ארנק נייר – חלופה מעניינת לשמירת הקריפטו

תוכן עניינים
דף ועט

אחד מאמצעי האחסון המתאימים לביטקוין, אתריום ושאר מטבעות הקריפטו הוא באמצעות ארנק נייר. אם הגעתם לכתבה כנראה אתם מתכוונים לבצע רכישת ביטקוין או מטבע אחר ומחפשים אחר אמצעי אחסון מתאים. בכתבה הבאה נתאר בפירוט מה אומר המושג “ארנק נייר” ונעמוד על יתרונותיו, חסרונותיו ויתר תכונותיו.

אז קדימה נצא לדרך!

אחסון קר

אז כפי שהזכרנו לא פעם במהלך הבלוג, אמצעי האחסון הבטוח ביותר ליתרות הקריפטו שלכם הוא ארנק קר. על מנת ללמוד על ההבדלים בין ארנק חם לארנק קר אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה באתר שדנה בבחירת ארנק דיגיטלי מומלץ.

בכל אופן, נזכיר: אחסון קר משמעותו ניתוק מוחלט של הארנק מהאינטרנט ומניעת הגישה מהאקר פוטנציאלי אל המפתח הפרטי שלכם. הארנקים המומלצים ביותר לאחסון קר הינם הטרנזור והלדג’ר עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה.

ארנק נייר הוא סוג נוסף של אחסון קר, שתכף נספר לכם באיזו צורה הוא מתבצע.

אז מה זה אחסון על גבי ארנק נייר?

ללא ספק, מדובר בדרך יחסית בטוחה לאחסן כל מטבע קריפטוגרפי. על ידי ביצוע מספר פעולות שנציע בהמשך, אתם יכולים להגדיר ארנק נייר לגמרי בחינם. אז קודם כל, זה באמת הופך אותך לאדון של ההשקעה שלך, ואם נוקטים אמצעי זהירות ראויים, אין שום אפשרות שמישהו אחר יגלה את המפתחות הפרטיים שלך (דרך האינטרנט).

כמובן, שכפי שמרמז השם האחסון מתבצע על גבי דף נייר. זה כולל הדפסת המפתחות הציבוריים והפרטיים שלך על דף נייר שאותו יהיה עליך לשמור במקום מאובטח. המפתחות מודפסים בצורה של קודי QR אותם תוכלו לסרוק בעתיד עבור כל העסקאות שלכם.

יתרונות ארנק הנייר

אז קודם כל אבטחה. ארנק הנייר נהנה מכל היתרונות של ארנק קר שאין אליו גישה דרך האינטרנט. שנית, וזה דבר שאין לזלזל בו, ארנק הנייר מגיע לגמרי בחינם.

חסרונות ארנק הנייר

אז כאמור אם מתכננים לסחור בקריפטו שלכם באופן אקטיבי ואתם לא מחזיקים בכמויות גדולות בכלל, אז האפשרות המתאימה ביותר היא ארנק חם חינמי. יש מגוון רחב של ארנקים חינמיים מאובטחים יחסית ובעלי ממשק עבודה נח.

אם אתם מתכננים פשוט לשבת על הקנייה שלכם ולתת לערך הביטקוין שלכם לצמוח  ולהעשירכם מבלי להתעסק בכל הבלאגן של הקנייה, המכירה ותשלומי המיסים הנלווים, אז ארנק הנייר הוא אפשרות לא רעה.

הסיבה שאנחנו בכל זאת ממליצים בחום להצטייד בארנק חומרה כגון טרנזור או לדג’ר לאחסון הקריפטו שלכם, היא שזה נותן פתרון טוב פי כמה מבחינת האבטחה.

זאת משלוש סיבות עיקריות:

 1. קודם כל מכשיר ייעודי לשמירת ביטקוין עשוי מפלדה והרבה פחות חשוף למפגעים סביבתיים.
2. כשאתם באים לפתוח ארנק חומרה. יהיה עליכם להקליד את קוד האבטחה הייחודי שלו על מנת לגעת בכסף. בעוד שאם דף הנייר או ארנק הנייר שלכם יפול לידיים של מישהו זר, תוכלו להגיד שלום לכספכם. הוא מקבל גישה חופשית לכסף.
 3. אובדן דף הנייר פירושו שכספכם אבד. לא דרך כל כך סימפטית להיפרד מכספכם, נכון?

סיכום ביניים

כעת יש בידיכם הכלים להחליט מה הוא הארנק המתאים ביותר לצרכים שלכם: בהתאם לייעודו – מסחר בקריפטו או אחזקת מטבע, תקציבכם (או ליתר דיוק נכונותכם לשלם על מוצר שנותן ערך, סדר של כ-60 דולרים), שווי הביטקוין או מטבעות הקריפטו שאתם מחזיקים – שהרי לסכומים הקטנים מ-1000 ש”ח באמת שאין סיבה להשקיע את אותם 60 דולר באבטחה משופרת. 

אם החלטתם שהחלופה הטובה ביותר עבורכם היא ארנק הנייר, אז תוכלו להמשיך לקרוא הלאה על מנת ללמוד כיצד ליצור ולהגדיר אותו.

מדריך התקנת ארנק נייר

אז נעבור כעת לפרקטיקה.

לשם הגדרת ארנק נייר עלינו לנקוט בסדרת הפעולות הבאות:

  •         וודא שהמחשב שלך נקי לחלוטין מכל סוג של תוכנה זדונית. מחשב חדש לגמרי יהיה אידיאלי אך לרוב לא ריאלי.
  •         בקר בדף WalletGenerator.net

 הורד את קובץ ה- zip על ידי לחיצה כאן:

קישור לגיטהאב

לאחר ההורדה פתח את הקובץ “index.html” אך לפני כן וודא שהאינטרנט שלך כבוי. כל התהליך הזה נעשה כדי לוודא שהארנק שלך לא זמין להאקרים.

עכשיו הגיע הזמן ליצור את הארנק שלך. המשך להניע את הסמן מעל הטקסט המודגש והוא ייצור תווים נוספים. או אם תרצה, תוכל להקליד ידנית תווים אקראיים. פשוט המשך לעשות את זה עד שהמונה יגיע ל- “0”. 

ברגע שהמונה מתאפס ייווצר הארנק שלך.

הדפיסו את הדף שנוצר או הכינו ממנו מספר עותקים (חשוב: וודאו שהמדפסת אינה מחוברת ל- Wi-Fi בשלב זה).

מחקו את דף האינטרנט השמור. כעת תוכלו להתחבר מחדש בבטחה לאינטרנט.

אחסנו את המפתחות הפרטיים שהודפסו על הדף במקום בטוח ולא זמין לאחרים.

מה לגבי ארנק נייר לאתריום?

כפי שאולי שמתם לב ברשימת המטבעות הקריפטוגרפיים הנתמכים על ידי walletgenerator, האתריום חסר ברשימה. אז מה אתה צריך לעשות כדי ליצור ארנק נייר עבור את’ריום?

זה ממש קל, פשוט יש לבצע את הצעדים הבאים:

ראשית, עבור אל MyEtherWallet.com.

הקליקו על הלחצן Help  שנמצא למעלה.

גללו למטה ולחצו על אפשרות 5:

 

מדריך התקנת ארנק נייר

וזהו מכאן הכל כרגיל בדומה לתיאור שנתנו קוד.

הורידו את קובץ ה- zip למחשב שלכם.

ופתח את קובץ ה- zip במחשב ולחצו על קובץ index.html. לפני שתעשו זאת, כבו את האינטרנט.

כעת צרו סיסמה חדשה וצרו את הארנק שלכם, וודאו שאתה מכניסים סיסמה חזקה:

כעת תצטרכו להוריד את קובץ ה- keystore שלך שהוא בעצם קובץ הארנק שלך. הקפד לשמור גיבוי של קובץ זה. אחרי שתסיים עם זה לחץ על “ I understand. Continue.”

וזהו, הארנק שלכם נוצר. על המסך תראו את כתובתכם הפרטית.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
בנאדם באפלה
מי זה סטושי נקמוטו?

רקע סאטושי נאקאמוטו הוא השם שנבחר על ידי הגורם, או הגורמים, העומדים מאחורי המצאתו, שימושו, ומפרטו של הביטקוין. סאטושי לכאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *