מדריך: בורסת קראקן (Kraken)

תוכן עניינים
קראקן לוגו

קראקן היא בורסת מטבעות קריפטוגרפיים מובילה וותיקה שפועלת עוד משנת 2011, שמאפשרת קנייה, מכירה והחלפה של רשימה ארוכה של עשרות מטבעות קריפטוגרפיים שונים, כולל כמובן המטבעות המובילים ביטקוין ואתריום. בנוסף לקנייה ומכירה של קריפטו בתעריפי שוק, קראקן מציעה למשתמשים אפשרויות סחר ומוצרים מתוחכמים יותר כגון סטייקינג ומסחר בחוזים עתידיים ואפשרות של מסחר במינוף (זהו כלי בסיכון גבוה יותר ולא מומלץ למתחילים). כלים אלו יכולים להיות שימושיים למימוש יעיל של אסטרטגיות מסחר מתקדמות יותר.

החדשות הטובות הן שהבורסה הנוחה והאמינה הזאת פתוחה גם למשקיעים מישראל. המקום הנכון ביותר להתחיל עבור משקיעי קריפטו חדשים הוא פלטפורמת קראקן הראשית. סוחרים מנוסים יותר, עשויים להעדיף את פלטפורמת המסחר הפעיל בעלות נמוכה יותר Kraken Pro.

יתרונות

חסרונות

סקירה כללית

קראקן (Kraken) היא בורסת קריפטו שנוסדה בשנת 2011 בסן פרנסיסקו עם משרדים ברחבי העולם. היא עובדת עם לקוחות ב-185 מדינות כולל ישראל. קראקן תומכת במשקיעים בודדים ומוסדיים עם מסחר במטבעות קריפטוגרפיים במחיר תחרותי.

למתחילים מומלץ לפעול בפלטפורמת קראקן הראשית, בעוד שחובבי קריפטו מתקדמים ומומחים עשויים להעדיף את Kraken Pro ואת התכונות המתקדמות של המסחר הממונף והחוזים העתידיים.

טיפ: גם אם אתם ממש מתחילים, תלחצו על לשונית ה-Earn, שם תוכלו להפקיד את יתרת הקריפטו שלך כדי להרוויח ריבית מסטייקינג בריבית משתנה תלויית מטבע.

השילוב של פלטפורמות ושירותים מגוונים הופך את קראקן לבחירה פופולרית עבור רבים.

מטבעות זמינים וחוויית המסחר

קראקן תומכת ב-93 מטבעות קריפטוגרפיים נכון למועד כתיבת מדריך זה, כולל מטבעות פופולריים כגון:

ביטקוין (BTC), אתריום (ETH), קרדנו (ADA), דוג’קוין (DOGE), לייטקוין (LTC), פולקדוט (DOT), פוליגון (MATIC), ריפל(XRP), סטלר (XLM), סולנה (SOL), סושי (SUSHI), יוניסוואפ (UNI), ועוד.

וכן תומכת במספר מטבעות יציבים כולל Tether, USD Coin ו-Dai. ניתן גם לבצע המרות מט”ח באמצעות הפלטפורמה (אם רוצים).

את המטבעות ניתן לרכוש באחת מ-2 הפלטפורמות מסחר למשתמשים Kraken ו-Kraken Pro. גרסת הפרו מציעה תמחור נמוך יותר וזמין לכל מי שיש לו חשבון Kraken. ניתן לבחור בפלטפורמה המתאימה בהתאם לצרכים ולניסיון המסחר שלך. 

שירות לקוחות

תמיכת קראקן זמינה באמצעות צ’אט חי או דוא”ל. הייתה לנו בעיה קלה בשינוי הגדרת חשבון (בעיקר בגלל שגיאת משתמש) ושלחנו בקשת תמיכה. צוות קראקן הגיב ופתר את הבעיה תוך כ-20 דקות.
במקרה נוסף, כשביקשנו לברר כיצד להעביר כסף מחשבון בנק בישראל לחשבון הפלטפורמה קיבלנו תשובה מלאה בצ’אט תוך פחות מ-10 דקות.

אמנם הייתה לנו חוויה נהדרת עם שירות לקוחות, אבל לא כל המשתמשים מדווחים על אותן תוצאות. יש לקוחות לא מרוצים המדווחים על בעיות מדאיגות עקב מקרי פריצה בעבר. אך חשוב לזכור שיש גם שלל ביקורות אוהדות לבורסה הזאת ורמת השירות שלה מהחוויה שלנו היא טובה.

עמלות

התמחור והעמלות משתנים בהתאם לפלטפורמה שבה אתם משתמשים ולסוג המסחר שנכנסים אליו. בכל מקרה אלו העמלות החשובות ביותר שכדאי להכיר:

עמלות קראקן

עמלת רכישה– עבור רכישות מיידיות, העמלה היא 1.5% עבור רוב מטבעות הקריפטו ו-0.9% עבור מטבעות יציבים באמצעות דולר אמריקאי או מטבע יציב אחר.

עמלת הפקדה– המחירים נעים בין 0.5% לקנייה באמצעות העברה מחשבון בנק ועד ל-3.75% בכרטיס אשראי או ארנק דיגיטלי. נוספת לכך עמלה על סך 0.25 אירו עבור כל טרנזקציה.
אם יש לכם חשבון בנק אמריקאי אז ההפקדה והמשיכה מקראקן הופכים לממש פשוטים מכיוון שהמערכת שלהם מתממשקת למרבים הבנקים האמריקאיים. אם קוצים לשלם באמצעות העברה מחשבון בנק ישראלי עשויות לחול עמלות נוספות שרצוי לברר ישירות מול הבנק שלכם טרם ביצוע הקנייה.

עמלות Kraken Pro

גרסת הפרו מציעה תמחור נמוך בהרבה מפלטפורמת Kraken הראשית. התמחור מבוסס על נפח המסחר הכולל שלך במהלך 30 הימים האחרונים. רוב העסקאות כפופות לעמלת Taker של 0.26% או לעמלת Maker של 0.16%.

קרקן עמלות פרו
עמלות מתוך Kraken.com

פתיחת חשבון

כדי לפתוח חשבון בקראקן יש ללחוץ על הכפתור הבא ולעקוב אחר השלבים בהמשך:

לחצו על הכפתור בפינה הימינית העליונה שרשום עליו Create Account.

קרקן צור חשבון

מלאו את פרטיכם האישיים כמתבקש בטופס. השתדלו לבחור בססמא קשה לפיצוח. סמנו וי בצ’ק בוקס המאשר את תנאי השימוש והמשיכו ליצירת החשבון.

קרקרן רישום
יצירת חשבון חדש מתוך Kraken.com

מייד לאחר מכן ישלח לכתובת אימייל שציינתם בטופס קוד אימות. יש להיכנס למייל שלכם, להעתיק אותו ולהדביק במקום בו מבקשת המערכת לצורך הזיהוי שלכם וללחוץ על: Activate Account.

מעולה! אתם נרשמתם לזירת המסחר של קראקן. כעת אתם יכולים להמשיך לתהליך אימות הזהות הבסיסי (Starter) על מנת שתוכלו להתחיל לסחור בקריפטו.

תהליך הכרת הלקוח - 4 רמות

לאחר הרישום,אם תרצו לפתוח את מגוון האפשרויות שבורסה זאת מציעה מומלץ לבצע תהליך הכרת הלקוח בצורה הבאה:

בשלב ראשון, לוחצים על התפריט עם שם המשתמש שלכם. מתוך הרשימה שנפתחת בוחרים Get Verified.

קרקן וריפיקציה שלב 1

יפתח בפניכם התפריט הבא. תבחרו את רמת הוריפיקציה האמצעית ה-Intermidiate.

קרקן וריפיקציה 2

המידע שתצטרכו לספק הוא בהתאם לטבלה הבאה:

קרקן רמת וריפיקציה

ואלו הן האפשרויות שכל רמת זיהוי פותחת בפניכם:

קראקן מה אפשר לעשות בכל רמה

מה חשוב לדעת?

עם פתיחת החשבון תקבלו את רמת ה-Starter. משמעות הדבר שתוכלו להתחיל לבצע עסקאות בבורסה באמצעות קריפטו שכבר קיים בידיכם. על מנת להיות מסוגלים לקנות קריפטו בכרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית ישנו צורך ברמת אימות בינונית Intermediate. רמת אימות הביניים ה-Express איננה זמינה למשתמשים מישראל (או שאר העולם) וזמינה רק לתושבי ארה”ב.

מה צריך לספק עבור אימות Intermediate?

אז כפי שהבנו בשביל להנות באמת מהשפע שבורסה זאת מציעה יש לבצע אימות Intermediate ואלו המסמכים שתצטרכו לספק לשם כך:

  1. תצלום של תעודה רשמית כמו תעודת זהות, דרכון או אפילו רשיון נהיגה
  2. מסמך כלשהו המאמת את כתובת המגורים שלכם. חשוב שהמסמך יהיה רשמי וישא את הלוגו של החברה שסיפקה אותו ויכיל את שמכם כפי שנרשמתם לפלטפורמה. ניתן להשתמש למשל בחשבון חשמל, דפי פירוט של חברת כרטיסי אשראי, וכדומה. אין צורך לתרגם את המסמך מעברית.

התהליך לוקח כ-4-5 ימים עד לאישור החשבון.

אימות דו שלבי

הפעלת אימות דו שלבי ניתן לעשות על ידי לחיצה על כפתור ה-Security מתוך התפריט בו ביצענו את הוריפיקציה ובחירת אפשרות 2FA. ניתן לבחור את הצורך באימות דו שלבי עבור אפשרויות שונות. המלצתינו היא פשוט להחיל אותו בצורה המסורתית על פעולת הכניסה לחשבון.

הפקדת כספים

אם עברתם את האימות ברמת Intermediate, כמתואר בפרק קודם, תוכלו להפקיד כספים דרך כרטיס אשראי או דרך העברה בנקאית.

הפקדת כסף בכרטיס אשראי

ניתן כאמור להפקיד כסף לבורסת Kraken על ידי כרטיס אשראי ישראלי יחסית בקלות (הפלטפורמה נוחה וידידותית למשתמש, כבר אמרנו?). לוחצים על Buy Crypto בדף הבית ומופיע פה:

קרקן קנייה באמצעות כרטיס אשראי 1

בוחרים באפשרות הרשומה בשורה הכחולה ומוסיפים את פרטי האשראי והכתובת שלכם פעם נוספת במסכים אלו שיופיעו אצלכם אחד אחרי השני. תחילה הוסיפו את כרטיס האשראי שלכם באמצעות לחיצה על Add debit & credit card.

הכניסו את פרטי הכרטיס ובחרו סכום רצוי להפקדה באירו.

קרקן קנייה באמצעות כרטיס אשראי 2
הפקדה באמצעות כרטיס אשראי מתוך Kraken.com

עמלת ההפקדה בכרטיס אשראי הינה 3.75% + 0.25 אירו. במידה ואין לכם אירו בחשבון הבנק כנראה שתהיה עמלת המרה נוספת שתגבה על ידי הבנק שלכם בגין המרת מטבע.

קרקן גיף הפקדה

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית של דולרים לחשבון שלכם בקראקן. בשביל זה עליכם ללחוץ על האפשרות Funding

קרקן משיכה והפקדה

לאחר מכן, להתקדם עם ההוראות ולבצע Wire Transfer מחשבון הבנק שלכם לחשבון של בורסת קראקן. זה יעלה לכם 0.5% ועוד עמלות משתנות לבנק בגין העברה והמרת מט”ח לבנק שלכם בהתאם לתנאים שלכם.
שימו לב, לאחר העברה בנקאית לא ניתן למשוך את הכסף בחזרה למשך 72 שעות בהתאם לנהלי הבורסה.

משיכת כספים מקראקן

אנחנו עדיין לא שמענו על בנק ישראלי שמוכן לקבל כספים ישירות מבורסת קריפטו בחו”ל וזה כולל את קראקן על אף היותה סופר מפוקחת מבחינה רגולטורית בארה”ב. אפשרות המשיכה לבנק אמריקאי לצורך העניין מבורסת קראקן פשוטה ביותר ומתבצעת בלחיצת כפתור.
כך שהדרך למשוך את הכספים החוצה לצורך מימוש רווחים תעבור כרגיל דרך משיכת יתרות הקריפטו שלכם לארנק. זה נעשה בדומה להפקדה על ידי לחיצה על כפתור ה-Funding ושם הבחירה ב-Withdraw.
מהארנק יהיה צורך לעבור אצל אחד מנותני השירות הישראלים המומלצים כמו ביטס אוף גולד או ביטוסי, להעביר את הקריפטו אליהם ולהמיר שם לשקלים ולחשבון הבנק שלכם.

אם טרם פתחתם חשבון אצל אחד מהם, אתם מוזמנים לעשות זאת כי בכל מקרה תצטרכו חשבון שם על מנת ללמש רווחים:

לסיכום

העמלות הנוחות ומגוון אפשרויות המסחר של קראקן הופכים אותה לבחירה טובה עבור סוחרי מטבעות קריפטוגרפיים מרמת מתחילים ועד מומחים ומשקיעים. בהשוואה לבינאנס למשל, הממשק שלה נח וברור והשירות מאוד אפקטיבי אם כי כמות המטבעות מעטה יותר ועמלות המסחר מעט גבוהות יותר.

בסך הכל, קראקן היא בחירה טובה למסחר והשקעות במטבעות קריפטוגרפיים ומעניקה לרוב תחושה חיובית. וודאו שאתם מבינים את כל העלויות והסיכונים הכרוכים במסחר במטבעות קריפטו ותנקטו צעדים לאבטחת חשבונכם באמצעות אימות דו-שלבי.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *