סקירת ארנק הטרזור (Trezor)

תוכן עניינים
ארנק טרזור

אם אתם מחפשים ארנק חומרה קר איכותי ונח לתפעול,  שיאחסן את הביטקוין שלכם בבטחה, ארנק טרזור הוא התשובה מבחינתכם. כאן נסביר מדוע ארנק טרזור (Trezor) יהווה את החלופה המתאימה ביותר לשמירת מטבעות קריפטוגרפיים ונלמד כיצד להגדיר אותו בפשטות.

הבעיה היחידה עם ארנקי הטרזור שהם עולים כסף. חוץ מזה מדובר באלטרנטיבה מושלמת לשמירת הכסף שלכם וכאן נסקור את תכונותיו של ארנק מעולה זה, שמקבל חוות דעת חיוביות בכל רחבי הרשת.

מהו ה-Trezor?

ה-Trezor הוא ארנק חומרה המאפשר לאחסן, לשלוח ולקבל בבטחה מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים. הארנק שוחרר לראשונה בשנת 2014 על ידי חברה בשם SatoshiLabs, הממוקמת בצ’כיה.

בהיותו ארנק חומרה, ארנק טרזור בטוח הרבה יותר מארנקי תוכנה מסורתיים, שכן מפתחות פרטיים מוחזקים במכשיר הפיזי, ולא במחשב נייד או מחשב שולחני. הארנק לעולם לא מחובר לשרת אינטרנט, כלומר, אין שום אפשרות שהאקר יפרוץ לארנקך.

אדבר על תכונות האבטחה של הארנק בפירוט רב יותר בהמשך. זאת בכל מקרה הסיבה המרכזית שהחברה מכרה למעלה ממיליון מכשירים עד היום. הדגם המתקדם והאיכותי ביותר שלהן שלהם הוא Trezor T.

כאמור, ארנקי עולים כסף- המשמעות היא שאם יש לך רק מספר קטן של מטבעות, יתכן שזה לא שווה את ההשקעה. מצד שני, אם יש לך צורך לאחסן סכום משמעותי, זאת בהחלט בחירה מומלצת.

מטבעות נתמכים

Trezor הוא ארנק רב מטבעי, כלומר הוא יכול לאחסן הרבה מטבעות קריפטוגרפיים שונים. זה נהדר אם יש לך תיק שמכיל מגוון של מטבעות, שכן תוכלו לאחסן הכל במקום אחד. הרבה יותר נח מאשר לפתוח ארנק יעודי לכל מטבע.

נכון ליולי 2021, הטרזור T תומך בכמעט 1400 מטבעות.

ארנק Trezor Ethereum יכול לאחסן את כל האסימונים מבוססי Ethereum (ERC-20). זה נהדר שכן ישנם מאות (אם לא אלפי) אסימונים שונים של ERC-20 הזמינים כיום.

אל תשכחו, צוות טרזור תמיד מרחיב את כמות המטבעות שהם תומכים בהם. תבדקו את האתר הרשמי שלהם באופן קבוע כדי לראות את המהדורות החדשות שלהם.

יתרונות ארנק הטרזור

כפי שכנראה אתם כבר יודעים היתרון הגדול ביותר ברכישת ארנק Trezor הוא בכך שזאת הדרך הבטוחה ביותר לאחסן את המטבע הקריפטוגרפי שלכם. כדי להבין טוב יותר למה זה כל כך מאובטח, צריך לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

הדבר הראשון, שיש לקחת בחשבון הוא שהמפתח הפרטי שלך נשמר תמיד במצב לא מקוון, כלומר לעולם אין לו קשר ישיר לאינטרנט. זה שונה לחלוטין מאחסון המטבעות הקריפטוגרפיים שלך במחשב, נייד או ארנק אינטרנטי, שכן האקרים תמיד מחפשים דרכים חדשות להדביק אותו בווירוס או בתוכנה זדונית.

בכל הנוגע לגישה לארנק טרזור שלך, בין אם זה למשלוח / קבלת מטבעות, או אפילו בדיקת היתרה שלך, יהיה עליך להזין את מספר ה- PIN האישי שלך. רק אתה צריך לדעת מהו מספר ה- PIN הזה, מכיוון שאתה צריך לבחור אותו כאשר אתה מגדיר את המכשיר לראשונה. 

ניתן לך גם ביטוי סיסמה לגיבוי אותו עליך לרשום ולשמור במקום בטוח. אם ארנק Trezor שלך נגנב או הולך לאיבוד, תוכל לשחזר את הכספים שלך על ידי הזנת ביטוי הגיבוי שלך למכשיר אחר.

גם אם שמעתם על מקרי פריצה או גניבה, כל זה לא רלוונטי לארנקי הטרנזור שלא נפרצו מעולם.

חסרונות ארנק הטרזור

בעיר עלות.

תצטרכו להוציא כ-159 אירו אם תרצו לקנות ארנק טרזור T. או כ-49 אירו עבור ארנק טרזור ONE.

ההבדל בינהם הוא בעיקר בכמות המטבעות הנתמכים. אם מטרת הארנק היא אחזקת ביטקוין, האפשרות השנייה והזולה יותר היא בהחלט עדיפה.

בכל מקרה, אם אתם מחזיקים מטבעות קריפטוגרפיים בשווי של פחות מ -1000 דולר, כנראה שעדיף לשמור אותם בארנק תוכנה בחינם.

ארנק trezor one

ידידותיות למשתמש

עליך גם לשקול באיזו תדירות אתה מתכוון להשתמש בארנק החומרה Trezor לביצוע עסקאות. בכל פעם שתרצה לשלוח כספים, יהיה עליך לחבר את הארנק למחשב ואז להזין את ה- PIN האישי שלך. זו לא בדיוק הדרך הנוחה ביותר לגשת למטבעות הקריפטוגרפיים שלך.

בכל הנוגע לידידותיות למשתמש, ארנק חומרה כמו Trezor יכול להיות מעט מסובך למתחילים, במיוחד אם לא השתמשת במכשיר דומה בעבר. עם זאת אם מגדירים אותו בצורה רגועה שלב אחר שלב, לא תהיה ממש בעיה.

בניגוד לגרסאת הפרימיום של ארנק הלדג’ר, אין לארנק זה קישוריות באמצעות Bluetooth לנייד המאפשרת התממשקות נוחה יותר. תכונה מועילה לאלו שסוחרים במטבעות ביומיום. 

בסך הכל, יש לשקול מה הכי חשוב. האם מדובר באבטחה או בתכונות אחרות כמו עלות, נוחות וידידותיות למשתמש? ושוב, אם אתם מחזיקים כמות גדולה של מטבעות קריפטו, מומלץ מאוד להשתמש בארנק חומרה כמו טרזור.

עוד קצת על אבטחה

השאלה הראשונה שאנשים שואלים בדרך כלל היא “מה אם המחשב השולחני שלי נגוע ואני מחבר אליו את ארנק Trezor שלי?”. ובכן, זו שאלה טובה הדורשת התייחסות.

אז תחשבו על העכבר. אם היה וירוס במחשב, האם זה יכול להשפיע על העכבר? ברור שלא!

 למרות שלעכבר יש את היכולת לתקשר עם האינטרנט (מכיוון שהוא מאפשר לך ללחוץ על אתרים שונים), לא ניתן לשלוט בו באמצעות וירוס או תוכנה זדונית.

זה בדיוק כמו הארנק של טרזור. בארנק יש משהו שנקרא “חיבור USB מוגבל”, כלומר גם אם מכשיר המחשב נגוע, המטבע הקריפטוגרפי שלכם בטוח לחלוטין.

על מנת להבטיח כי ארנק Trezor יישאר מוגן מפני איומים חדשים, הצוות משחרר עדכוני קושחה קבועים. זה דומה לעדכון של Windows והם נועדו להגן על המכשיר שלך. עדכוני הארנק של טרזור אינם אוטומטיים, לכן תצטרך לוודא שאתה מעדכן אותם בעצמך כאשר הם עולים לאוויר דרך אתר החברה.

קניית טרזור בישראל

הדרכים המומלצות לרכוש את הארנק הן או דרך אתר החברה או דרך היבואן הרשמי.

באתר החברה בנוסף למחיר עצמו יגבו כ-20 אירו נוספים עבור דמי משלוח לישראל ויתכן ותצטרכו לשלם מיסים נוספים בשחרור ממכס כי ערך העסקה יעלה על 75 דולר.

אפשרות נוספת היא לרכוש את המכשיר מהיבואן הרשמי לישראל חברת Be Safe. שם ניתן לרכוש את הארנק מבלי להמתין למשלוח הבינלאומי.

הגדרת המכשיר

אז אם החלטתם לרכוש את המכשיר,קודם כל אלו הדברים שאתם תמצאו בתוך הקופסא:

מכשיר טרזור

כבל מיקרו USB

4 מדבקות

מדריך שימוש

2 פתקים לכתיבת ביטוי ההתאוששות (Seed)

שלב 1:

אשית, עליכם לחבר את ארנק Trezor ליציאת ה- USB של המחשב. לאחר שתעשו זאת, על מסך טרזור תופיע תמונה של מנעול ואתר אינטרנט לביקור. כדי להקל עליך, לחץ על הקישור כאן. שם יש לבחור את המכשיר שנמצא בידיך.

שלב 2:

לאחר בחירת המכשיר הנכון תופנו אוטומטית להתקנת תוכנת הממשק של ארנק טרזור – Trezor Bridge. בחרו את מערכת ההפעלה בה אתם משתמשים (ווינדוס / מק / לינוקס) ותבצעו הורדתה והתקנתה על המחשב שלכם.

היכנסו לקישור הבא – Trezor.io/Start.

התקינו את הגרסה האחרונה של המכשיר – ונתקו וחברו אותו חזרה לפי ההנחיות שיופיעו גם על מסך המחשב וגם על גבי מכשיר הטרזור עצמו.

שלב 3:

המשיכו עם תהליך ה-Setup ע”פ ההנחיות.

תתנו לארנק שלכם שם רנדומלי כלשהו.

לאחר מכן, תגיעו לשלב המשמעותי ביותר – קביעת הקוד Pin בן 4 הספרות.

כאן זה קצת מבלבל. המיקום של המספרים המוצגים על המסך שלך הוא אקראי, מה שמבטיח שאף אחד לא יכול לגלות על המקשים שאתה לוחץ.

 עם זאת, עליך להזין את המספרים הרצויים במחשב שלך. לדוגמה, אם ברצונך לבחור “7,1,6,5”, יהיה עליך לבחור על גבי מסך המחשב שלך. יהיה עליך להזין את זה פעמיים, מה שמבטיח שלא תטעה.

שלב 4:

כעת, לאחר שהגדרת את מספר ה- PIN שלך, ארנק החומרה של Trezor יציג את ביטוי הגיבוי שלך בן 24 מילים. חשוב מאוד לרשום אותם ולשמור על בטיחותם, כי אם אי פעם תאבד את הארנק שלך או שהוא יגנב, תזדקק לכך בכדי להחזיר את כספך. בתוך הערכה מגיע כאמור פתק שניתן להשתמש בו לתיעוד ביטוי ההתאוששות. שמרו אותו במקום בטוח!

 זהו אתם מוכנים להתחיל להשתמש בארנק הטרנזור על מנת לאחסן, לשלוח ולקבל מטבעות קריפטו.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *