתם מאתרים אותו כפי שלמדנו ב-Markets.

קודם כל נעשה סדר מה אנחנו רואים בתמונה:
כתום – הגרף של אותו צמד מטבעות, במקרה הזה ביטקוין אל מול הדולר. מומלץ לבחור בגרף של TradingView, יותר אופציות כשתעמיקו בתחום.
כחול – ספר הפקודות לקנייה ומכירה של אותו צמד מטבעות.
ירוק – רשימת השווקים שאנחנו עוקבים אחריהם, מומלץ לשמור במועדפים (לסמן בכוכב) מטבעות שאתם עוקבים אחריהם לגישה קלה יותר.
סגול – הסטוריית הטריידים לאותו צמד מטבעות. ניתן לבחור בהיסטוריית הטריידים שלכם בלבד.
צהוב – פקודות קנייה ומכירה.

נתחיל בפשוט ביותר, מחיר Market.
כאשר אתם מוכרים או קונים, אם תבחרו בלשונית Market בתוך בינאנס , תוכלו לבחור רק את כמות הכסף שאתם רוצים להשקיע (אפשר להקיש מספרים או להשתמש במד שמודגש בכתום) והפקודה תתבצע במחיר השוק הנוכחי.

פקודת Limit

כשאנחנו נמצאים בלשונית Limit, אנחנו בעצם בוחרים באיזה מחיר עתידי אנחנו מוכנים לקנות או למכור את המטבע שברשותנו.

Price – המחיר בו אנחנו רוצים לקנות או למכור את המטבע שברשותנו.

Amount – כמות לקנייה או מכירה באותו המחיר שבחרנו קודם.

Total – כמה בסה”כ שווי העסקה.

ברגע שאישרתם את הפקודה היא נכנסת לספר הפקודות וכאשר המחיר מגיע ליעד המערכת של בינאנס מבצעת את הפקודה בשבילכם.

  • חשוב להדגיש שאם באותו מחיר יהיה לחץ קנייה או מכירה גדול יש סיכוי שהפקודה לא תתממש או תתממש בחלקה.

פקודת Stop-Limit

בשונה מפקודת Limit רגילה, פקודת ה-Stop-Limit תיכנס לספר הפקודות רק לאחר שמהחיר נגע בStop שהגדרנו לו.

לכן, בפקודת קנייה או מכירה, משתמש בדיוק באותה פקודת Limit שאנחנו מכירים ורק נוסיף לה את ה-Stop (בכתום).

חשוב לדעת שפקודת Stop-Limit צריכה להתבצע כחלק מאסטרטגיה שלכם וכשאתם יודעים מה אתם עושים וכבר הכרתם קצת את השוק.

פקודת OCO

פקודה קצת יותר מורכבת אבל אנסה להסביר אותה ע”י דוגמה.

נניח שביטקוין נסחר בין 35-42 אלף דולר כך שאם ירד לקו תמיכה של 35 אלף דולר נרצה בעצם לקנות ביטקוין או אם הביטקוין ישבור את הקו התנגדות של 42 אלף דולר נרצה לקנות אותו גם כן.

בדיוק בשביל זה נועדה פקודת OCO (One Cancel Other), אם נגדיר Limit ב35 אלף דולר וStop-Limit ל42 אלף דולר, נוכל לבצע את שתי הפקודות במקביל כך שהראשונה ביניהם שתבוצע גם תמחק את השנייה. אז איך עושים את זה?

Price – המחיר הנמוך בו אנחנו מעוניינים לקנות ביטקוין. במקרה הזה קו התמיכה של 35 אלף דולר.
Stop – המחיר הגבוה שאם הביטקוין עובר בו נרצה לקנות אותו. לאחר שבירה של התנגדות היא בדרך כלל הופכת לתמיכה. במקרה הזה הטריגר יהיה 42 אלף.
Limit – המחיר אותו נרצה להכניס לספר הפקודות. אם ההתנגדות היא 42 אלף נרצה להיכנס קצת אחרי כדי לוודא עלייה ולא זיוף. במקרה הזה נרצה לקנות ב43 אלף דולר.
אותם העקרונות עובדים לגבי מכירה רק שנחליף בחשיבה שלנו את הקווי תמיכה בהתנגדות ולהיפך.

מטבע בינאנס קואין (BNB)

 

בינאנס - לסיכום

זה היה מדריך בסיסי לשימוש בפלטפורמת בינאנס, שימו לב שאתם קודם כל מבינים בדיוק מה אתם עושים ושהפקודות משקפות בדיוק את מה שרציתם להשיג. עניין האסטרטגיה הוא סיפור אחר לגמרי, את הידע הזה תצטרכו לרכוש בעצמכם בעיקר מידע וניסיון, אך כמובן שכדאי לעשות זאת דרך בורסת קריפטו מומלצת כמו בינאנס.

אין לראות באמור המלצה להשקעה או כניסה לשוק הקריפטו, התוכן מוגש למטרות ידע בלבד.

עשוי לעניין אותך גם לקרוא את המאמרים הבאים:

בורסות וספקי קריפטו מובילים:

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *