ארנק בלוקצ’יין

תוכן עניינים
ארנק בלוקצ'יין

ארנק ה- Blосkсhаіn הוא ארנק דיגיטלי שניתן להשתמש בו גם מהמחשב וגם ממכשירים ניידים. ארנק הבלוקצ’יין קל לשימוש ומאוד אינטואיטיבי. הוא יכול לאחסן 5 מטבעות בינהם הביטקוין והאיתריום הנפוצים. מטבעות נוספים בהם תומך הארנק הם: ביקאש (BCH), סטלר (XLM), אלגורנד (ALGO), ת’תר (USDT) ודולר דיגיטלי (USD-D).

כיום יש לארנק כמעט 30 מיליון משתמשים (מרוצים פחות או יותר). ארנק זה נגיש מכל רחבי העולם ותומך ב 25 שפות (אך לצערנו לא בעברית).

מידע כללי

אפליקציית Blockchain.com גמישה, היא תומכת בכל המכשירים המוכרים: אפל,  אנדרואיד, ונגישה גם בכל סוגי הדפדפנים.

על פי האתר הרשמי של החברה ישנם כיום כמעט 30 מיליון ארנקים בעולם. מספר מדהים לכל הדעות. הצוות שמאחורי Blockchain מתגאה בכך שמדובר בארנק הפפולארי ביותר בעולם.

ארנק בלוקצ'יין אחד הפופולאריים ביותר שיש

לצד הגמישות שהזכרנו קודם, מדובר באחד הארנקים הראשונים שנוצרו אי פעם והוא מגיע בחינם. בנוסף, התקנתו די פשוטה ואינטואיטיבית כאשר בכל שלב אתם מקבלים את ההנחיות כיצד להתקדם ותהליך ההגדרה נמשך מספר דקות.

זהו אלו פחות או יותר כל היתרונות של ארנק זה.

חוץ מזה ניתן לעשות מסחר בקריפטו הישר מהארנק הית והוא ארנק חם המחובר אונליין. ההבטחה לעמלות מסחר נמוכות לא ממש רלוונטית לדעתינו. זאת מכיוון, שכאשר סוחרים מתוך הבורסה עצמה (לדוגמא: בורסת בינאנס) העמלות יהיו לרב נמוכות יותר. וכשמסיימים לסחור המקום הטוב ביותר לאחזקת הקריפטו הוא ארנק קר דוגמת לדג’ר או טרנזור המעולים.

או בקיצור, אין ממש סיבה לפופלאריות, מה שכן יש זה כמה דברים מדאיגים. 

ארנק בלוקצ'יין - חסרונות

ישנם כמה חסרונות בולטים שבגינם אנחנו נמנעים מלהמליץ על ארנק זה:

החיסרון הבולט ביותר לטעמינו הוא העובדה שארנק זה מאחסן את המפתחות הפרטיים על השרת שלו. מצב זה יוצר שתי בעיות: האחת אתה לא באמת הבעלים של הקריפטו שלך ונתון לגחמות החברה המחזיקה (מה שאנחנו כחובבי מטבע מבוזר לא כל כך אוהבים) ובעיה שנייה וכנראה חמורה יותר, זה שמי שמאחסן כמות גדולה של מפתחות פרטיים הופך באופן אוטומטי בלית ברירה מטרה עבור האקרים. זאת אומרת, שום האקר לא ישקיע מאמץ עילאי לפרוץ לארנק בודד. לעומת זאת, שרת בו מאוחסנים 30 מיליון ארנקים, זאת כבר מטרה אטרקטיבית במיוחד.

בעיות נוספות

עוד בעיה שיוצרת הריכוזיות של אחסון הארנקים על שרת החברה הוא העדר מוחלט של אנונימיות, למי שהדבר מהווה שיקול בבחירת הארנק.

בעיה נוספת זה מתקפות הפישינג המרובות שקשורות לארנק זה. לאור השם המפוצץ שהחברה בחרה לנכס לעצמה על שם הטכנולוגיה המבטיחה, קמו המון אתרים מתחזים עם שמות דומים המציעים לשלם להם בכרטיס אשראי או בהעברה בנקאית ואת כספכם לא תראו כבר לעולם. 

לאור תמיכתה הבלתי מסויגת במטבע ביטקוין קאש ההחברה אינה תומכת בשדרוגים טכנולוגיים של ביטקוין.כך למשל, נמנעת החברה לאמץ את פרוטוקול הסגוויט (segwit) [1]– אשר מייעל ומוזיל את תהליך העברת הביטקוין על גבי רשת הבלוקצ’יין והפך לסטנדרט בארנקים אחרים.

לסיכום

ההמלצה הגורפת שלנו לאורך כל הבלוג, היא לבחור בארנק קר לצורך אחסון הביטקוין ושאר מטבעות הקריפטו. כשזה מגיע לבטיחות אין סיבה להתפשר והאפשרויות שמציעים ארנקי חומרה כמו טרנזור ולדג’ר טובות, נוחות לשימוש והכי חשוב בטוחות.

אם בכל זאת חשקה נפשכם בארנק חם המחובר לאינטרנט כל הזמן ומאפשר מסחר בקלות בקריפטו וכנראה מגיע בחינם, דעו את הסיכונים הכרורכים בכך. הארנק של בלוקצ’יין הוא מאוד מאוד נפוץ ביחס לארנקים אחרים אך עם זאת לאור החסרונות שהוזכרו בסקירה זאת, הוא לא יהיה הבחירה הראשונה שלנו אפילו כארנק חם. עניין שמירת המפתחות הפרטיים על השרת החברה הוא דיל ברייקר אמיתי בעיינינו ולכן אנחנו לא ממליצים על חלופה זאת.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
ארנק אתריום
ארנקי אתריום מומלצים

על מנת לאחסן את המטבע הנפוץ אתריום מומלץ להצטייד בארנק מתאים. קיימות מספר אפשרויות מתאימות: ארנקי נייר, ארנקים למובייל, ארנקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *