ביטוסי (Bit2C) – בורסת הקריפטו הישראלית

תוכן עניינים
ביטוסי

ביטוסי (Bit2C) הינה חברה ישראלית המפעילה אתר בורסה למסחר במטבעות קריפטו בעברית ובשקלים. היתרון המרכזי של פלטפורמה זאת הוא כמובן שהממשק כולו בעברית ומטבע הדברים ברור לנו יותר, שניתן לבצע רכישת מטבעות קריפטו (4 מטבעות בסה”כ) בפשטות על ידי העברת כספים מחשבון הבנק הישראלי שלנו לחשבון הפלטפורמה, יתרון נוסף הוא שמדובר במיזם ותיק הפועל כבר 8 שנים ברציפות – נצח במונחי עולם הקריפטו ומנוהלת על ידי צוות מומחים מוכרים בעולם הקריפטו הישראלי.

יתרונות

חסרונות

איך מתחילים לסחור בביטוסי (Bit2C)?

בביטוסי (Bit2C) נפגשים הקונה והמוכר הפוטנציאלי ומשלימים את העסקה בתיווך צד שלישי (הפלטפורמה) שמוודא שהכל מתנהל כשורה. המטבעות שניתן לסחור בהם בבורסה זאת הם הביטקוין, האתריום, הלייטקוין והגרין.
תהליך ההרשמה הוא סטנדרטי ויכול להיות מעט איטי בתקופות העומס (למשל כשהביטקוין דוהר למעלה). במהלך תהליך ההרשמה תתבקשו לאמת את זהותכם ולהציג את חשבון הבנק שלכם ולספק תצלום תעודת זהות. אישור המשתמש שלכם עשוי לקחת בין כמה שעות עד מספר ימים, אז נא להתאזר בסבלנות.

הפקדה ראשונית

לאחר אישור החשבון משתמש שלכם תוכלו לבצע הפקדה ראשונה מחשבון הבנק שלכם ותצטרכו לחתום על טופס נוסף של הצהרת תושבות מס. המון בירוקרטיה אבל הכל בהתאם לחוקים הקיימים בישראל בנוגע לסחר בקריפטו.
סכום ההפקדה הראשונה יכול לנוע בין כמה עשרות שקלים ועד ל-700 אלף ש”ח ביום. ההפקדה מתבצעת בצורה די אינטאוטיבית: לוחצים על “הפקדה/משיכה” בחרו במטבע שקלים והעבירו את סכום הכסף הרצוי מחשבונכם לחשבון של ביטוסי.

קניית (או מכירת) קריפטו

כאשר אתם מתכוונים לבצע רכישה פשוט גשו למסך הקניה. ספר הפקודות יציג את האופציות העומדות בפנינו לביצוע רכישה של קריפטו בהתאם להיצע באותו זמן של מה שהמוכרים מציעים.
האמת שביחס לבורסות העולמיות, נפח המסחר בבורסה הישראלית נמוך יחסית, מה שעשוי להוביל להבדלים כאלו ואחרים מבחינת מחירי המטבעות ושפע ההזדמנויות המוצעות. בכל אופן פערים אלו עובדים ל-2 הכיוונים כך שניתן גם לנצל זאת לאיתור הזדמנויות משתלמות מדי פעם.

ביטוסי - פקודות המסחר

שער שוק (MKT)

זוהי האופציה הפשוטה והמומלצת ביותר לסוחר המתחיל. זה אומר פשוט לקנות את הביטקוין או נאמר מטבע אחר שאיתו רוצים להתחיל את דרכנו בעולם הקריפטו במחיר השוק. כך למשל אם הפקדנו 100 ש”ח ונחיל עליהם את הפקודה ואנחנו רוצים לקנות ביטקוין, נמצא מייד עסקה במחיר השוק, נניח אם הביטקוין שווה 40 אלף דולר ליחידה, נקנה כמות ביטקוין השווה 100 ש”ח לפי שער 40 אלף דולר ליחידה.

מגבלת שער (LMT)

האמת שזה גם די פשוט ואינטואיטיבי. זאת פקודה שאומרת באיזה שער אנחנו רוצים לבצע את הרכישה. למשל, נוכל להגדיר שאנחנו רוצים לרכוש ביטקוין ב-100 ש”ח שהפקדנו רק כשהשער ירד מ-40 אלף דולר ל-30 אלף דולר ליחידת ביטקוין. פקודה זאת תתווסף ליומן ותמתין לנסיבות שיאפשרו לה להתבצע. זה כמובן עשוי לקחת זמן.

פקודה מותנית שער (STL)

זוהי הרחבה למקרה השני. פה אנחנו נותנים הנחיה לבצע פעולה מסוימת של רישום בהינתן הגעה לשער מסוים. אסביר באמצעות דוגמא: הביטקוין עולה היום 40 אלף דולר ליחידה. אנחנו רוצים לתת פקודה של קניה אם השער יגיע ל-30 אלף דולר, אבל אנחנו רוצים לפרסם את הפקודה רק בשעה שהשער יגיע ל-35 אלף דולר. במקרה כזה אנחנו בוחרים בחלופה זאת. היא נפוצה יותר עבור סוחרים מנוסים יותר. בצעדים הראשונים לרוב פשוט תשתמשו בחלופה הראשונה. קנייה במחיר השוק.

העברת מטבע

ביטוסי - משיכת כסף לארנק

אמנם הפלטפורמה של ביטוסי מאובטחת ושומרת את כל הנתונים בצורה הבטוחה ביותר. המטבעות של המשתמשים נשמרים באחסון קר ללא חיבור לאינטרנט.

יחד עם זאת, אלא אם אתם נמצאים בהליכי מסחר כל היום, תתרגלו למשוך את המטבעות קריפטו מהבורסות לארנקכם הפרטי. עצה זאת נכונה לביטוסי ולכל פלטפורמה אחרת מאובטחת ככל שתהיה.

אז לאחר שתקראו ותכירו את מה שצריך לדעת על אחסון מטבעות קריפטו, אנחנו מקווים שתקבלו את ההחלטה ההגיונית לשמור את המטבעות על גבי אחסון קר באחד הארנקים המומלצים כגון טרזור או לדג’ר, שנותנים מענה אופטימלי בהיבט האבטחה.

אז כשכתובת הארנק בידכם, תלכו אל לשונית ההפקדה/משיכה והפעם תבחרו באפשרות המשיכה הזינו את את כתובת ארנקכם וזהו הכסף בדרכו אליכם. פשוט, קל ונח.

אימות דו-שלבי

המלצתנו בהיבט האבטחה היא להשתמש באימות דו שלבי בכל מקום ומוסד פיננסי וכך גם בביטוסי. הפלטפורמה הזאת תומכת בזה. משמעות הדבר היא שגם אם חשבונכם יפרץ ואיכשהו הססמא ושם המשתמש יפלו לידי האקר, עדיין הוא לא יוכל להיכנס לחשבונכם ולגנוב כספים כי יצטרך להתגבר על שכבת הגנה נוספת כגון זיהוי על ידי גוגל. זה כבר הופך את המשימה ליותר מורכבת משמעותית מבחינתו.

אימות דו-שלבי[1] הוא שכבה אבטחה נוספת לשם המשתמש שלכם באתר. בנוסף לשם המשתמש והסיסמה שאתם מזינים בשגרה, אתם יכולים להגדיר סיסמה מתחלפת כל 30 שניות אשר מסונכרנת עם חשבונכם – כך שבהיכנסכם לפלטפורמה תיאלצו להזין אף אותה.

בקיצור, וודאו שהחשבון שלכם מוגן בשכבת אבטחה נוספת.

עמלות ביטוסי

העמלות של ביטוסי (Bit2C) די נוחות באופן יחסי אם מגדירים את הדברים בצורה נבונה. שימו לב, לאפשרות ללחוץ על ‘הגדרות מתקדמות’ בצד ימין למטה, ולבחור עמלת משיכה נמוכה יותר ממה שמוגדר כ-default על ידי המערכת (העמלה הגבוהה ביותר). על מה זה משפיע? מהירות קבלת הכסף שלכם. אם לא דחוף לכם וותרו על האפשרות המהירה ביותר.
מעבר לזה, כל הפעולת באתר (קניה ומכירה) מתבצעות עם עמלה של 1%. כמו כן, ישנן עמלת משיכה של המטבעות הקריפטוגרפיים, המשתנות בהתאם לסוג המטבע.

לסיכום

בסה”כ ביטוסי מאפשרת הזדמנות טובה ובטוחה לביצוע קניית ביטקוין או אתריום בישראל במהירות. ישנן חלופות נוספות שעשויות להיות זולות יותר אולם ההצעה של ביטוסי הינה בהחלט הגיונית וסבירה במיוחד למי שרואה ערך מוסף בשירות בשפה העברית ובאפשרות לשלם בהעברה בנקאית מהחשבון השקלי. 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *