ארנקי אתריום מומלצים

תוכן עניינים
ארנק אתריום

על מנת לאחסן את המטבע הנפוץ אתריום מומלץ להצטייד בארנק מתאים. קיימות מספר אפשרויות מתאימות: ארנקי נייר, ארנקים למובייל, ארנקים לדסקטופ וארנקי חומרה. במאמר זה נסביר לגבי מספר ארנקי האתריום יתרונותיו, חסרונותיו ונשווה את רמת האבטחה שלהם ונוחות השימוש.

אם אתם רוצים להכיר יותר מקרוב את הקונספט הכללי של הארנק הדיגיטלי, אתם מוזמנים לעיין במאמר בנושא.

במאמר זה, נביא מספר דוגמאות של ארנקים נפוצים ומומלצים מכל סוג. לאור העלייה העקבית של מטבע האתריום קיימים כיום למעלה מ-100 ארנקים התומכים במטבע. לאור זאת, לא נוכל לכסות את כולם אבל בהחלט נתמקד בבולטים שבהם.

אבטחה בעולם הדיגיטלי

אבטחה חשובה בעולם הקריפטו מכיוון שאנחנו מעוניינים לשמור על דבר בעל ערך. כמו שבעולם הפיזי, אנו נוקטים אמצעי זהירות כמו למשל: לקשור את האופניים שלנו כשאנחנו עוזבים אותם, או מוודאים שאף אחד לא מסתכל כאר אנחנו מקלידים את הקוד הסודי בכספומט, כך גם בעולם הדיגיטלי, צריך להיזהר כי יש מי שמעוניין לשים ידיו על הנכסים שלכם.

האיום המרכזי איתו אנחנו מתמודדים, הם ההאקרים שבאמצעים מגוונים כגון מזימות פישינג או הטמנת תוכנות מעקב זדוניות רוצים לשים ידם על האתריות שלכם או כל מטבע אחר בו אתם מחזיקים.

נושא האבטחה הוא באחריותכם וזה משהו שלא כדאי להקל בו ראש.

על כן, לטעמי הארנק הטוב ביותר עבור אתריום הוא פשוט המאובטח ביותר.

ישנם כמובן פרמטרים נוספים שחשוב להתחשב בהם כגון נוחות השימוש, מטבעות נוספים בהם תומך, עמלה בגין פעולות, וכו’. אבל נושא האבטחה עומד בצורה משמעותית מעל לכל יתר הפרמטרים.

אבטחה בעולם הדיגיטלי

האם חייבים ארנק דיגיטלי לאחסון אתריום?

לא, לא חייבים. אתכם יכולים לאחסן את יתרות האתריום שלכם בבורסה שרכשתם אותה דוגמת בינאנס המומלצת על ידינו בחום. הבורסות המובילות משקיעות סכומים אסטרונומיים במערך אבטחת המידע, אבל כפי שאתם אולי יודעים, אפילו הבורסות הגדולות ביותר נפרצו על ידי האקרים וכספי משתמשים נגנבו. זה יכול לקרות שוב בעתיד.

הסכומים המוחזקים שם אסטרונומיים ומהווה פיתוי אדיר להאקרים להערים על מערכי הסייבר על מנת להגיע אל הכסף.

אז לא חייבים ארנק דיגיטלי בשביל להחזיק אתריום אבל הדבר הנבון לעשות הוא כן להחזיק בו. על מטבע האתריום בהרחבה תוכלו לקרוא בהרחבה דרך הלינק.

סוגי ארנקים מומלצים לאתריום

את ארנקי האתריום ניתן לחלק ל-2 ארנקים קרים וחמים.

ארנקים קרים

ארנק חומרה (המומלץ והבטוח ביותר)

אנו ממליצים על ארנקי חומרה משום שהם הבטוחים ביותר מכל הארנקים הקרים האחרים, מדובר בכונן קשיח חיצוני המגיע כיום עם מסך, כך שמאפשר פעולות כגון אפילו שליחת כספים. ארנקי החומרה הינם לרב בעלי קוד פתוח, דבר חשוב ביצירת אמון מצד קהילת בעלי העניין במטבעות הקריפטוגרפיים.

 

הארנקים המומלצים ביותר לאחסון אתריום הינם:

Ledger

Trezor

אלו הם ארנקי חומרה מוכרים, נוחים לשימוש ומאובטחים ברמה מקסימלית, שתומכים במספר מרובה של מטבעות (הביטקוין גם כמובן). כמו כן, מנגנון חישוב העמלות של הארנק ניתן לכוונון והארנקים תומכים בסגוויט ומאפשרים לייצא את היסטוריית הפעילות באופן פשוט.

ארנק טרזור

5/5

ארנק החומרה המתקדם והבטוח בעולם

ארנק לדג'ר

5/5

ארנק חומרה בטוח, מומלץ ופופולארי במיוחד

ארנק דיגיטלי קר

ארנק דיגיטלי קר הינו תוכנת ארנק אתריום אשר יכולה להיות מותקנת על מחשב או טלפון ללא סים או ארנקי חומרה אחרים. לאחר פרמוט מלא, התקנת אנטי וירוס וניתוק מלא מהאינטרנט, ניתן להשתמש בהם כארנק דיגיטלי קר.

ארנק נייר

ארנק הנייר מתאים לאנשים שמעוניינים להחזיק את האתריום תקופה ארוכה מבלי לנקוט בפעולות כלשהן. לצורך הכנתו נרשום את הסיד בצורה מסודרת בכמה עותקים  ונשמור את העותקים במקומות נסתרים.

הסיכון המרכזי עבור ארנק הנייר הוא שיקרה משהו לנייר עליו רשום המפתח הפרטי או שמישהו ישיג אליו גישה. אלמנטים אלו מנוטרלים בארנקי חומרה.

עוד על ארנק הנייר תוכלו ללמוד דרך הלינק למאמר בנושא.

ארנקים חמים

הארנקים החמים מחוברים בזמן אמת, או שהיו מחוברים בעבר לאינטרנט. יתרונם הוא האפשרות לגישה מיידית לביצוע הפעולות בכסף, אבל רמת האבטחה בהם נחשבת נמוכה יותר לכן עדיף להעזר בארנק חם רק בסכומי כסף פחות גבוהים.

היתרון של ארנקים אלו הוא חיבורם המיידי לאינטרנט שמאפשר, ובכן, לבצע פעולות באופן מיידי. אז אם אתם מתכוונים לסחור בקריפטו בתדירות גבוהה החלופות הבאות יכולות להתאים:

ארנקי תוכנה לדסקטופ

ישנם המון סוגים שונים של ארנקי תוכנה. כאשר אתה בוחר את המתאים עבורך, חשוב שהקוד יהיה קוד פתוח. זה מאפשר לקהילת הקריפטוגרפיה לבדוק באגים ולוודא שהקוד בארנק התוכנה לא יאפשר פריצת האקרים.

ניתן להשתמש בארנקי תוכנה במחשב או בטלפון נייד. אנו יכולים להמליץ על ארנקי Ethereum למחשבים השולחניים הבאים: Exodus ו- Jaxx. נדבר עוד על השימוש בטלפון שלך כארנק בהמשך.

ארנקי תוכנה למובייל

כנראה הארנק המפורסם והנפוץ מכולם לאחסון אתריום הוא ה- MyEtherWallet [1].

ארנק זה מתאים גם למובייל וגם לנייד ומגיע לחלוטין בחינם. כאשר העמלות היחידות שתשלמו הן בגין פעולות במטבע.

מדובר בארנק מוכר ואמין, שכמובן סובל מכל החסרונות של ארנק חם, אבל לפעולות קטנות באתריום הוא מאוד מתאים. אחד החסרונות שלו שהוא לא תומך באלטקוינס ויותר מכך בביטקוין.

מצד שני הוא תומך היטב בכל המטבעות הקשורים לאת’ריום – כלומר אסימונים של אתריום קלאסי ו- ERC-20 גם כאלו שנוצרו זה עתה והוא לא ממש מכיר, הוא עדיין תומך בהם. יש כ”כ הרבה אסימונים שונים מסוג זה שתומכים בטכנולוגיות חדשות ומלהיבות (וביננו גם כאלו שניתן להרוויח עליהם ממש הרבה כסף). כך שהעובדה שארנק זה תומך בכולם היא מאוד משמעותית.

לסיכום

לרשותך מגוון רחב של אפשרויות בעת חיפוש ארנק Ethereum. אין פתרון מושלם, אך כדאי להשקיע בארנק חומרה חזק, מכיוון שהוא מציע את ההגנה החזקה ביותר. אם תחליטו ללכת על ארנק אינטרנטי או להוריד ארנק לנייד או לשולחן העבודה שלך, חפש ספק שיש לו רקורד חזק של שמירה על אבטחת ה- ETH של המשתמשים. כדאי לחפש גם ארנק ידידותי למשתמש המספק חווית שימוש נעימה.

עבור כל ארנק תמצאו ברשת מגוון חוות דעת חיוביות ושליליות.

אז קודם כל תסננו את חוות הדעת בחוכמה.

ושנית, שימו לב בעיקר לנושא האבטחה, בסופו של דבר מצליחים להתקין ולהשתמש בכל ארנק, זה פחות קריטי.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו בבקשה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
מילון
מילון קריפטו

עולם הקריפטו מלא במושגים שנשמעים מפחידים בהתחלה. בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם את המושגים שחשוב שתכירו בשביל להתחיל. המילון מסודר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *